Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Májusig van lehetőségem...

Májusig van lehetőségem felkészülni emelt fizika érettségire?

Figyelt kérdés

Sulinkban nincs fizika fakt tanárhiány miatt, idén már nincs fizikánk.

Fizikából mindig 5ös voltam, és szívesen tanultam, sőt tavaly jártam magántanárhoz, igaz, csak középszintre készültünk, júniusban megoldottam, caklipakli a középszintű 70% lett, tanár javította, nem használtam segédeszközt, így utólag bánom, hogy nem mentem el élesben.

Emelt fizika érdekelne, abból most töltöttem ki az első feladatrészt, igaz, utoljára júniusban tanultam fizikát, de sajnos csak 40% lett.

Magántanárt tudok intézni, szerintetek menne emelt fizika májusban? 60% a cél nyilván..



2022. dec. 31. 15:57
A kérdező szavazást indított:
Menne
Nem menne
15 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Oszt ezt mi mégis honnan tudjuk???
2022. dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, nálunk - több, mint 30 évvel ezelőtt - rendesen volt tanítva fizika, s utána jelesre is érettségiztem belőle (akkor csak érettségi volt, nem splittelve szét emelt és közép(szerű) szintre).


Egy évvel később döntöttem úgy, hogy felvételizek fizikus szakra (mert akkor még volt külön felvételi vizsga) és az akkori - nem olyan gyenge - érettségi szintemmel még elmentem az ELTE előkészítőjére ősztől tavaszig, ahol minimum 400 válogatott feladatot végigtoltunk, plusz még én is önszorgalomból hozzá két teljes feladatgyűjteményt, illetve - tanulás gyanánt - a Holics féle Fizika 1 - 2 - t.


Ebben az időszakban napi 1 - 6 órát töltöttem fizika tanulással és feladatmegoldással.


Így végül 120 pontos lett a felvételim (a 120 pontos rendszerben). Na most fogalmam sincs a pillanatnyi skillset - edről, annak szintjéről, a fejlődési sebességedről, illetve a jelenleg emelt szintűnek nevezett érettségit jellemző követelményszintről.


Így nemigen lehet megmondani, hogy milyenek az esélyeid.


Mindenesetre - óvatosan(!) - annyit merek mondani, hogy, ha

kitolod maxra a potmétert és folyamatosan - napról napra - felülmúlod (már, ha tudod) azt, amit előző nap még a határodnak gondoltál, akkor lehet esélyed, de - mint írtam - erősen függ ez egyéb peremfeltételektől.

2022. dec. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el tanulni. Nem lehetetlen, de nagyon szukos a hatarido. Ha nem sikerul, max. atcsuszol a teli idoszakra
2022. dec. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

2.


A mostani fizika oktatás inkább droid képző.

Sablonos feladatmegoldás, általános problémamegoldási szemlélet, stratégiák nélkül.


Kérdező!


A sikered függ:

- Lelki beállítódástól.

- Szokásrendszeredtől.

- Alkalmazott tanulásmódszertantól.

- Tananyag minőségétől.

- Rendelkezésre álló napi időtől.


Így nem lehet pontos választ adni.

2022. dec. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom aktuális e még, de hasonló cipőben járok, mint te. Én második fizika emeltemre készülök, mert előzőre nagyon keveset tanultam. Most készülök megint májusra, nagyon sok mindent elfelejtettem azóta, amit pótolnom kell, 3 és fél hónapom van rá.


Én már csomó embert végig kérdezgetem a témával kapcsolatban, van olyan, aki azt fogja írni, hogy 6 hónap is kevés a 60%-ra emelten alap nélkül. Volt egy ismerősöm itt gyakorin, aki február első hetében kezdett tanulni fizikára, szinte alapok nélkül...állatorvosira akart menni. Februárban döntötte el, hogy az akart lenni. 3 és fél hónap alatt felkészült úgy, hogy 88%-ot írt. Mindennap, napi 4 óra tanulás megvolt minimumban neki.

Volt egy csaj ismerősöm, aki tanult fizikát, járt tanárhoz, volt azért alap, de úgy nagyon intenzíven csak március közepén kapott észbe, és nagyon nagyon sok kemény munka után 78% lett neki. Egy orvosis ismerősöm bíztat engem, hogy még nagyon sok idő van, ennyi idő alatt még akárhogy sikerülhet. Én alapjáraton most írok ilyen 45-50%-okat jobb napjaimon, próbaként. Aggódok, de példákon keresztül tudom igazolni, hogy amíg van minimum 3 hónap felkészülni, az elég lehet. Én 80% körül akarok írni, nem egyszerű.


A lényeg, hogy tudd, hogy mennyit kell tanulnod mennyi idő alatt, és egy normális rendszert, struktúrát felépíteni. Pl. vedd elő a 9., 10., 11.-es fizika tankönyvet OFI vagy Mozaik, én spec. OFI-sból tanulok most, meg mellé pluszban van egy MOZAIK 11-12-es összefoglalóm. Ha az OFI 9.osztály áll 40 leckéből, 4 nagy témakörre lebontva..akkor tűzd ki célnak, hogy egy héten megtanulsz 10 leckét, ami 45-50 oldal, napi 5-6 rendesen kivázlatolva, megtanulva. Egy tanköyvet egy egész hónap alatt nem lehetetlen megtanulni, ha tényleg bele teszed az energiát.


Amit ajánlok, Dér-Radnai-Soós feladatgyűjteménye, Moór Ágnes feladatgyűjteménye, korábbi érettségik feladatai (számításokhoz), írj egy korábbi érettségi esszéfeladatot az azon a napon általad éppen átnézett anyagból, pl. én amikor az egyszerű gépeket tanultam, utána kerestem egy a témához köthető esszét, és megírtam. Így kétszeresen rögzült az az adott anyag. Heti 2x jól jönne a különtanár, 1 lehet kevés kicsit. Készíts sok rajzot, színes vázlatot a fizikai problémákról, jelenségekről, képek, színek alapján, ha látod, jobban rögzült, megérted miről is van szó. Lazításképpen a Fizika kultúrtörténet nagy alakjait nézegesd. Arkhimédész, Kepler, Newton, Planck.......ha érted a munkásságukat, kísérleteiket, az ad egy nagy hajtóerőt + én pont szóbelin beleszaladtam olyan kérdésekbe, ami a híres fizikusokról szólt, és ez problémát jelentett.

2023. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!