Szülésznő, vagy ápoló?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni, melyik lenne jobb választás?

Mindenféleképpen a szülésznői ágazat érdekelne (nők, anyukák, kisbabák esetleg kisgyermekek gondozása, segítése, tájékoztatása).

Ha a szülésznőit választom, ez mind meglesz. Viszont ezzel semmi mást nem csinálhatok. Sehova nem vesznek fel vele sima ápolói munkára.

Megérné elvégezni az ápolóit és esetleg lenne esélye, hogy szülészeten, nőgyógyászaton tudjak vele elhelyezkedni?

Az összes többi szakágból max a sebészet érdekelne, a bőrgyógyászattól, meg a neurológiától például a hideg is kiráz.



(Tettem már fel róla kérdést, de nem kaptam sok választ, hátha most szerencsém lesz)


2022. nov. 26. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Ápolót választanám. Ha van olyan szerencséd, belefuthatsz pl magánklinika álláshirdetésébe, ahol kifejezetten arra a részlegre keresnek dolgozót, ahová szeretnél.
2022. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szülésznőt végezd el. Az még egy viszonylag kiemelt pálya az ápolók között, sokkal nehezebb lenne szakirányú végzettség nélkül bekerülni oda, mint fordítva (szülésznőivel máshova).
2022. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is végezd el a szülésznőit.

Hiába vagy ápoló és vennének fel több helyre ha éppen csak pont azokra az osztályokra keresnek hirdetést amit ki nem állhatsz. Ez esetben meg csak szenvedés lesz.


De te tudod.

2022. nov. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jelenleg olyan szinten alulbecsült államilag az ápoló szakma, hogy én előbb mennék lépcsőházakat takarítani, mint ápolónak. Ezért én is inkább a szülésznőit javaslom, ha csak ez a két terület érdekel.
2023. jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!