Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne így belevágni...

Érdemes lenne így belevágni magán nyelvtanításba vagy értelmetlen?

Figyelt kérdés

Imádom a nyelveket, én magam 3-at beszélek felsőfokon, voltam nyelvszakos is, eleinte ott kezdtem az egyetemen, azonban otthagytam, máshova fogok majd menni. Amit tanítanék, abból is lenne egy emelt érettségim és egy felsőfokú nemzetközi nyelvvizsgám. De lehet, hogy 2-t is bevállalnék, nem tudom még, ezt még nem döntöttem el.

Csak ugye nem vagyok tanár, nincs diplomám, ráadásul most már azt sem mondhatom el magamon, hogy olyan szakon tanulok. Nyilvánvalóan az árakat is ehhez igazítanám és nem vállalnék el olyanokat, akiknek nagyon komoly céljuk van, de gondolom nem is engem keresnének meg.

Tudom, hogy ehhez nem szükséges a diploma és sokan vannak, akik nyelvtanári végzettség nélkül csinálják, nekem is volt ilyen tanárom és tök jó volt, csak valahogy nem tudom, hogy kezdjek neki, tartok attól, ha valamit majd nem tudok elmagyarázni stb. De egy kis zsebpénzkereseti lehetőségnek meg tök jó lenne, online csinálnám, rugalmas is lenne, aztán ha belejövök vagy idővel több diákom lenne, pláne tök jó lehetőség, mert egyébként imádom a nyelveket és azt gondolom, ilyen téren kreatív vagyok, hogy pl. feladatokat állítsak össze, anyagokat gyűjtsek össze egy témához, illetve nagyon szeretek javítgatni is.:D



2022. dec. 20. 19:22
 1/5 A kérdező kommentje:
magamról, elírtam
2022. dec. 20. 19:22
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek go pszichológushoz, mert önbizalom hiányos vagy.
2022. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Vállalkozói nélkül csak illegálisan csinálhatod...
2022. dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz meg a módszertani tudásod hozzá, hogy tanítsd. Az emelt szint nagyon kevés ahhoz, hogy mondjuk felsőre készíts. Az meg mindig is tök szánalmasnak tűnt a szememben, aki felső szintet szabott, hogy meddig vállal diákot.

Inkább viszem egy olyan tanárhoz aki bármire készít, mint egy egyetemistához aki csak középig, mert maga sem biztos abban, amit csinál.


Sorry, tanár vagyok, én így látom.

2022. dec. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Módszertani tudás, a nyelvre való kellő rálátás és szintek felmérése, nyelvvizsga tréning tervezése, hiányosságok szisztematikus értékelése és pótlása, ezek mind hiányoznak nálad valószínűleg.

Aki nyelvvizsgázni akar, ott reálisan az első órán felmérem a tudását, erősségeit, gyengeségeit, eldöntjük a nyelvvizsgatípust, belövünk egy időpontot, heti hány óra velem, addig heti hány plusz órát kell beletennie otthon, honnan hova akarunk jutni, mire fókuszálunk,melyik könyvekkel, ezt mind át kell látni.

Feladatokat meg nem állítok össze, totál felesleges neked mondatkákat írogatni meg kitalálni és javítgatni.

2022. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!