Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után lehet még...

Érettségi után lehet még felvételizni? Valahol olvastam, hogy augusztus első felében még egy helyre lehet. Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés

2022. dec. 5. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Van a hagyományos felvételi, amit most is be tudsz még adni februárig, akkor is ha csak májusban érettségizel. Annak július végén lesz eredménye.

Létezik pótfelvételi is, ahova olyanok tudnak jelentkezni, akiket általános eljárásban nem vettek fel sehova vagy nem is jelentkeztek az általánosban. Egyedüli hátránya, hogy csak egy helyre lehet beadni és minimum annyi pontot el kell érj, mint amennyi az általános eljárásban volt. Plusz szűkösek a helyek, szóval összességében szerintem most megéri jobban megéri felvételizni, aztán ha mégse jön össze, akkor augusztus még ott van.

2022. dec. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a gyors választ.
2022. dec. 5. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!