Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemet ajánlanátok...

Milyen egyetemet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Igazából most szeptemberben kezdtem a 11.-et, és sajnos még mindig nem tudom, hogy hova tovább. Reál beállítottságú vagyok teljes mértékben. Kedvenc tantárgyaim a matek és a kémia. Kémián van leginkább a hangsúly, mindig is ez érdekelt a legjobban, azon belül is a kémiai számolások. 8. osztály után én a szándékaimmal a kémiával tisztában voltam, így 9. óta egy kémia-biológia szakos osztályban vagyok, ahol elég magas szinten vesszük az anyagot. A biológia sem áll hozzám távol, amíg sejtbiológia, ember, vagy biokémia van. Az állatok, növények, gombák hidegen hagynak.

Emellett gimi óta imádom az irodalmat. Nem tudom, a tanárom érte-e el ezt a hatást, mert fantasztikusan tanít. Verseket 7. osztályos koromban hobbiszinten kezdtem el magamnak irogatni. Akinek megmutattam eddig, mindig nagyon értékelte. Elkezdtem pár sztorit wattpadon is írni, de nem igazán lelkesedek az egész app szexuális túlfűtöttségéért, és én nem is ezt a stílust képviselem elsősorban, így hamar abbahagytam. Viszont az álommunkám egyértelműen az írónő, de én is pontosan látom, hogy ez mennyire reménytelen.

3. opció a sport. Nagyon közel áll hozzám a testépítés, egészséges életmód. Kb 10 éves koromban kezdtem a súlyzós edzést itthon, és lassan egy éve konditerembe járok. (Tudom, ez nem sok, de konkrétan függője lettem ezidő alatt.)

Ezalapján valakinek valami ötlet?



2022. dec. 15. 20:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem is értem, miért könnyebb gyakorin hisztizni hogy mindent adjanak a szájába.
2022. dec. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%

1. Harvard Medical School

[link]


2. Loughborough University (Sport)

2022. dec. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem hagyd a fenébe az egyetemet.

Ha meg kell kérdezned ITT hogy mit csinál egy vegyészmérnök, akkor ku rva nagy gondok vannak.

Pl beírod magyarul googleba hogy vegyészmérnök, és egyből sok hasznos infót látsz.

Ha tudsz angolul, akkor meg azt hogy what does a chemical engineer do... ezt bármelyik szakkal/szakmával megtudod tenni.

Tantervekre tudsz keresni, meg úgy bármire... 11-ben azért már nem kéne internetes analfabétának lenni.

2022. dec. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%

13: én ugyan próbáltam neki segíteni (1,6,7,8, stb.), de őszintén szólva tényleg fura, hogy egy Z-generációs fiatal ennyire ne tudja használni a netet....

(az már csak mellékzönge, hogy ha a fél családja a BME-n végzett, akkor miért nem otthon érdeklődik...)

2022. dec. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

Milyen frusztráltak itt a válaszolók jesszus.

Vegyész és vegyészmérnök között a különbség: van egy rakat undi mérnök tárgyuk és kicsit kevesebb kémia, meg fél évvel hosszabb. Fenszi, hogy benne lesz a diplomában, hogy mérnök, de nagyjából ugyan azokat a munkaköröket lehet betölteni velük. Annyi, hogy vegyészként inkább laboros, kutatósdi ami jobban megy, vegyészmérnökként meg az iparhoz kapcsolódsz jobban. De ez sem feltétlenül így van.

Kémia szakon van egy rakat számolás, nem lenne hiányod belőle az biztos :D én is kémiás vagyok.

Biomérnök munkát illetőleg nem tudom mit csinál. Bioszos, kémiás és mérnökis tárgyak vannak, szar kombinációkban.

2022. dec. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%
15: nulla frusztráltság! Reális válaszok, és reális helyzetértékelés, hogy 17-18 éves korban - főleg, ha tényleg ötös tanuló - nem lehet valaki ennyire tájékozatlan.
2022. dec. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 NTBS ***** válasza:
Amelyik az adottságaidnak megfelelő.
2022. dec. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Kőbányai gimiben tanulsz? Csak érdekességképp kérdezem.
2022. dec. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
92%
A kérdező nagyon kedvesen érdeklődött, nem is értem a válaszolok bunkó stílusát....
2023. jan. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Hiába kedves, ha hülye szegény
2023. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!