Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből érdemes tanulni, ha...

Miből érdemes tanulni, ha nulláról kezdek és szeretnék emelt érettségit biológiából és kémiából?

Figyelt kérdés
Szakgimiben tanulok, idén fogok érettségizni, de sajnos rájöttem, hogy ez a szakma nem nekem való. Mindig is inkább egy B terv volt számomra, de rájöttem arra, hogy ezt mégsem tudnám annyira elhivatottan csinálni. Az egyik gyerekkori álmom az állatorvosnak lenni, de ezt elvetettem, viszont újra felmerült benne. Ha nem is állatorvos, de valamilyen bioszos irányban tanulnék tovább. Jövőre még valószínűleg maradok egy plusz évet a sulimban, és ha tényleg úgy érzem, akkor még egy évet halasztanék, hogy megfelelően feltudjak készülni az egyetemre. Ezt elsősorban magamtól csinálnám, de lehet elkezdenék tanfolyamokra is járni, ha kell, de elsősorban magamtól szeretném csinálni. Szóval a kérdésem az lenne, hogy milyen könyvek lennének a legalkalmasabbak? Első sorban a mozaikos könyvekre gondoltam, általában azokat szokták dicsérni. Esetleg van valakinek valami javaslata, hogy milyen könyveket érdemes még beszerezni?

2022. dec. 21. 16:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, ha esetleg nem egyértelműen írtam, bioszból és kémiából természetesen nem idén érettségiznék, hanem jövőre, vagy azután.
2022. dec. 21. 16:47
 2/8 Ricsi65678 válasza:
0%
Szerintem bioszbol mert azt konyu,kemia nehezebb ahogy hallotam
2022. dec. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Ötösöm lesz kémiából, villányi.
2022. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mozaik, ötösöm lesz kémiából, villányi, meg youtubeon vannak érettségi összefoglalós videók
2022. dec. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha tényleg nulláról kezded, akkor nem a Villányit ajánlanám, hanem a mozaikot, kurzusokból pedig a Magistert ajánlanám.
2022. dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Biológiából mindenféleképpen a mozaikos könyveket ajánlom felkészüléshez, mert tartalmilag, nyelvezetileg és képi világukban is jobb minőségűek. (Ezen felül számos extratartalom érhető el a Mozaweben a kiadványokhoz, amelyek főleg az önálló felkészülésben lehetnek méghasznosabbak.)

Alapvetően kétféle megoldás van esetedben, ha ezen könyveket választod:


1) klasszikus, korábbi kiadás könyvei (Biológia 10., 11., 12.) - ezek a könyvek hosszú évekig voltak használatban, mai is nagyon kedvelt kiadványok, tagozatos gimnáziumokban rendre ezeket rendelik; részletesek, de a 2024-tó érvényes érettségi rendszer követelményeit neked kell megnézned

Link: [link] (kapcsolódó kiadványoknál megtalálod a 11.-es és a 12.-es kötetet is)


2) NAT2020-hoz készült átdolgozott kiadványok (Biológia 9., 10., 11. és remélhetőleg elkészül a 12.-es kötet is) - modernebb, az alapórákra és a fakultációra készült könyvek (szintén minőségi kiadványok, újfajta szemlélettel); a koncepció az mögöttük, hogy a 9-10.-es két könyv lefedi a középszintű érettségi (és néhol az emelt szintűét is) követelményeit, ezekre alapoz a most megjelent 11.-es kötet, amely nagy részletességgel és körültekintően épít a megszerzett tudásra, emlékeztet rá és ki is egészíti azt, benne feladatokat, kísérletleírásokat, magyarázatokat stb. találsz a klasszikus tankönyvi szöveg mellett, csak remélni tudom, hogy a sorozathoz elkészítik a 12.-es kötet is

Link: [link] (itt a kapcsolódó kiadványok alatt ott van a 2 előzménykötet is)


+ mindenféleképpen ajánlottak a feladatgyűjtemények (akár másik kiadótól is)

++ illetve a korábbi érettségi feladatokat is gyakorold, old meg végig, hogy jártasságot szerezz az egyes feladattípusok megoldásában

Link: [link] (itt megtalálod a korábbi emelt szintű feladatlapok feladatait témakörönként - de ajánlott a középszintű feladatokat is megoldani, a gyakorlás soha sem árt meg)

2022. dec. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A mozaik hiányos, néha túl sok infót tartalmaz. A bioszférában minden megvan, amire szükséged van, pontosan a követelményrendszer szerint felépítve. Ha valami nem túl világos, akkor érdemes elolvasni a mozaikos könyvben.
2022. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kémia:

1. Az Egis ingyenes felkészítő kurzusa: [link]

2. Számoláshoz pluszban hozzá a lvl me up számolásos kurzusa. Itt lehet kérdezni és az egész anyagot alaposan lefedi, ez 40.000 Ft. Pluszban külön meglehet venni a feleletválasztós feladatok megoldásait is. Ez nagyon hasznos volt.

Pluszban csinálgathatsz feladatokat az Ötösöm lesz-ből is.

Pluszban elmélethez a Mozaik érettségis 11-12. Kémia könyvét ajánlanám.

3. Ha ezután miután egyedül átvettél alaposan mindent, még maradt benned kérdés akkor fordulj magántanárhoz.


Biológia:

1. Egyedülj készülj először. Vedd át a Mozaik Érettségis 2 kötetét.

2. Másik alternatíva, hogy megrendeled Nagy Etele Biológia érettségis kidolgozott vizsgakövetelményét és a hozzá tartózó tematikus feladatgyűjteményt. Ezek nagyon jók. Nekem annó így lett meg az 5-ös.

Biológiából én nem mennék tanárhoz azért, hogy az elméletet megtanítsa. Annyi ingyenes anyag, könyv, videó áll már ebből a rendelkezésre, hogy felesleges. Miután megvan az elmélet oldd meg az összes biosz érettségit. Ha ezekből vannak spec. kérdéseid, és dolgok amiket nem értesz, de már magadtól utána néztél egyszer, na akkor érdemes a tanár.


Ne feledd, hogy elsősorban magadtól kell megdolgoznod érte.

Azért mert bennt ülsz bioszfakton, havi 50.000-et elköltesz magántanárra, 200.000 tanfolyamon veszel részt, az anyag még nem fog brlemenni a fejedbe!

2022. dec. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!