Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment után hol lehet elhelyezkedni? (Ba)

Figyelt kérdés
Külföld is szóba jöhet?
2022. dec. 30. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
KFC
2022. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Multiknál.

Beszerzés,logisztika,pénzügy,kontrolling, termelés.

2022. dec. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon általános diploma, külföldön is iszonyat túlképzés van belőle ("business administration" vagy "BWL = Betriebswirtschaftslehre" néven találod meg angol és német nyelvterületen). A legjobb esélyed az elhelyezkedésre, ha valahova beküzdöd magad mint gyakornok már a 2. évtől kezdve, és utána fel tudsz mutatni valami egyéni tudást, képességet, tapasztalatot. Mert önmagában ez egy bölcsészmérnök diploma, "nesze semmi fogd meg jól", teljesen általános alapozó tantárgyak vannak benne, és úgy jössz ki 3 év után az egyetemről, hogy azt fogod érezni: nem igazán értesz semmihez.


Ha ügyesen gyakornokoskodsz, akkor el tudsz helyezkedni pl. olyan helyeken, mint ami a 2. ír. A multiknál rengeteg olyan terület van, amelyeknek nincs megfelelő egyetemi szak (pl. vállalati stratégia, projekt menedzsment, termékfejlesztés stb.) és itt azért el lehet ilyen diplomával is helyezkedni.


.. azt azért ne felejtsd el, hogy nem csak az ilyen diplomásokkal versengesz ezekért az állásokért, hanem a számtalan más gazdasági diplomásokkal is (pénzügy-számvitel, kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás stb.) sőt még más diplomásokkal is (műszaki menedzser, gazdasági informatika, sőt általában az összes informatikussal, akiknek nincs kedvük kódolni). Tehát ha csak lehet, én lebeszélnélek arról, hogy ezt a szakot válaszd alapszakodnak. Valami más, értelmesebb diploma mellé (pl. szabad bölcsészet = filozófia, elméleti nyelvészet, esztétika; vagy anglisztika, pszichológia stb.) mellé elmegy kenyérkereső másoddiplomának, de azért ez nem egy aranybányász papír.


Ha jó vagy egyébként matekból és szeretsz tanulni, akkor érdemesebb ma már vagy egy komolyan közgazdász szakra menni (AK, GPME), vagy valamilyen fél-IT területre (gazdasági informatika) vagy teljesen IT-ra (proginfó, mérnökinfó).


Ha inkább csak a biznisz érdekel, akkor ajánlhatom inkább a pénzügy-számvitel szakot, itt sokkal jobban elmélyedhetsz a vállalati pénzügyekben, jobban piacképes a szak is. Vagy a kereskedelem és marketing szakot, amely legalább némi szakismeretet ad.

2022. dec. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 3-asnak a kimerítő választ.


Engem érdekelne a gazdasági informatika, viszont amit kinéztem sulit, oda nem kell annyi pont, mint máshol, ezért gondolkoztam el ezen, és levelezőre mennék.


Pénzügy és számvitelt is nézegettem, de a matek tudásom nem elég fényes :)

2022. dec. 30. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!