Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha pszichológia szakra szeretn...

Ha pszichológia szakra szeretnék menni és felfrissíteni hozzá a biológia tudásom (nem most vagyok középiskolás), akkor milyen témaköröket nézzek át?

Figyelt kérdés
Az egyértelmű, hogy idegrendszer, agy, hormonrendszer, ezen kívül? Vagy az egész emberi testet érdemes?

2022. nov. 1. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden emberrel kapcsolatos témát érdemes átnézni, mert minden egyébről (pl. sejtek felépítése, gerincvelő, keringési rendszer, stb.) is van szó.
2022. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. És matekból a statisztikán kívül van valami, amit érdemes átnézni?
2022. nov. 1. 19:25
 3/6 A kérdező kommentje:
Illetve még egy nagyon hülye kérdés, de valami kapcsán eszembe jutott: Ugye nincs boncolás pszichológia szakon? A "pszichopatológia" kifejezésről hirtelen ez jutott eszembe és kicsit megijesztett.:D
2022. nov. 1. 19:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs. :)
2022. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A második kérdésedet még nem láttam előbb, de természetesen boncolás sincs. Nekünk, pszichológusoknak csak ilyen "gagyi" biosz van, mármint az orvosihoz és hasonlókhoz képest. Bár anatómia-élettan gyakorlaton volt egyszer vércsoport vizsgálat és vércukorszintmérés, de szerintem nem volt kötelező megszúrni az ujjad (volt csoporttársam, aki rosszul volt a vértől, ő például ki is mehetett).

A pszichopatológia egyébként csak a kóros pszichés működést jelenti.

2022. nov. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Biológiai pszichológia az kb anatómia amit legtöbb egyetem kér.
2022. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!