Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha most járok egy egyetemre,...

Ha most járok egy egyetemre, és beadom felvin egy másik helyre jövőre, akkor elveszítem a jogviszonyomat? Ha igen, mikor?

Figyelt kérdés

Jelenleg járok egy egyetemre, ugyanakkor felek, hogy ki fogok esni a tavaszi félév elteltével ezért szeretnek jelentkezni egy másik helyre-ezzel be biztosítani magam…szeretnek tanulni, csak sok volt a hiányzásom betegség miatt és egyszerűen nem szoktam meg a tempót.

Amennyiben beadom februárban a másik szakra, akkor automatikusan megszűnik a hallgatói jogviszonyom a jelenlegi egyetememmel?-vagy csak abban az esetben ha elmegyek az új egyetem beiratkozására?



2022. dec. 5. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy szűnne meg? Csomóan végeznek akár egyszerre is két egyetemet
2022. dec. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szűnik meg. Párhuzamosan lehet járni abkét képzésre.

Sőt, ha esetleg sikerül felvenned a tempót, és felvesznek a másik szakra, akkor sem kötelező beiratkoznod, tehát abban a képzésben úgy nem fogsz részt venni.

Azonban ha a két képzést párhuzamosan csinálod, akkor az állami félévek is duplán vonódnak le.

2022. dec. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat


Őszintén, ezt biztosítéknak szeretném, ha esetleg év végén kiesnek a jelenlegi egyetemről…

Mert első félévben elég sok bukó tárgyam lesz…

2022. dec. 6. 06:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Viszont azt is tudd, hogy ha a másik képzést szeretnéd mégis elkezdeni, erről pedig lemondanál, akkor mindenképp ki kell iratkoznod a képzésről. Ehhez be kell fáradnod a Tanulmányi Osztályra (vagy ahogy nálatok hívják) és kész. Vagy ha két félévet passziváltatsz, akkor a harmadik után automatikusan törölnek a képzésről.
2022. dec. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen köszi

Ezzel tisztában vagyok


Meg ket kérdés:


Ha első félévben a tárgyak nagy részéből bukom, akkor kiesek az egyetemről nagy valószínűséggel?


Illetve, ha felvesznek a másik egyetemre, akkor ott csak akkor lesz hallgatói jogviszonyom ha elmegyek a beiratkozásra, vagy abban a pillanatban, hogy felvettek már oda járok?

2022. dec. 6. 10:25
 6/6 A kérdező kommentje:

Elnézést

A második kérdést korábban megválaszoltátok


Akkor meg annyi:

A felvételi pontszámot állandó marad?

Ami volt tavaly az lesz idén is?

2022. dec. 6. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!