Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az igazságügyi igazgatási...

Az igazságügyi igazgatási alapszak elvégzése után valóban a fideszes államgépezet egy kis csavarja lesz az ember?

Figyelt kérdés

Érdekel ez a szak, de erősen ellenzéki beállítottságú vagyok. Nem tudom, hogy hogy tudnám a jövőbeni munkámat összeegyeztetni a nézeteimmel.

Kérlek benneteket, hogy ha lehet, elgondolkodtató és hasznos válaszokat küldjetek. Köszönöm szépen.



2023. jan. 4. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
A lakosság 90%-a a NER része már.
2023. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt azért nem hiszem. De köszi a hozzászólást.
2023. jan. 4. 17:39
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Valamilyen szinten mind azok vagyunk :) bar en kimondottan NERes fogadasokon, esemenyeken is talalkoztam rengeteg nyiltan ellenzekivel. Nagy a keveredes. Viszont en azt javaslom, hogy inkabb a jogot celozd meg.
2023. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elkeserítelek tesó, nemcsak hogy a NER része, még a mátrix része is vagy, a mátrixból meg nagyon nehéz kitörni, Andrew Tatenak se sikerült xD
2023. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, 3-as válaszoló! Valamilyen szinten megnyugtattál. De attól tartok, hogy az osztatlan jogász szak nekem nem menne.
2023. jan. 4. 19:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazságügyi igazgatás után mehetsz jogászra, sok egyetem beszámítja ezt a szakot, ha ugyanoda mész jogra, és már csak 3 és fél év lesz utána a jogász. Ez egy jó szak arra, hogy meglátod, mennyire érdekel a jog, jobb esetben tovább mész vele, ha mégse, akkor is van egy végztettséged, amivel mehetsz bírósági ügyintézőnek, rendőrségre adminisztrátornak, akár egy közjegyzői irodába, vagy még közigben is talán. Mondjuk nem egy álomkarrier, mégis jobb mint egy átlag bölcsész, és legalább konyítani fogsz a joghoz, ami nem hátrány.
2023. jan. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, 6-os! Volt ilyen gondolatmenetem is!
2023. jan. 4. 19:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen hülyeség igazságügyi igazgatásra menni azzal a céllal, hogy "megnézd, érdekel-e a jog" meg "utána tudsz jogra menni". Ha érdekel, hogy hogy néz ki a jog, akkor iratkozz be jogra, aztán ha nem a te műfajod, akkor első félév után otthagyod. Ügyintéző képző, teljesen felesleges elvégezni, ha komolyabb céljaid vannak.
2023. febr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as voltam: pedig nem könnyű egyáltalán az igig sem, tehát elég elkeserítő, hogy utána a "majdnem jogász" diploma igazából semmire nem lesz jó, mert mégsem vagy jogász.
2023. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!