Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha magántanulo voltam eddig,...

Ha magántanulo voltam eddig, mik az esélyeim hogy le tudjak érettségizni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval.. Ez hosszu lesz.. Általános 3ikig jártam csak suliba, utána a szüleim kivettek mondván szar a rendszer, meg túl sokat kell tanulnom és keveset vagyok velük. Utána egyaltalan nem tanultam semennyit, most vagyok 17, de 1 honap mulva 18 leszek és fogalmam sincs mi lesz így belőlem vagy mik a lehetőségeim, meg szomorú vagyok amiatt is hogy nem jártam kozepiskolaba es ugy erzem kimaradtan belole pedig szerettem volna a reszese lenni, jó volt itthon lenni is mert rengeteg szabaidom volt arra amiket szeretek de hiába mondtam anyáéknak hogy suliba akarok járni és tanulni akarok nem érdekelte oket. Mik lennének az esélyeim arra hogy legyen belőlem valami? Vagy hogy le tudjak érettségizni? De már ugy erzem tul idos is lennék hozzá mert már 18 leszek.

2022. dec. 15. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Hogy érted, hogy "egyáltalán nem tanultál semmit"? A magántanulóknak is rendszeresen le kell vizsgázniuk az anyagból. Meddig jutottál el?
2022. dec. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát én csak negyedikig jártam be rendszeresen vizsgákra, utána másik amerikai iskolába irattak, Home Life Academy a neve, akármilyen bénán hangzik ez egy létező iskola, évszakonta kellett kuldeni online vakamiket hogy melyik tantárgyból hanyas vagyok és anya mindre azt írta hogy otos es ennyivel le volt tudva az egész miközben szo szerint azt se tudom milyen tantárgyaim lennének jelenleg.
2022. dec. 15. 10:52
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Ja hogy Amerikában élsz... Hát nézd, a legnagyobb nehézség szerintem az lesz, hogy rá kell szoknod a rendszeres, koncentrált szellemi munkára, és rá kell érezned egy számodra megfelelő tanulási technikára, mindezt adott esetben ellenszélben, ha a szüleid így gondolkodnak. Természetesen le fogsz tudni érettségizni, ha beleteszed a munkát, de időt kell hagynod magadnak. Ha nem vagyok indiszkrét, a szüleid mégis mit gondoltak? Ők hogy képzelik el a jövődet?
2022. dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem Amerikában élek... Itt Magyarországon, csak abba a suliba vagyok bejelentve magántanuloként. De ahhoz hogy le tudjak erettsegizni eloszor a 8 altalanos sulis tananyagot kellene megtanulnom nem? Negyediktol 8ig.
2022. dec. 15. 12:00
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Azért ilyen sincs, hogy nem engednek iskolába járni. Miért nem kerested fel a gyámhivatalt?

És egyáltalán akkor te mit csináltál a hosszú évek alatt amíg mások iskolában voltak?

2022. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Itthon voltam. Sorozatot neztem, festettem, sportoltam ilyesmi.. Azért már eléggé unom...
2022. dec. 19. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!