Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes párhuzamosan két...

Érdemes párhuzamosan két szakot végezni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy a 2023-mas tanévben elkezdem nappalin a védőnő szakot, és mellette levelezőn a katekéta-lelkipásztori kisegítő szakot. Én úgy gondolom ez a két szak külön-külön nem olyan necces, szóval nem irreális, hogy együtt végezzem el őket. Viszont még sosem jártam egyetemre, fogalmam sincs, hogy mekkora leterheltséggel járna ez így. Van valakinek tapasztalata 2 szak párhuzamos elvégzése terén? Tök mindegy mi volt az a két szak, minden tapasztalat, meglátás segítség lehet számomra! Előre is köszi :))

2022. dec. 26. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem hacsak nem akarsz pályát váltani, kurvára semmi értelme halmozni a szakokat. Főleg ilyen (bocs, de) semmilyen szakok esetében semmi előnyöd nem fog származni plusz egy szakból.


Pazarold a féléveidet értelmesebb dolgokra, például menj mesterképzésre a védőnő után vagy szakirányú továbbképzésre. Vagy ha túl sok a fel nem használt energiád, csinálj egy jó szakmát vagy szerezz értelmes szakmai referenciákat, hogy ne úgy gyere ki az egyetemről, hogy azt sem tudod, hogyan kell végezni a szakmád.

2022. dec. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha elvégzem a katekétát (3 év) lehetek utána hitoktató, amit szívesen csinálnék mellékesen (kvázi hobbiból), főállásnak meg ott lenne a védőnő. Szóval ebből a szempontból nem lenne értelmetlen, még ha főállásban nem is lennék hitoktató (éhen is halnék..)
2022. dec. 26. 21:48
 3/14 anonim ***** válasza:
6%
A hitoktatást jellemzően a lelkészek végzik. Hobbiből ezt nem lehet csinálni, mégis mikor? Órarendhez sem tudnál alkalmazkodni. Egyébként szerintem már a felvételinél kihullanál, mert erős elköteleződést vár az egyház.
2022. dec. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Egy felvételi eljárásban csak egy helyre lehet jelentkezni. Tehát most csak az egyiket kezdheted el. Szóval még ráérsz gondolkozni azon, hogy képes lennel-e rá.
2022. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3. Nem tudod jól, kiskorom óta katolikus közegben mozgok, azért látom meg tudom, hogy kb hogy működnek a dolgok, de nincs kedvem most elmagyarázni miért is nettó baromság amit írtál. Illetve nem hinném, hogy az elkötelezettségemmel baj lenne és emiatt kihullanék a felvételin. :) Ha nem vagy otthon egy adott témában, inkább ne válaszolj, mert félrevezethetsz másokat, + magadnak is megtakarítasz egy kis energiát.


4. Igen ezen én is gondolkodtam, de a hittudományi fősulira nem felvin keresztül kell jelentkezni, hanem külön, és külön felvételi eljárás is van, ezért gondoltam úgy, hogy tudnék mindkét helyre jelentkezni, de simán lehet, hogy ettől függetlenül nem így van. Köszi a választ! :)

2022. dec. 26. 22:40
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
5. Miután egyházi iskolába jártam, majd egyetemet is egyházit végeztem, tagja vagyok egyházi közösségnek,tudom, hogy mennek a dolgok. Szóval sakkozzál, vagy hímezzél hobbiból inkább.
2022. dec. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Katolikusnak? Mert ha igen, érdekes, hogy ennyire eltérő tapasztalataink vannak. Ha pedig protestáns közegben vagy, akkor mondom, hogy azért bőven van eltérés az egyes felekezetek között. Ne haragudj ha bunkón fogalmaztam, de őszintén te is kicsit nyers/bunkó stílusban írtál nekem, amit kissé indokolatlannak érzek, de hát na.

(amúgy meg a kérdésem nem is erre vonatkozott, hanem arra, hogy milyen párhuzamosan 2 szakot végezni, szóval ehhez visszatérve, még mindig szívesen fogadok tapasztalatokat e téren! Nem arra vagyok kíváncsi, hogy random vadidegenek szerint milyen szakon (ne) tanuljak, mert úgy látszik azt itt szereti mindenki jobban tudni a másiknál :) )

2022. dec. 26. 23:03
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

1. Igen, simán el lehet kezdeni két szakot párhuzamosan. Rendes felvételi eljárás keretében egy évet csúsztatva lehet rájuk jelentkezni.


2. Egyháztól is függ, de van helye a hitoktatásnak, főleg, hogy a hittan iskolai tantárgy is, ÉS paphiány van. 6-os nyilván református, ott valóban nehezebb hittanárként elhelyezkedni. De ha ezt szeretnéd tanulni, akkor csináld.


3. Ha már két szakra jársz párhuzamosan, akkor a mellett vagyok, hogy levelezőn egy piacképes gazdasági esetleg informatikai szakra járj. Tényleg annyira bizonytalan a szociális és oktatási szférában az élet, hogy jobban teszed, ha bebiztosítod magad.


Összefoglalva: nem rossz ötlet, amit kitaláltál, de ha a szülőd lennék, azt kérném, hogy legyen az egyik szakod piacképes.

2022. dec. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%
Azt kalkuláld bele, hogy egyszerre csak 1 szakot finanszíroz az állam. Szóval amikor elkezded a másikat, akkor nyilatkoznod kell, hogy melyik lesz az államis és az önköltséges. A védőnő szak pedig nem lesz feltétlen egyszerű. Mivel egészségügyi képzés, ott is megkövetelik rendesen a dolgokat. Kezd el és menet közben meglátod
2022. dec. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Ez hülyeség. 12 állami féléve van, ha párhuzamosan tanul, akkor is, ha nem, akkor is. Csak párhuzamosan 2 fogy félévente.
2022. dec. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!