Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Penzugy számvitelt megeri...

Penzugy számvitelt megeri elvegezni?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni és matekbol fogok emeltezni valószínű. Érdekel a pénzügy és majd szeretnék befektetési tanácsadó lenni, vagy valamilyen bankban dolgozni, ezen kívül a nyelveket imadom. Angolbol van egy felsofokum és franciabol is lesz evvegere, a tolmácskodason is elgondolkoztam de nem vagyok valami extrovertalt és nem szeretek a középpontban lenni, viszont a saját igazamert mindig kiállok. Tudom, hogy az csak mesterkezesen van így az meg nem jön szóba.

Pénzügyről mit gondoltok? Megeri, vagy tulkepzes van belőle?



2022. dec. 6. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megéri persze, az egyik legjobb szak az elhelyezkedés szempontjából.


De ha jó vagy matekból, akkor szerintem még jobban megéri egy alkalmazott közgazdaságtan SCM képzés, vagy egy GPME szak (gazdaság- és pénzügymatematikai elemző szak, osztatlan 5 éves). Egy sima matek alapszak + alk. matek vagy biztosítási és pénzügymatematikai (azaz aktuárius) mesterszak is nagyon megéri. Ezekhez képest a pénzügy egy alacsonyabb szintű tömegképzés.

2022. dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*alk. közgazdaságtan + SCM képzés
2022. dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi:) megnezem azokat is😊
2022. dec. 7. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!