Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskola és egyetem közt...

Nagyafarkam69 kérdése:

Középiskola és egyetem közt egy évet kihagyni negatív hatással lenne a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam azon, hogy érettségi után egy évet kivennék.


Itt a tervem munka és tanulás, le szeretnék tenni emelt érettségit bizonyos tantárgy(ak)ból viszont jelenleg ezt nem tudom megoldani. Magamtól készülnék rá, maga a tantárgy olyan, amelyet nem tanítanak az iskolában ahova járok szóval ott nem is tudnék felkészülni.

Ezután tervezek jelentkezni egyetemre.


Én ezt egy jó tervnek tartom. Viszont hallottam hogy ez a jövőmre nézve lehet esetleg negatív hatással.

Az egyetemnél ahova jelentkeznék, ez az egy év befolyásolná az esélyeimet? Vagy ez létesítményenként változó?

Azt gondolom hogy például egy állásinterjún ez fel lesz hozva. Ilyen eseteknél általánosságban hogy vélekednek erről az egy éves kihagyásról? Vagy ez is esetenként változó?



2023. jan. 1. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nincs jelentősége, azaz nem lesz hátrányod belőle.
2023. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Semmi hátrányod nem származik belőle, állasinterjún meg aztán a kutya nem fog ezzel törődni.
2023. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem, ezen semmi nem fog múlni és ha hasznosan tudod tölteni az az évet, akkor lehet neked ez a lehető legjobb döntés.
2023. jan. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha azzal töltöd az évet, hogy készülsz az emeltre +dolgozol, akkor nem hiszem, hogy gond lenne, plusz ez nem "kihagyás", hiszen tanulsz.

Az szerintem nem túl valószínű, hogy állásinterjún kérdeznék, de ha igen, akkor nyugodtan mondd, hogy ennek az évnek köszönhetően tetted le az x tantárgyból az emeltet.

Amire érdemes figyelni, az az, hogy majd ne ess ki a ritmusból - keress valakit, aki tanít, alakíts ki egy rutint, mert ha elkényelmesedsz, nagyon fájni fog továbbmenni.

2023. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4 - es vagyok:

Megkérdezhetem, hogy milyen tantárgy(ak)ból szeretnél majd emeltet?

2023. jan. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!


#4, Biológia, fizika és kémia tantárgyakon gondolkodom. Leginkább a biológiát tartom esélyesnek, mivel azt kis készüléssel idén is le tudnám tenni, csak annyira stresszelek egy pár kötelező tárgy miatt hogy jobbnak tartom megcsinálni jövőre amikor teljesen tudok rá koncentrálni:)

2023. jan. 2. 01:08
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem, de

1) nem diakkent korulbelul sehol nem fognak alkalmazni, meg nyelvtudassal sem. Entry-level allasoknal is olyan emberekkel versenyzel, akiknek sokkal tobb munkatapasztalatuk van. Szoval jol hangzik ez a dolgozgatok egy evig, de nekem sajnos egyaltalan nem jott be.


2. Ha jok az alapjaid ebbol a harom tantargybol, akkor szerintem nem feltetlenul kell halasztani. Viszont ha orvosira keszulsz, akkor ertheto.


3. Talalj hobbikat a tanulason kivul, mert a barataid nagyresze elfoglalt lesz. Nyelvtanulas, zenetanulas, onkenteskedes, barmi. Egy ev hosszu ido, sok mindent kihozhatsz belole.

2023. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is kihagytam egy évet gimi és egyetem közt, nekem nagyon jót tett minden szempontból. Én is emelt érettségire meg a felvételikre készültem első sorban. Visszatekintve nem tudtam volna az egyetemen se olyan jól teljesíteni, ha nincs ez az év. Egyetemen sem volt furcsa, állásinterjún sem kérdeztek erről, senkit se érdekelt eddig. Nekem is volt, aki azt mondta, hogy nehéz lesz visszarázódni, de nekem egyáltalán nem volt így. Külföldön amúgy sok helyen kifejezetten bevett szokás ez az úgynevezett "gap year".
2023. jan. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!