Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PLC vezérlést vagy CNC program...

PLC vezérlést vagy CNC programozást éri meg gépészként tanulni?

Figyelt kérdés
Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni, illetve hogyan alakul a bérezés?
2022. dec. 30. 13:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Irány az egyetem ott mindkettő lesz
2022. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
PLC jobban fizet de gépészként a CNC talán realisztikusabb,
2022. dec. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
CNC programozó = gyári munkás gépkezelő
2022. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Gépészmérnök vagyok, tervezést tanulok MSc-n, mellette gondoltam elkezdek csak a megismerkedés miatt PLC vagy CNC képzést, a CNC nem lenne így reálisabb? Ha már amúgy azzal foglalkozom hogy CAD programokkal rajzolok. A munkahelyemen a villamosoké a PLC egyébként, nem tudom ez máshol is így van, vagy mi a véleményetek? Illetve léteznek ezek egyetemi képzésben is, vagy okj és különféle képzések formájában?
2022. dec. 31. 12:22
 5/14 anonim ***** válasza:
Alapképzésen nem tanultátok??
2022. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyetemen kellett volna tanulni a CNC programozást. Szakmunkásban is tanítják.


Amúgy felnőttképzésben vannak CNC programozó képzések.

2022. dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is, nyilván bekamuzta hogy mérnök.
2022. dec. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7

Először még gépész volt, gondolom szakmunkás, csak aztán rájött hogy ez ciki.

2022. dec. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Van ez így😁 De előtte a lehetőség, az egyetem mindenki előtt nyitva áll. Bár a gépészmérnök az egyik legnehezebb szak szóval 100emberből jó ha 20 végez. Nálunk ilyen arány volt kb
2022. dec. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ha ugy jobban tetszik akkor nem vagyok gepesz, hívhatsz asztalosnak is, ahogy jobban erzed magad pistike.


Annak pedig aki kevesbe autista: Nem tanultunk normalisan ilyeneket, elso felevekben volt valami bohockodas esztergan meg cnc-bol valamit mutattak de semmi szamottevo, rajzolas volt orrba-szajba, aztan solid works es autoCAD. Gondolom akkor jobban megerne CNC-vel foglalkozni mint a másikkal nem? A pannon egyetemen talaltam valami egy felev koruli kepzest, CNC programozoi tanfolyam, utanakerdeztem es mondta a csavo ott is hogy nem okj vagy hasonlo kepzes hanem egyetemi tanusitvanyt ad, lehet megerne megcsinalni, csak hogy ertsek ehhez a reszehez is valamennyire. Csak jol at akarom gondolni mert az idom veges mostanaban annyi peojekt fut egyszerre, kepzesek stb, ha teljesen irrelevans akkor hagyom inkabb, ezert gondoltam hogy kikerem masok velemenyet

2023. jan. 1. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!