Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha fizikából és matekból...

Ha fizikából és matekból középszintű érettségit teszek, és angolból emeltet, akkor az ELTE Fizika alapszakra be tudok kerülni?

Figyelt kérdés

2022. dec. 7. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Max 2 tárgyat néznek(duplázással)
2022. dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

2022 van, tanuljátok már meg használni a Felvit.

[link]

2022. dec. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
nem
2022. dec. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én közép fizika és emelt matekkal jottem fizikara, de van olyan evfolyamtarsam aki ketto kozeppel jott
2022. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szinten 4es vagyok.


Ja es arra figyelj, hogy kb a kozepsulis fizika kb felesleges viszont az fontos hogy a matek jol menjen.


Es en a BME fizikat javaslom az elte helyett.

2022. dec. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Miért pontoztok le? A 2-es által linkelt tájékoztatóban is ott van, hogy az alább felsorolt tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni, és az angol nincs köztük.
2022. dec. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi szabályozás szerint angol emelttel nem lehet fizika alapszakra bekerülni. De ha sem matekból, sem fizikából nem érzed elég erősnek magad az emelt érettségihez, akkor a fizika alapszak túl nagy falat lesz, nem ajánlom.
2022. dec. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Azért az ELTE fizika alapszakon valami hasonló matek / fizika színvonalra számíts:

[link]


Nyugodtan szemezgess "dgy egyetemi előadásai" csatornáról, ahová Dávid Gyula fizikus professzor úr tölti fel az előadásait / gyakorlatait és ez csak egy része a képzésnek. Én 96%-os emelt matekkal és 91%-os emelt fizika érettségivel kerültem be az alapszakra, de így sem volt egyszerű felvenni a tempót, mert egy nem kis ugrás a színvonal a gimihez képest. Nyilván az elejéről oktatnak mindent de azért akit gimiben nem mozgat meg annyira a matek vagy fizika, hogy egy emelt érettségit letegyen belőle, kétlem, hogy az egyetemi képzés alatt táltosodik meg és a különféle tételek, levezetések és bizonyítások hozzák meg a kedvét, főleg a feszített tempó és nagy anyagmennyiség mellett...

2022. dec. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8as


Most fel lehet dobni egy másodéves tárgyat, hogy csúnya benne a matek, de azért amire odaér már eljut oda. Jöhet azzal is jönni, hogy lesznek disztribúciók, meg komplex integrálok, és kvantumtérelmélet, és ha nem megy a matek, akkor ne gyere mert ilyen nehéz dolgokat tanítanak itt. De mire ide ér az ember a tanulmányaiban, addigra már érteni fogja ezeket nagyrészt.

2022. dec. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

#4 na az biztos hogy emelt fizika nelkul nem ment fizika szakra egy evfolyamtarsad se mert a fizika emelt kovetelmeny… hulyeseget ne beszeljunk, en is ott vegeztem es ez evek ota igy megy, ne allitsunk valotlant.


Amugy az utolso jol mondja, a matekot meg kell erteni, de amit ide bedobtak videot az kb csak riogatas, ugyse ezzel kezdtek.


Fizika vagy matek emelt mindenkepp kelleni fog mert angol emelt nem szamit a felvetelibe, de tenyleg meg lehetne mar tanulni hasznalni a felvit, telefonnal meg internettel a feneketekbe szulettetek…

2022. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!