Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fordítónak készülök épp. Azon...

Fordítónak készülök épp. Azon gondolkodok, hogy felvegyem a portugált. Ahogy látom (jelenleg) csak az eltén indul úgy, hogy nem kell hozzá emelt érettségi. A kérdésem annyi, hogy eddig semennyit sem tanultam,mehetek így is vagy ha csak tanultam már ?

Figyelt kérdés
Jelenleg angol/németek tanulók, szóval így kezdőként is felvehetem? Köszi a választ:)

2022. dec. 19. 17:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Nulla nyelvtudással nem fogod tudni felvenni minorként sem.
2022. dec. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Na, egy gyors kereséssel kiderült, hogy minornak igenis felvehető,0 tudással is
2022. dec. 19. 17:18
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Hát akkor felpuhították a rendszert...


Régen ilyet nem lehetett.

2022. dec. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
#3: Portugált szerintem középiskolában nincs nagyon lehetőség tanulni, ezért lehet előzetes tudás nélkül is elkezdeni.
2022. dec. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Tökmindegy ha nincs normális és piacképes szakmád (pl. burkoló) akkor feleslegesen beszélsz 15 nyelvet. Mekibe amúgy is ritkán tévednek be brazilok vagy portugálok úgyhogy túl sok hasznát nem fogod venni ennek a büfészaknak.


Üdv egy közgazdász, matematikus, statisztikus, kibervédelmi referens ingatlanbefektető, piacelemző

2022. dec. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jajj #5 hagyjuk már a hülyeséget. Olasz-svéden végeztem aztán csi áltam egy orosz-lengyel szakpárt is mellette meg már beszéltem angolul meg dánul. Azóta is rohadtul jól el vagyok a fizetésemből nem kellett semmi pluszt (közgáz,jog,etc) elvégeznem , hogy valahogy érvényesülni tudjak.



Álljatok már le a mekis dumával. Azt hiszitek minden nyelvszakos oda megy? Már akkor beszippantják őket a multik jó fizetéssel mikor ti még jó esetben másodévben szenvedtek a makroökonómián….



Minornak fel lehet venni a portugált az eltén, nem tudom most mekkora a létszám, 1.félév végén van egy vizsga/szintfelmérő és a legjobb C diák marad bent minoron, ha nem sikerül érdemes más után nézelődni.

2022. dec. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok amúgy a majorod is lehet portugál előképzettség nélkül : “ magyar nyelv és irodalom v. történelem és állampolgári ismeretek v. angol v. digitális kultúra v. francia v. latin nyelv v. német v. olasz v. portugál v. román v. román nemzetiségi nyelv és irodalom v. román nyelv és irodalom v. spanyol” -ezekből kell nézni a pontokat az egyiket emelt szinten teljesíteni, és megvan simán alapszaknak is, a ponthatár nem tudom mennyi mondjuk
2022. dec. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5%
Egyetértek az 5-ös hozzászólóval a mesterséges intelligencia fejlődésével semmi szükség nem lesz hivatásos tolmácsokra mert jobban precízebben és gyorsabban fordít az AI. Én is tolmácsként dolgoztam de rájöttem hogy csak a nyelvek ismerete nagyon csekély tudás a büfészakos diplomámmal egyetemben gyorsétteremben pedig nem akartam dolgozni ezért elmentem villanyszerelő OKJ-re így Dániában tudtam érvényesíteni a dán nyelvismeretemet és nagyon jól megélek maszek villanyszerelőként. De az a helyzet hogy még Magyarországon is sokkal többet keresnék villanyszerelőként maszekba mint tolmácsként.
2022. dec. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a fordítók/tolmácsok is tisztában vannak azzal, hogy lehetnek ilyen "veszélyei"a mesterséges intelligencia fejlődésének (bár még mindig elég rossz minőségű jó néhány automatikus fordítás), és biztos át fogja alakítani a szakmát, de ez más szakmákra ugyanúgy igaz.


Viszont a nyelvtudás nem hiszem, hogy valaha is hátrány lesz, és az embereknek még jó ideig igényük lesz arra, hogy egy cégnél pl. kapcsolattartóval (emberrel) beszéljenek idegen nyelven, ne pedig egy robottal. Tudom, majd most jönnek megint a mekis válaszok meg kötekedések,hogy ehhez nem kell diploma.


De nekem a #8-as válasz sem túl hiteles, hogy valaki tolmácsként dolgozott, de a központozást egyáltalán nem ismeri.

2022. dec. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#7-8 vagyok :

AI semmi esetben sem fordít jobban, tekintve hogy bizonyos szavak màs értelmet nyernek kontextustól függően amit jelenleg az AI csak akkor ismer fel ha olyan kulcsszavakat használunk és ez még nagyon sokáig így is fog maradni. Tény hogy finomhangolással át fogja rendezni ezt a szakmát is, de ha már itt tartunk a te elvileg villanyszerelő szakmád sem fog sokat érni ha ugyanebből a szemszögből nézzük, mert egy beprogramozott robot precízebben el tudja készíteni a munkádat lényegesebben kevesebb hibaszázalékkal, míg mondjuk neked csak a 2-3.nekifutásra sikerül. Nyelv mindig is kelleni fog, ha meg esetleg a kérdező az adott célországban vállallna munkát nem hátrány ha már nyelvtudással megy ki. Ha más nem animátorként is jó pénzeket lehet összeszedni de még mindig ott van a magánórák adásának a lehetősége is. Én olaszért lazán elkértem jópár évvel ezelőtt is 5000 forintot 45 percért és a “kerettantervet” csak egyszer kellett megírjam hozzá.


Csak ügyesen kell kiaknázni a lehetőségeket és még diploma sem feltétlen kell hozzá, hogy a létrán magadabban álljon az ember, ha tud és akar is tenni dolgokért.


Nem tudom felfogni, hogy mivel ér kevesebbet a bölcsészdiploma bármi másnál. Értékelem hogy valaki nagyon keni vágja a szerves kémiát és elmegy gyógyszerésznek mert irdatlan nehéz lehet (legalábbis nekem biztos). , de hidd el ha egy mérnöknek készülő embert dobnák be a bölcsészekhez, vért izzadna, mert az ő agya nem képes azt a rengeteg humán tananyagot megérteni . Vice versa. Azért mennek bölcsésznek mert ehhez értenek. Semmivel sem rosszabb mint egy közgazdász diploma (aminek őszintén értelme sincs mert egy szakmával ugyanarra a szintre eljutsz max csinálsz mellé +1-2 év alatt mérlegképes könyvelőt, de full felesleges érte egyetemre menni csak b*szakodsz a makroökóval amit soha nem fogsz hasznosítani.)


Pont, kész, ezt lezártam. Lehet vergődni meg degradálni de másnak is ugyanúgy kellett ZV-zni meg szakdolgozatot írni. És mielőtt valaki belémállna hogy miért kapok ettől vérszemet: van egy bölcsész diplomám, mellette pedig van egy fizika bsc-m is , és összevetethetetlen a kettő, mindegyiknek megvan az egyszerűbb és a nehezebb része, csak sokan nem vagytok képesek felfogni hogy a bölcsészkar nem egyenlő a szabad bölcsészettel , az a szak tényleg humbuk meg kuruzslás, de nem mindenhol ez van ám, csak tágítani kéne a látókört.

2022. dec. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!