Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak? Ügyvéd,...

Minek tanuljak? Ügyvéd, rendezvény szervező, vagy stewardess?

Figyelt kérdés

16/l

Melyik éri meg jobban? Tudom ezt nem lehet biztosan megmondani, de melyik biztosit jobb eletet? Melyik a jobban megfizetett, es melyik az izgalmasabb szakma? Mire van nagyobb kereset? Melyiket nehezebb elvégezni, meddig tart elvegezni oket (itt csak az ugyveddel vagyok nagyjabol tisztában)? Melyik fizetődik ki jobban hosszú tavon? Melyikhez milyen kepessegek kellenek? Ti pl. melyiket választanátok? Nagyon nem vagyok jartas a temaban, úgyhogy tenyleg BARMILYEN tanacsot szivesen fogadok mind3 kapcsan. Koszonom az ertelmes megjegyzéseket!



2020. ápr. 22. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A második kamuszakma, a többiben van fantázia. Az ügyvéd képesítést sokkal nehezebb megszerezni, mint a légiutas-kísérőt, viszont családbarátabb munka.
2020. ápr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogy tud ez a három egyáltalán egy kategóriába kerülni?


Úgy érzed, hogy tudnál kb 10 évet keményen tanulni/dolgozni a szakmádért? (5 év egyetem, államvizsgák, doktorálás, szakmai gyakorlat, szakvizsgák...) Megvannak a képességeid mindehhez? Kedved és energiád hozzá?

2020. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nos, ha elhatározok valamit nagyon nehezen szakadok el tole, igy igen, az elszántságon nem múlna. Jo tanulo vagyok, egy nagyon eros gimnáziumban, nyilván fog ez meg nehezedni, igy nem tudhatom hogy milyen atlagot hoz a jovo. Engem mind3 szakma nagyon erdekel ezert is lennek kivancsi tapasztalatokra/véleményekre:) az 1.nek ment a zold kez, koszonom.
2020. ápr. 22. 22:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ügyvéd vagyok, az azzal kapcsolatos kérdésekre tudok válaszolni.
2020. ápr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Valaki? Barmi hozzáfűzni val
2020. ápr. 24. 08:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Valo?*
2020. ápr. 24. 08:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én itt válaszolok a privátban feltett kérdésekre, mert nem szeretek üzeneteket írogatni.


- Szeretsz ügyvéd lenni? - Igen, nagyon. Egyáltalán nem bántam meg, hogy ezt választottam, mert úgy érzem, tényleg nekem való szakma és egyelőre úgy tűnik, nem is vagyok csapnivalóan rossz benne. :)

- Könnyű elhelyezkedni? - Nem tudom, nem "helyezkedtem el". Vállalkozó vagyok, saját ügyvédi irodával (amiben egyedül vagyok)

- Fizetés? - Vállalkozónak nincs fizetése, csak bevétele meg kiadásai, és ezek különbözete, ami a haszon. Én megélek belőle, de nem lettem milliomos. Nem is cél. De egyébként most volt 5 éve, hogy elkezdtem önállóan dolgozni, még kezdőnek számítok félig-meddig, és minden évben növekszik az ügyszám és a bevétel még. (Idén speciális helyzet van, eddig a tavalyihoz képest csökkent, de hát ezt most nem is szabad egy "normális" évvel összehasonlítani)

- Nagyok sokat kell tanulni? - Igen, de nem magolni, hanem tényleg érteni, utána járni, tudni.

- Ha nincsenek a családban ügyvédek, az nagy hátrány? - Nem hiszem, mert nekem sincsenek, és mégsem érzek ebből hátrányt. Mondjuk apukám jogász, de nem ügyvéd. Tény, hogy volt azért ügyvéd ismerős egy-kettő, de az egyetem alatt is szerez az ember ismeretséget. Ha jó vagy, nem ezen fog múlni.

Összességében neked megérte? - Úgy érzem, hogy igen. A magam ura vagyok, szeretem, amit csinálok, és jól meg is élek belőle. Van időm utazgatni, világot látni, színházba járni, barátokkal találkozni... Beosztom a saját időmet, a házunkban van az irodám (ügyfélfogadás máshol megoldott, nem kell idejönniük), szeretek bíróságra járni. Nagyon korrekt és megbízható állandó ügyfélköröm alakult ki. Együttműködésben vagyok más ügyvédekkel, akikkel barátok is vagyunk. Szóval igen, megérte. :)

-

2020. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Én légiutas kísérő vagyok. A felvételi nehéz, a tanfolyam közepesen mondható nehéznek. Nagyon kell az angol nyelvtudás.

Nagyon sokrétű munka ez. Sok türelem kell az utasok miatt. Kell tudni tüzet oltani, elsősegélyt nyújtani, jó problémamegoldó képesség kell.

Ezzel a munkával kis befektetéssel sokat lehet keresni, ha jó légitársasághoz mész dolgozni.

Most a vírus miatt nem dolgozok és sokkal kevesebbet keresek, de normál körülmények között 500-550ezer Ft ot keresek, bizonyos idő után emelkedik a fizu.

Nagyon megéri csinálni ezt a hivatást :)

Ha van kérdésed ezzel kapcsolatban, akkor írj nyugodtan.

2020. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!