Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen van magasabb...

Melyik egyetemen van magasabb szinten az oktatás minősége, ELTE-GTK vagy BME-GTK?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék továbbtanulni egyetemen, most pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-s képzésen vagyok és pénzügy-számvitelre szeretnék menni, de a nemzetközi gazdálkodás is tervben van. Szerintetek melyik egyetemet érdemesebb választani? Hallottam, hogy a BME-n a közösségi élet jobban ki van építve, ami nem utolsó sorban plusz pont, az ELTE-n nem tudom milyen a helyzet. Válaszokat előre is köszönöm!

2022. nov. 24. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy kaptafa kb mindenhol
2022. nov. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Mindkettőn vannak jó oktatók. Mindkettő tömegképzés (sok nagylétszámú előadás, kevés gyakorlat), de az ELTE kimaxolja. Az ELTÉ-n a nemzetközi, a pénzügy és számvitel, a gazdmen és a kereskedelem és marketing nem is különbözik egymástól: nézd meg, mindegyik mintatantervében 90+%-ban ugyanazok a tárgyak. A BME-n egyre inkább külön foglalkoznak a szakokkal.
2022. nov. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én BME GTK-s vagyok, szintén pénzügy számvitel és én szeretek itt tanulni. ELTE GTK-ra jelentkeztem első helyen annó, de kicsit sem bánom, hogy ide kerültem be. Ahogy te is fogalmaztál, a közösségi élet nagyon jó itt, rengeteg figyelmet fordítanak arra, hogy a hallgatók jó közegben legyenek. Az oktatásról azt érdemes tudni (szerintem), hogy első félévedben a matek és a közgáz nagyon húzós lesz. Ismerősöm ELTE GTK-s matekra annyira nem panaszkodott és azt hallottam a közgáz is “lightosabb” tempóban megy ott, de a BME-n nem éppen. Kicsit érződik egy enyhe “mérnök matek” (csak, hogy érezd már, hogy a műszaki egyetemen vagyxD) első félévekben, de ha tudod a tempót tartani, nincs gond. (Nyilván a későbbiekben is lesz pár necces tárgy, de hát ez “alap”).

Mint szerintem sok más egyetemen itt is jó oktatóktól tanulhatunk, én úgy nagy általánosságban, de azért kedvelem az összes eddigi oktatómat, nyilván ilyen kicsit gázosabbak mindenhol előfordulnak, de azért nem jellemző.

A szakok felépítése az első félévekben nem nagyon tér el, csak majd utána, a pénzügy - számvitelt én kifejezetten szeretem, pl. a számvitel tanárunk nagyon jó szakember, nekem ő volt a kedvencem végig, remek előadásai vannak, csak, hogy egy példát is említsek.

Én összegezve annyit tudok mondani, hogy a saját egyetememnél meg vagyok elégedve az oktatással, biztos ELTE-n sincs ez másképp. Szerintem inkább ezekután a szimpátia lehet mérvadó a döntésben, de a BME-s közösségi élettel nem lősz mellé, tapasztalatból mondom!

2022. dec. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
NE ELTE! Hanyinger az egesz GTK ahogy van.
2022. dec. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Nekem meg kifejezetten tetszik az ELTE, azelott BGE vegeztem alapszakot, mester ELTE. Kezdjuk azzal, hogy a BME regi oktatoi kb mind atjottek ELTE-re szoval az alapjan anno BME is jo lehetett, de az oktatoik mar itt vannak :D

Kollegam mondta, hogy o pont elottem a kivalaskor BME-re jart mesterre, es azt erezte, hogy nem torodomok mar az oktatok, pusakazast mindent engedtek nekik.

Amugy szoval elte egyszeruen eg es fold pl bge-vel szemben. Millioszor jobb az oktatas. En azt mondom mindennap, hogy miert nem itt vegeztem az alapszakot?? Mi lehett volna belolem, ha itt kezdek… bge pl arra ment hogy szetszivasson, es ahogy latom itt egyik kommentben a bme srac is azt irja, hogy naluk milyen nehez a matek meg milyen szivatos.. szerintem ez nem pluszpont egy egyetemen, hogy szivatnak es gyonorgorcsod van, hogy fel eve tanulod a targyat, de akkor is meghuznak. Valaki ezt elvezi akkor az menjen oda. Elte szerintem abszolut nem magaolos, ahogy nehanyan irtak, hiszen en magolasban nem vagyok jo, megis sikerul minden targyam erdekes..itt en ugy latom az oktatok probaljak megértetni veled a tananyagot, mindent is a rendelkezesedre bocsátanak, hogy felkeszulj es megertsd a targyat.Mivel vizsgakozpontban irsz ezrt kb 0-1% eselyed van puskazni, emiatt ok sem varjak el hogy beturol beture visszamondj szovegeket.Szamonkeresen is ugy kerdeznek, hogy lassak erted-e a temat vagy sem. Szoval azok akik szertnek magolni,seggelni,szivni azok menjenek masik egyetmre, akik pedig megerteni akarnak valamit es az alapjan vizsgazni , hogy mennyire ertik az adott targyat azoknak elte.

2022. dec. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
5-ös melyik szakra jársz pontosan?
2022. dec. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 5-os nem tudom hogy egy parhuzamos univerzumban jarunk-e ugyan arra az ELTE GTK-ra.


Es nem csak szemelyes sertettsegbol irom, hanem a szaktarsaim kozul is rengetegen csalodtak a karban, hogy teljesen magolos az egesz, van 1-2 tanar igen, aki tok jol atadja azt, ami kell a vizsgajara de itt vezetes es szervezesen pl nagyon nem ez megy.


Az meg hagyjan, hogy alapveto jogaink sincsenek meg lassan, szigorlatokat egy honapig tart kijavitaniuk, pedig a vizsgak 90%-a TESZT, betekintes semelyik targyban sincs.

12-pontbol meg x pontot kapunk meg, van olyan tanar aki nem kerekit fel.


A vegzosok is elvileg teljesen kivannak mert osz vegen tudtak meg hogy 1 lehetoseguk van vizsgazni a zh/elovizsgakon kivul, ha ott buknak egy targyat, akkor csusznak egy felevet, en mar elore ugy keszulok, hogy mindenbol elovizsgazok majd, de nekik erre esely se volt.


Konzulens sincsen, felesleges idopazarlas a projektfeladat, egyszer xy tanarokkal beszelsz ok mondanak a-t, utana ab-tanaroknak prezentalsz, ok mondanak z-t es akkor szepen kiszurjak a szemed egy 2-3assal.


Aztan ugy aruljak az egyetemet hogy nagy diakbarat, igazitsd magadra, de teljes munkaidos gyakornokkent orulok, ha a 3.felevemet sikerul atsorolasi atlag felett teljesitenem, ugy, hogy amugy naprol napra keszulok es alapszakon gazd iranyban tanultam, erdekes modon ott nem szorongtam ennyit. 😃

2022. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

7, valoban erdekes, hogy te es ismeroseid maskepp elik meg. En is GTK es pénzügy szakon vagyok. Akkora elteres nem lehet a ket szak kozott…Abban valoban igazad van, hogy a betekintes eleg szivas, de amugy meg lehet tekinteni csak kulon kell irni a tanarnak. En nem vettem ezt igenybe, mivel nekem eddig minden zh/vizsga elsore sikerult es bar neha kivancsi lennek mit rontottam el mar nincs energiam azzal foglakozni, hogy irjak tanarnak kulon es menjek be megnezni.

Viszont szerintem egyaltaln nem magolos. Legalábbis nekem nem szamit magolasnak az, hogy egyszer elolvasom a jegyzetet es 1x vegighallgatom az eloadasokat :D

En teljes, rendes 40ora per het dolgozom es meg igyis kepes vagyok hozni a 70-80%-ot nappali kepzesen, tehat tenyleg hallgatóbarát abban, hogy munka mellett teljesitheto. Az orak neten visszanézhetok, a gyakorlatokra nem kell bejárnod, de amugy delutan is van gyakorlat, ha valaki be akar menni, azokat amugy suliban nézheted vissza( jobb lenne ha a gyak is otthonrol nezheto lenne)

Nekem tenyleg az a megelesem, hogy itt arra mennek hogy ertsd meg es azt is keredzik vissza, hogy erted-e? Nem azt mondja, hogy ird le xy tetelt, hanem okosan ugy teszi fel a kerdest, hogy rajojjon megertetted-e magat a tetelt. Es nekem konnyebb visszaadni igy egy dolgot, hogy ertem az xy tetelt, leirom mire hasznljak mire jo, nem pedig a definiciot szorol szora leirni.


De az igaz, hogy nem konnyu ez a kepzes sem, pl hiaba vizsgakozpontban irod ahol puskazni nem tudsz, igyis kb 20-25p adnak egy komplex zh-ra . Az kegyelten tud lenni, bar teny tenyleg pont megirhato ennyi ido alatt csak gondolkodni nincs sok idod.

En 2.felevet most fejezem be szoval project meg nincs, de valoban attol mar en is felek elore, mert bge nem volt jo elmenyem ebben sem.

Javitani tenylrg egyes tanarok brutal lassan kepesek..mig masok kb mar masnapra. De ezek aprosagok osszessegeben szamomra ez eg es fold a bge-hez képes ahol azt se tudtam merre van az elore, hihetetlen követelmények mellett.

2022. dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Ahogy kivettem a szövegből az előttem lévők mesterre járnak az Eltére. Én gazdmen alapszakra jártam két félévet, de kb minden órám együtt volt a másik 3 szakkal.

Számomra hatalmas csalódás volt az Elte. Én hosszas gondolkozás után ezt jelöltem elsőnek, de nagyon megbántam.

Egyáltalán nem gyakorlatias. “Kiscsoportos” szemináriumon 100+ fő van. Kb az is olyan, mint egy előadás.

Ezenkívül szerintem az alapszak igenis magolós. Sok felesleges dolgot kell megtanulni, amire 2 hét múlva nem is emlékszel.

A vizsgaközpontról pedig jót nem igen tudok mondani. Hogy lehet egy matek vagy vállalati pénzügy vizsgát számítógépen megíratani?? Úgy, hogy rész pontot se adnak…

Ja és ha esetleg meg akarnád nézni, hogy mégis miért veszítettél olyan sok pontot, akkor a megtekintésen bele tudnak még úgy kérdezni, hogy még kevesebb pontod legyen.

Összeségében én nem ajánlom az Eltet, biztosan van akinek tetszik, de aki meg akarja érteni a dolgokat, nem csak magolni, az nem fogja élvezni.

2023. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!