Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri angoltanárnak menni a...

Megéri angoltanárnak menni a jövőben?

Figyelt kérdés

1 év múlva érettségizem, amíg kijárom az angol tanári szakot az 6-7 év lesz még.

Most attól tekintsünk el, hogy semmilyen tanárnak nem éri meg elmenni a fizu miatt, mert a kérdésem nem erről szól, hanem kifejezetten az angol tanárira vagyok kiváncsi. A fiatalok nagyrésze már most jól beszél angolul, így egyre kisebb az angol tanítás meg tudás értéke, mert lassan már alap lesz, hogy mindenki beszél angolul. Így nem tudom meddig lesz még szükség az angoltanárokra. Szerintetek kihúzza ez a tanári ág 40 évig, mert ha elvégzem egy szakot, akkor szeretnék életem végéig azzal foglalkozni, de a kérdés, hogy meddig lesz még szükség angoltanárokra?



2021. ápr. 5. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bőven szükség lesz rá, nem minden fiatal tanul meg magától angolul, vagy ha igen, nyelvvizsga/érettségi miatt a legtöbben elmennek párszor tanárhoz.

Ha maga a tanári szakkal járó alacsony fizetés nem zavar, akkor szerintem az angol jó tantárgy.

2021. ápr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a fiatalok nem maguktól tanulnak meg angolul (legtöbbjük), és mindig lesznek új fiatalok/gyerekek akiket tanítani kell. És az egy dolog hogy egyre többen beszélnek de sokan középiskola utána abbahagyják (nem tanulják tovább, nem is hasznáják, gyakorolják), majd később rájönnek, hogy hopp mégis kellene, és akkor lesznek újrakezdők/ ha nem felejtettek annyit akkor talán középhaladók.

Mindig szükség lesz angol / más nyelv tanárra. A nyelvtanárok még most is egész jól el tudnak lenni, mert bőven van igény magánnyelvtanárokra.

Azt kell számításba venned, hogy még egy tantárgyra kell szakosodnod. Szóval angol és még valami tanár lennél (még akkor is ha véglegesen csak angol tanárként dolgoznál)

2021. ápr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2, igen, tudom, tisztában vagyok vele, hogy 2.tantárgyat is ki kéne tanulnom, abból a magyarra gondoltam.
2021. ápr. 5. 17:11
 4/7 anonim válasza:
96%
Tanárként vlsz nyelvet a legélvezetesebb tanítani, mert változatos témákról tudtok beszélgetni, hozhatsz be játékokat, cikkeket stb, nem csak leadod a anyagot, mint pl egy természettudományos tanár. A gyerekeket is jobban leköti, mert tudják, h ha valamit, az angolt biztos, hogy használni fogják. Abban is egyetértek az előttem szólokkal, h magától lehet fölszed némi szókincset a gyerek youtube videókból, azért a strukturált tanulás kell mellé, főleg nyelvtanhoz, meg azért meg is kell szólalni... Úgyhogy sztem hajrá
2021. ápr. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dávid ***** válasza:

Fizetések:


- jó angoltanár (magán: 300.000 nettó)

- közepes (200.000 nettó)

- rossz (150.000 nettó alatt)


Én 200.000-el kezdtem, covid előtt 350.000 bruttó volt a rekord.

Szóval megéri, de lehetőleg végezz mellé valami másik OKJ-t is.

2021. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem éri meg, ne hallgass rájuk. Egy multinál ezerszer jobb, minden tekintetben!!!
2021. máj. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megéri, nagyon is! :) Aki emellé még egy nyelvszakot elvégez, annak aranyélet.
2022. febr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!