Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Épitész szeretnék lenni de...

Épitész szeretnék lenni de nagyon túlterhelve érzem magam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szóval most vagyok 11.-es és felvettem a matekot és a fizikát emelt fakton plusz az olaszt is mert kötelező volt és hihetetlenül leterhelve érzem magam. A sima matek órákat eddig nagyon élveztem és jó is voltam benne de most a matek fakt megutáltatta velem a matekot és nem értek semmit. Azon gondolkodtam hogy konkrétan nem értek meg semmit matek fakton akkor nem is érdemes bejárnom így sem bírok el a feladataimmal.igy matek fakt nélkül nagyon nehéz lenne bekerülni és bent maradni egyetemen?

2022. dec. 12. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A matekfakt ad egy alapot minden mérnöki képzésnek. Nélüle nem lehetetlen, de nagyon nehéz jól teljesíteni a matekos tárgyakat, amiből az elején egész sok van. Ha már most nem érted, akkor az egyetemen, ahol nem minden gyakorlatvezető segítőkész, van aki csak ledarálja a megoldást és nem magyaráz.


Nagyon magadra leszel utalva, tanuld meg most az alapokat, mert ennél csak nehezebb lesz később.

2022. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Az építeszkarhoz képest most kb ovis vagy....


Ha mar a fakt leterhel, akkor az egyetemen az első szemeszterben kipotyogsz...

2022. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Bizony, az kb 20x nehezebb lesz
2022. dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

1# Ez kamu. A matek fakt a legtöbb egyetemi matekban semmi pluszt nem ad.


Konkrétan csak arra lesz jó, hogy 1-1 előadáson felcsillanjon a szemed, hogy "Ohh ezt már láttam egyszer", de mivel nem egyetemi mélységben vetted, így 5 perc után te is fogod a fejed, hogy "Ez meg mi a f---?!?"


BME Mérnökinfón én konkrétan ezt éreztem.


Volt több szaktársam aki kibutott hiába volt emelt matekos középiskolában. Nálunk úgy vettem észre, hogy konkrétan semmit sem segít az emelt matek.


Pl.: Emlékszem, hogy Analízis 1-ből a deriválás (a könnyebbek) meg a függvény vizsgálat volt, amit emelt matekból hasznosítani tudtam, de konkrétan ez volt a legegyszerűbb része a ZH-nak, amit magából mindenki megértett és a tananyagnak csak egy olyan pici része volt, hogy semmi előnyt nem jelentett.


Meg persze a deriválás a "legkönnyebb", mert csak vakon alkalmazod a szabályokat és kész és erre egyetemen hamar rájön az ember, de persze középiskolán matek fakton nagyon menőn nézki, meg nehéznek.

2022. dec. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 én is BME-s vagyok, vegyészmérnök és az A1 deriválás, integrálás nyilván nem volt egyenlő az emelt matekkal, de nem is terhelt meg annyira, mert gimiben rengeteg pluszt is tanított a tanárom.

Akiknek nem volt, csak közép matek érettségijük közülük rengetegen alááírást sem tudtak szerezni és otthagyták maguktól az egyetemet vagy kibuktak.


Nem azt mondom, hogy emelt matekkal nem lehet bukni a tárgyat, mert erre is volt példa, de sokkal kevesebb. Közép matekon konkrétan semmi közöd nincs az első félév anyagához, és hidd el, hogy rengetegen nem értik meg a deriválás alapjait sem.

2022. dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van, egyet értek a #5-össel, szintén BME-n tapasztaltam, hogy közép matekos évfolyamtársaim borzasztó elveszettek voltak a matekkal, igenis számít, hogy nem először hallod/nem nulláról tanulod pl a deriválást, integrálást, határértéket.

A kérdésre válaszolva, szerintem meg lehet csinálni fakt nélkül is (nyilván) de sokkal könnyebb azzal. Inkább csak fáradtnak, nekikeseredtnek tűnsz, próbálj meg küzdeni, kitartani, ha kell, segítséget kérni (korrepetálás, magántanár pl). Az egyetemen a nemfeladós hozzáállásra lesz leginkább szükséged, az ember sokszor érzi úgy, hogy lehetetlen, túl sok... de amúgy nem lehetetlen! :)

Hajrá!

2022. dec. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

5-6# Igen, technikailag lehet "könnyebb" de ha azt vesszük, hogy mennyi az az anyag, amit már tanult a matek faktos és abból mit veszük az egyetem, azt pedig képzeletbe összetömörítjük, akkor nagyon maximum 1 gyakorlati tananyag jön ki a 14-ből (de talán kevesebb is).


Ez meg nem olyan nagy különbség, hogy bármilyen módon nehezebb legyen egy középszintű matekosnak, de igen. Technikailag nehezebb.


Ugyan ez van például (csak a BMEnél maradva) a Valószínűségszámítás óránál. (Már szakon vagytok, így lehet nektek nem ilyen formában van)

A tanár első órán ledarálja az egész középiskolás matek (emelt szintet is bele érve) anyagot. Tehát ha valaki azt tökéletesen tudja és nem felejtette el odáig (amit én például elfelejtettem) akkor is max az első előadás anyaga lesz neki könyebb minimálisan.


Ilyen formában lehet előnynek mondani, csak nem igazán óriásinak.

2022. dec. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Semmit nem számít.. Mindenki copik az egyetemi matekkal
2022. dec. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

"felvettem a matekot és a fizikát emelt fakton plusz az olaszt is mert kötelező volt"

Senkit sem kötelezhetnek faktra. Nézz utána, hogy egyáltalán mit jelent maga a szó, hogy fakultatív, fakultáció. Ne higgy el mindent első szóra! Nézz mindig utána hivatalos, írott forrásban, hogy valóban úgy van-e, ahogy valaki mondja!

2022. dec. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell kitűnően lenned matekból. A felvételit kell kippipálni, utána meg első két félévben lesz matek. Az legyen meg kettesre és kész. Utána nem fogod használni. Teljesen mellékes tárgy építész szakon
2022. dec. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!