Van értelme Marketinget tanulni? Jól el lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, érettségi után 2 éves szakképzest csináltam mivel nem voltam biztos hova menjek egyetemre. Dj ként tevekenykedem és az utóbbi időben sok bulit szervezetünk, nagyobb neveket is hívtunk el és nagyon tetszik a rendezvényszervzezes amihez ugye kell azért a marketing is. Érdekelne hogy volna e ehhez értelme tanulni marketinget hogy tudjak rendezvényeket, magamat mint fellépőt reklámozni, vagy akár későbbiekben cégekhez elhelyezkedni. Hallotam hogy amit egyetemen kapsz marketing tudást azt mint zenész nem igazán tudod hasznosítani élesben. Van itt aki marketinget tanult, akként tevékenykedik esetleg? BPesti egyetemek közül hol jobb a képzés?
2020. júl. 5. 12:52
 1/3 A kérdező kommentje:
Illetve Matekbol sose voltam nagy ész de ha leulok azért meg tudom tanulni. Mennyire kell hozzá?
2020. júl. 5. 12:53
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
El lehet helyezkedni marketinggel. Magyarországon a BGE vagy BCE az Isten. Külföldön azt sem tudják, ezeket eszik-e vagy isszák. Jó ha egy magyar egyetemet fel tudnak sorolni, nemhogy rangsorolni őket.
2020. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

El lehet helyezkedni vele, de többen végzik, mint ahány pozíció van, szóval érdemes már legalább másodévtől elmenni gyakornoknak bármilyen kicsit is gazdaságis pozícióba.


Matekból leginkább statisztika kell, aminek az alapja pedig a valószínűségszámítás (amit könnyebben meg lehet érteni, ha megy a határértékszámítás-deriválás-integrálás és a halmazelmélet). Nem kell zseninek lenned hozzá, de középiskolás középszintű matek azért menjen (tudj hatványozni, törtekkel műveleteket végezni, egyenleteket megoldani), mielőtt elkezded az egyetemet.


Corvinus-t vagy az újonnan alakult ELTE GTI-t ajánlom, én az utóbbinak vagyok mesterszakos hallgatója.


"Hallotam hogy amit egyetemen kapsz marketing tudást azt mint zenész nem igazán tudod hasznosítani élesben."

Hát igen, egyetemen inkább nagyvállalati környezetre készítenek fel. Azt kéne először eldöntened, hogy elsősorban marketinges szakember szeretnél-e lenni, aki mellette hobbiból zenél, vagy professzionális zenész szeretnél lenni, aki mellesleg szeretne marketinges/üzleti tudást magára szedni.

2020. júl. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!