Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy jelentkeztetek felsőoktat...

Hogy jelentkeztetek felsőoktatási intézménybe?

Figyelt kérdés
Én most szeretnék majd jelentkezni egy szakra, ha jól tudom 6 helyet lehet jelölni. Ti azt az egy szakot jelöltétek több helyen? Remélem állami összejön, szerintetek csak a támogatottat jelöljem több intézménnyel vagy biztos, ami biztos alapon jelöljem ugyan azt az intézményt támogatással is és önköltségen is?
2022. dec. 30. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Hacsak nem változtattak rajta, 3 szakot lehet megjelölni ingyenesen, a továbbiakért fizetni kell, de annyit jelölsz, amennyit akarsz.

Ugyanannak a szaknak más formában történő megjelölése nem számít több jelölésnek, tehát ha egy szak önköltséges és állami helyét is megjelölöd, akkor az 1 jelölésnek számít. Viszont ezek sorrendje is változtatható, tehát ha megjelölsz 3 szakot állami és önköltséges formában is, akkor megteheted azt, hogy első három helyre teszed az államiakat, és csak utánuk az önköltségeseket.

2022. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12%
Attyagatya ne menj egyetemre
2022. dec. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem menj nyugodtan egyetemre hajrá! :)

3 ingyenes, 6 a max. Én hatot jelöltem és mind más volt, majd az utolsó napig gondolkodtam, hogy mi legyen a végső sorrend. Ha csak egy szimpatikus szak van a kínálatban számodra, akkor jelöld meg azt szerintem több helyen.

2022. dec. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Én 4 szakot jelöltem meg, mindegyiket ugyanazon az egyetemen, illetve a 4 közül hármat önköltséges és állami ösztöndíjas formában is, ha jól emlékszem.


Ha te egy szakot több egyetemen is megakarsz jelölni, hajrá. Itt nincs olyan, hogy hogyan kell csinálni. Ha akarod, akkor ugyanazt a szakot jelölöd több egyetemen, vagy tökre más szakokat is jelölhetsz.


Én pl. azért 4 különböző szakot jelöltem meg, mert mind hasonló volt, és nem voltam benne biztos, hogy melyiket akarom első helyre rakni, csak abban voltam biztos, hogy a négy szak közül akarok mindenképp választani, ezért mind a négyet megjelöltem, hogy aztán még változtathassak a sorrenden, ha mégse úgy akarnám.


De pl. ha te Pécsre akarsz egyetemre menni, akkor szerintem oly fölös pl. Szegeden is megjelölni ugyanazt a szakot, amikor annyira nem akarnál Szegeden lenni. Csak akkor jelöld meg másik városban az adott szakot, ha nem lenne problémád az ottéléssel.


Ahogy az önköltségeset is akkor jelöld be, ha tényleg készen állsz arra, hogy fizesd is, ha tényleg felvennéd a diákhitelt stb, szóval ha alapból mindenképpncsak az állami jöhet szóba, akkor fölös az önköltségeset is megjelölni. Mondjuk ha egy szakot államin és önköltségesen is megjelölsz, az egynek számít, szóval igazából ha az önköltségeset megjelölöd, azzal most na, nem veszítesz semmit. De én pl. azért jelöltem meg majdnem az összes szakot önköltségesen is, mert 100%-ban biztos voltam benne, hogy én mindenképp azon szakok egyikére akarok járni.


Nem lehet ezt rosszul vagy jól csinálni. Úgy jelöld be, ahogy te komfortosnak érzed.

2022. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!