Van értelme tanulni?

Figyelt kérdés

Tanári pályára szerettem volna menni földrajz és történelem szakon. Ez a két tantárgy egyszerűen a szenvedélyem és gondoltam hogy így hasznosan is végezhetném a hobbimat. De meggondoltam magam, mivel a tanári része abszolút nem izgat a dolognak. Egyszerűen nincs kedvem az egyre hülyébb diákokhoz és szülőkhöz (tisztelet a kivételnek), sem pedig az ehhez megalázó fizetéshez se. Nem azért, mert én még akár meg is békülnék a fizetéssel, nem tartom jónak, de bízva a jobb jövőben miért is ne. De úgy nem tudok bízni a jobb jövőben hogy a tanárok is úgy állnak ki magukért hogy énekelnek és mackókkal a kezükben tüntetnek😅. Tisztelem a diákoknak és tanároknak, de szerintem semmi értelme annak amit most csinálnak. Plusz nem csak arról van itt szó hogy a kormány lenézi őket, hanem egyszerűen azt látom hogy a magyar emberek többségének se kellenek.


Jelenleg egy céghez mentem dolgozni, igazából gyakornok vagyok és majd később iskoláznak be. Elég jó fizetésem lenne ha sikerülnek majd a vizsgáim, de őszintén már most minden bajom van tőle. Egyáltalán nem izgat ez az egesz szakma (most tökmindegy hogy milyen szakma, csak annyi a lényeg hogy alapvetően fizikai munka). Nem azért mert dolgozni kell, hanem egyszerűen nem érdekel, ez nem az én világom. És megcsinálhatnám, de akkor most húzzak le nem is tudom hány évet úgy hogy egyáltalán nem is élvezem azt? Nekem ez így annyira szomorú jövőkép hogy szabályszerűen szorongok rajta.


Gondoltam arra is hogy inkább visszamennék az egyetemre tanulni és foglalkozni a történelemmel és földrajzzal, de félek hogy semmi értelme. Milyen lehetőségek vannak erre és mennyi az esély hogy valamikor meg is fogok élni ebből? Nem akarok gazdag lenni, nekem az is belefér ha szerény körülmények közt, csak magamat tudjam eltartani. Őszintén családot se tervezek annyira a következő 5 vagy akár 10 évre (persze tudom hogy ez teljesen nem lehet megtervezett).



2022. nov. 29. 21:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Felesleges ezen filoznod. Amint elköltözöl otthonról, és a fizud felét elviszi az albi,hitel, berobban az agyadba milyen fontos lenne egy jobb kereset. Akkor is ha nem élvezed.
2022. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de valahogy nem tudom elfogadni. Akkor ennyi az úgynevezett nagybetűs élet? Egyáltalán hogy találhatok így egy csepp örömet is az életemben? Egyébként teljesen igazat kell hogy adjak, nem veled ellenkezek, csak jól esik kimondani ami nyomja a szivemet, legalább itt. 😕 Nem tudom hogy ezen minden ember átesik e, de most nagyon levagyok törve. Nem is értem hogy minek csináljak is valamit. Az egyetlen cél hogy ne halljak éhen és ne fagyjak meg, ennyi az élet? Hihetetlenül csalódott vagyok, s aláírom hogy eddig nagyon naív voltam, ezért is fáj ez most annyira. De köszönöm a válaszod egyébként.
2022. nov. 29. 22:26
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Földrajz-töri szakos tanárként 2022-ben Magyarország igen, ez a nagybetűs bszott valóság. Ki mit szavaz, azt szívja. Tanulj olyasmit, amit el tudsz adni külföldön és költözz el! Akkor talán majd a gyerekeidnek lehetnek álmai. Én így döntöttem.
2022. nov. 30. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Úgy is fel lehet fogni az egészet, ahogy a hármas válaszoló írta, de nekem azért eléggé más a felfogásom. Tény, hogy a tanárok nagyon nincsenek megfizetve, és emiatt felmerülhet nem kevés megélhetési gond. De én arra szeretnélek biztatni, hogyha ténylegesen ezt szeretnéd csinálni, és ez minden álmod, akkor ne hagyd, hogy eltántorítson. Én is belekezdtem a mentőzésbe, amiről hasonló okok miatt mindenki le akart beszélni, és tény, hogy abból a fizetésből nem tudnám magam és a családomat teljesen fenntartani, de vállalhatsz mellette mellékállást, amivel ki tudod egészíteni a fizetésed. És igen, nagyon nem egyszerű mindent így összehangolnk, de legalább azt csinálod, amit szeretnél, és nem undorral mész be tanítani. Rövid az életünk, és közel egyharmadát munkával töltjük, csinálj valami olyat, amit élvezel is
2022. nov. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Hosszú távon gondolkozz. Ha elkezded az egyetemet földrajz-történelem tanár szakon, és összeismerkedsz valakivel az egyetem alatt, akkor ketten egy háztartásban végzés után már akkor is meg tudtok élni (szerényen), ha egyikőtök sem keres túl jól. Nekem több pedagógus ismerősöm van, és mind azért tudják a megélhetést kigazdálkodni, mert társkapcsolatban élnek.
2022. nov. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A tanári pályánál nem is a fizetéssel van a legnagyobb bajom. Inkább abban hogy nincs megbecsülésük. Annyiszor látom hogy az interneten is szidják őket hogy pl. egész nyáron nem dolgoznak (ami nem igaz), lustáknak tartják őket az emberek stb. Inkább az zavar hogy nincs társadalmi megbecsülésük (mély tisztelet a kivételnek).
2022. nov. 30. 08:07
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
4-es: az az ironikus az egészben, hogy mentőtisztit végeztem :DDD Persze, vállalhatsz mellette másodállást, de akkor mikor is leszel a családoddal? Csak kérdezem... mert persze a hős-komplexus, meg a "mindent meg lehet oldani" hozzáállás nagyon romantikus, de amikor a halálos ágyadon rájössz, hogy 45+ évet dolgoztál, a gyerekeidet csak fényképekről láttad, nem voltál ott egyetlen ünnepen vagy ballagáson, és a fizetésedből még támogatni se tudod őket az életben, akkor pofán csap a valóság. Addig meg lehet álmodozni.
2022. nov. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát őszintén én nem szeretnék családot. Tudom korai ezt így kijelenteni, meg sose lehet tudni hogy mit hoz a jövő, de személyszerint nem tervezek gyerekeket😅. Tudom nem nekem írtad, de velem kapcsolatban jött szóba a dolog.
2022. nov. 30. 09:18
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Hát akkor dolgozz napi 18 órát a másodállásoddal együtt és reméld, hogy annyira imádod, hogy nem fogod tehernek érezni! Aki meg gyereket akar, az keres jobban fizető állást és hozzád viszi a gyerekét, hogy tanítsd! Mindenki jól jár.
2022. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
7-es, én is mentőtisztit végeztem de ez, amit te mondasssz, a mérlegnek csak az egyik serpenyője, a másikról miért nem beszélsz? Arról miért nem beszélsz, hogy akkora hiány van mentősöoből, hogy pl a mi megyénkben legalább 20 új tiszt kéne ahhoz, hogy teljes, normális ellátást tudjunk biztosítani, és annak köszönhetően, hogy te meghozod ezt az áldozatot, hogy mentősnek állsz, teszel az ellátás minőségének javításáért, és emiatt több tucatnyi életet megmentésre kerül? Ezekről az emberekről miért nem beszélsz, akik a te áldozatodnak köszönhetően tudnak még hosszú éveket a családjukkal tölteni? Igen, lemondásokkal jár az egész, én ezt nem tagadom, de valamit valamiért. És mondhatod, hogy ,,hőskomplexusom" van, de azért választottam ezt a pályát, hogy másokon segíthessek, még akkor is, ha nekem ez lemondásokkal jár. Ez az életem értelme, ez a hivatásom, nem pedig csak a munkám. A kérdezőnek válaszolva pedig azt mérlegeld, hogy mennyire van hivatástudatod. Ha van eléggé, akkor nem fognak érdekelni a lenézések, ahogy engem sem érdekel az, hogy lepontoztak, vagy hogy a 7-es kolléga kinevet és hőskomplexusosnak tart. Ha viszont nem érzel magadban kellő elszántságot, akkor tényleg hagyd. Viszont tudd, hogy nem szégyen szembemenni a tömeggel, és egy olyan munkát végezni, amit sokan lenéznek. Ettől nem leszel rosszabb ember, mint bárki más, ettől csak te magad leszel.
2022. nov. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!