Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van-e még lehetőségem, vagy...

Van-e még lehetőségem, vagy túl késő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy továbbtanulás szempontjábol a gépeszmérnöki, vagy a mechatronikai mérnök érdekelne. A problémám az, hogy van még hátra két évem és eddig nem foglalkoztam a tanulásra, link voltam, de most elszeretném kezdeni a matek, illetve a fizika tanulást keményen és, hogy esetleg, ha most belehúzok, akkor mindkét tantárgy meglehet-e emelt szinten, így, hogy eddig nem tanultam, mérnök ismerősömhöz mennék , úgymond felzárkózni.

Gimnáziumba járok és általában 3-as voltam mindkét tantárgyból.

Közeleg a fakt választás és tanácstalan vagyok ebből a szempontból.



2019. febr. 15. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Hármas matekkal nem biztos, hogy ezek a szakok a legmegfelelőbbek számodra, de meg kell próbálni. Ha tényleg csak a trehányság miatt teljesítettél gyengén, de jók a képességeid, akkor összejöhet.
2019. febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, a trehányság nagy szerepet játszik a jegyeimben, de nagyon bizonytalan vagyok, hogy sikerülhet, jó kepességem van szerintem, csak már a tanároknak van egy benyomásuk rólam. A matektanárunk nagyon rossz nem tudja rendesen elmagyarázni az anyagot Ő egyben a fizika tanárunk is és nagyon rossz.

Köszönöm a válaszod.

2019. febr. 15. 21:21
 3/9 A kérdező kommentje:
Johetnek még vélemények/válaszok.:)
2019. febr. 15. 21:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, de nagy elszántság kell hozzá!

Ha 3as vagy, akkor valószínűleg nincsenek túl erős alapok. Az elejéről kell kezdeni, szisztématikusan végigvenni mindent. A mérnök ismerős aki önkéntes alapon segít szerintem ide kevés lesz, így h a suliban sincs jó tanár.

Szerintem keress magántanár már most, ha anyagilag ez nagyon megterhelő számodra, próbálj olyat találni aki online tanít. Van, aki egyetem mellett tanít, az pl nagyon jó lehet, mert ő tudja, mi kell neked az emelthez, hisz ő is nemrég írta.


Ha tényleg akarod, kitartó vagy, akkor meg lehet csinálni, hiszen van meg 2 éved!

Én drukkolok neked.

2019. febr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bőven időben vagy!
2019. febr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Okés, Március közepe után kezdenék eljárni az ismerősömhöz, mert most van egy tantárgyi vizsgánk amit előrébb hoztak és az kész utána mennék. De az is jó lenne, ha legalább az egyikből lenne emelt szint, mivel kötelező lesz, a másik csak +pontért kéne. De beleadok mindent, hogy meglegyen. Köszi a bíztatást. Remélhetőleg meglesz.:) Ja meg nyelvtanárhoz is fogok járni, mivel nyelvvizsga is kötelező.
2019. febr. 16. 11:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Én javarészt kettes voltam középiskolában (nem gimnázium), de az érettségim középszinten meg 91% lett. Az érdemjegy gyakran nem tükrözi a valós tudást. Mechatronikai mérnök lettem végül, nem jelentett nagyobb nehézséget egyetemen se a matek mint középiskolában. (Egyébként egyáltalán nem ajánlom a mechatronikai irányt, borzalmas. Értelmes tudást nem tudnak átadni; informatikát, elektronikát és gépészetet tanulnak a diákok, de mindenből olyan kis mennyiséget hogy azzal nem tudnak semmit sem kezdeni. Egy frissen végzett mechatronikai mérnök nem ért gyakorlatilag semmihez. Ezzel én is így voltam, már 3 éve dolgozom de még mindig nagy hiányosságaim vannak pl. egy villamosmérnökhöz képest. Azért választottam a mechatronikát, mert úgy voltam vele hogy ezzel sok mindent meg lehet tanulni, 2-3 szakma is "lefedhető vele", de nagyot tévedtem. Jobb ha az ember csak 1 dologhoz ért, de ahhoz nagyon, mint sok mindenhez valamilyen szinten.)
2019. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Okés, akkor van remény és tényleg beleadok mindent. Akkor marad a gépészmérnöki, ha sikerül. Szerintem is jobb, ha egy ember egy valamiben jó, de abban probáljon a legjobb lenni.

Köszi a sok infót, sokat segített.

2019. febr. 16. 12:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Mechás válaszolónak:


Melyik Egyetem volt? Ennyire gáz? Akkor rosszul választottam? Vagy két szakot vigyek egyszerre kis csúszással?

2019. febr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!