Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két nyelvet tanulni párhuzamos...

Két nyelvet tanulni párhuzamosan érdemes vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Jelenleg angolt tanulok , és azon gondolkodtam ,hogy párhuzamosan más nyepvet tanuljak e ? Vagy inkább ne mert jobban összezavarna ?

2017. dec. 1. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ember függő. Attól függ hogy mennyire tudod külön szedni a két nyelvet a fejedbe. Pl hogy ha angolul beszélsz akkor csak angol szavak jöjjenek ki és ne mondjuk német szavak ha az a második nyelv. Ha a fejedben tudatosul hogy ez angol ez meg német akkor szerintem megoldható.
2017. dec. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
A legtöbb középsikolában illetve a nyelvtanároknál teljesen megszokott a két vagy több nyelv tanulása. Persze néha keveredik egy-egy szó, de csak tréning kérdése, minél többet gyakorlod annál joban megy.
2017. dec. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
* jobban
2017. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Inkább ne!
2017. dec. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Attol fugg, mennyit haladtal mar az angollal. Ha meg csak kezdo vagy abban is akkor hadd a masik nyelvet. Osszekevered nem csak a szavakat, hanem a nyelvtant is.

Ha mar kozepfok az angol, makkogas nelkul tudsz beszelni, irod es olvasod, akkor johet a masik nyelv.

2017. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gimiben is egyszerre tanultunk két nyelvet. Az angolt ott kezdtem, a németet általánosban, de alig tudtam belőle valamit. Nem volt vele semmi baj, ment mindkettő egyszerre és sosem kevertem össze semmit, le is nyelvvizsgáztam belőlük. Most az egyetemen is két nyelvet tanulok egyszerre, mindkettőt a nulláról és ugyanúgy nincsen vele semmi probléma. Szerintem simán lehet, de tény, hogy egyszerűbb egyszerre csak egyet.
2017. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi gimiben egyszerre taultunk két nyelvet kötelezöen és senki nem keverte össze, legfeljebb néha egy-egy azonosan írt szót a másik kiejtéssel olvasta ki.


De késöbb még két nyelvet tanultam, ezeket is egyszerre és semmi gond nem volt vele, elég egyszerüen külön lehetett öket tartani, igaz, hogy én sosem egyes szavakat tanultam önmagukban, hanem mondatokkal együtt.

2017. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!