Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervezéshez (ELTE)...

Programtervezéshez (ELTE) vagy mérnökinformatikára (PPKE) milyen faktokat vegyek fel? Úgy lenne esélyem pontoknál, ha matekoból középszintű, angol nyelvű érettségit, infóból pedig emelt szinten érettségiznék?

Figyelt kérdés
Eddig úgy állok, hohy angolt és infót venném fel, és ezekből szeretnék emeltet tenni...Mit kéne még felvennem? (matekot nagyon nem szeretném, de tudom, hogy fontos)

2016. ápr. 12. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
matek és fizika
2016. ápr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Proginfóra felesleges a fizika, mérnökinfóra meg szükséges.


Btw nem úgy van, hogy csak akkor kapod a +50 pluszpontot az emeltért, ha az adott tárgyat elfogadják pontszámításként? (Ahogy tudom proginfóra matek, fizika, infó közül lehet kettőt választani). Nem vagyok ebben biztos, rég volt már.


Viszont ha nagyon nem szereted a matekot, akkor gondold át kétszer is a dolgot.

2016. ápr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem szereted a matekot, akkor ezek a szakok nem neked valók
2016. ápr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Emeltet angolból felesleges ha csak info szakokat jelölsz be, mert plusz pontot nem kapsz belőle. Matek/info/fizika érettségiket néznek szóval ebből válassz emeltet. Mindkét szakra alacsony a ponthatár szóval simának kell lennie. :)

És csak akkor gyere ezekre a szakokra, ha szereted a matekot és bírod ha szopatnak. :)

(egy pázmányos mérnökinfos)

2016. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!