Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia alapszakra a...

Pszichológia alapszakra a Pázmányt, Károlit vagy az ELTE-t ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Megköszönöm, ha tudtok tapasztalatot írni. Pázmányt írtam első helyre, de csak mert arról többet hallottam, a Károliról szinte semmit. ELTE-ről nem hallottam jókat, de arról is várom a tapasztalatokat :)

2023. jan. 4. 18:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Én az ELTÉ-re járok, de imádom. Érdekesek az órák, korrektek a tanárok (legalábbis eddig az összes az volt), leadják rendesen az anyagot, de teljesíthető a számonkérés. A közösség is nagyon összetartó.

Ez már érdeklődéstől függ, de én pl. azt is nagyon szeretem, hogy rengeteg kutatást folyik az egyetemen. Ezekbe be is lehet kapcsolódni, illetve kísérleti alanyként is részt lehet bennük venni (“ingyen” kreditekért is, szabadonválasztott tárgyként), ami csomó tapasztalatot ad (pl. EEG, EOG működése), hogy hogy is működnek ezek, és számos témába/területbe betekintést nyújt.

Az egyetlen negatívum, amit mondani tudnék, hogy túl sok embert vesznek föl, ezért helyhiány miatt rengeteg óra online van (én nagyon nem preferálom a távoktatást).

2023. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Várom a pázmányosok, károlisok tapasztalatait is :)
2023. jan. 4. 19:50
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is az ELTE-re jártam, és én is szerettem. A BA után egyértelmű volt, hogy a mestert is ott szeretném folytatni, és szerencsére fel is vettek. :)

Rengeteg lehetőség volt pl. tárgyak, kutatási irányok (ha más nem, szakdoga kapcsán), MA-s szakirányok terén. Bár engem egyáltalán nem érdekelt a kutatás, de mégis motivált, hogy a tanárok többsége elismert kutató és/vagy praktizáló szakember. A számonkérés rendben volt, a követelmények korrektek, és mindig úgy éreztem, hogy engem személy szerint maximálisan felkészítettek az MA-ra (korábban más egyetemre járó csoporttárs kissé szenvedett az MA elején, mert náluk nem volt minden követelmény a BA-n, ami nálunk igen, úgyhogy állhatott neki vizsgaidőszakban megtanulni teljesen alap dolgokat). Pedig én közel sem voltam az a "stréber" típus, sőt...

A tipikus pletykák pedig, hogy "az ELTE túl elméleti, bezzeg a többi egyetem..." bocsánat, de nettó hülyeségek. Aki legalább két egyetemre járt, az ilyet nem állít, ugyanis minden egyetemen ugyanolyan arányban vannak előadások és gyakorlatok. Semmivel nem gyakorlatiasabb pl. a Pázmány, meg lehet nézni a mintatanterveket. Viszont nem mindenhol van pl. a BA alatt valódi gyakorlat (legalábbis 3 éve még nem volt). Az ELTE-n van.

Az a helyzet, hogy ennek a szakmának a gyakorlati részét nem az egyetemen fogod megtanulni, hanem a munka során, viszont ahhoz az ELTE nagyon jó alapokat ad. Én is munka közben jöttem rá arra, hogy bizony én több, a gyakorlatban is hasznosítható dolgot tanultam, mint pl. az a munkatársam, aki másik egyetemre járt. Igaz, ez inkább az MA-ról árulkodik, de a BA végképp fontos, hogy jó elméleti alapot adjon. Úgyhogy soha, egyetlen pillanatra sem bántam meg, hogy az ELTE-re mentem, és ebben a többi egyetemmel jobban képben lévő ismerősöm is megerősített.

Nem tudom, milyen dolgok érdekelnek még, de ha van kérdésed, írj nyugodtan privátban! :)

2023. jan. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Pázmányos voltam, szakmailag nagyon jó, a közösség szar volt a széttagoltság miatt.
2023. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

3-as neked is köszönöm a választ, valóban ezeket a pletykákat hallottam az ELTE-ről és most meggyőztetek arról, hogy ez inkább sztereotípia. Viszont attól tartok az ELTE-re kevés lesz a pontom (453 pontom van), de azért lehet sorrendet módosítok.


4-es, neked is köszi!

2023. jan. 4. 21:17
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben valóban elterjedt a 3-as válaszoló által is említett mítosz ("az ELTE túl elméleti, bezzeg a többi egyetem..."), szerencsére visszaszorulóban van, mert semmi alapja nincs. Vélhetően a Bagdy Emőke nevével fémjelzett Károli önpromójaként indult ez egyébként...akárhogy is, a rangsor első helyén minden tekintetben az ELTE állt és áll, ha pszichológiáról van szó.
2023. jan. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
#6 Amúgy ebben az a poén, hogy Bagdy 10 éve nem tanít ott, de még mindig vele próbálják odacsalogatni az embereket. :D Nincs amúgy baj a Károlival, tudtommal vannak ott tényleg tök jó tanárok, de Bagdyt nem kéne erőltetni, főleg a közelmúltbeli kijelentései után...
2023. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja mondjuk bagdyt egy lapon emlegetni a szakmaisággal inkább elrettentés
2023. jan. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsiságból, szerintetek miért nem szakmai Bagdy Emőke?
2023. jan. 5. 12:49
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Ez már régebben kezdődött, pl. ilyenekkel:

[link]

Aztán jött ez:

[link]

Ezután benyögte ezt: "csakis szakmai fórumokon, kollégákkal történő munkában leszek nyitott érdemi megbeszélésre"

Majd (elég ironikus módon) ez következett:

[link]

Röviden: egy politikai szócsővé vált, aki szakmailag az elmúlt min. 10 évben semmi érdemlegeset nem tett le az asztalra (ez talán nem tűnik olyan soknak, de kutatóként 10 év is rengeteg idő, főleg ezen a területen). Néha járja az országot az előadásaival, amik során jó esetben csak 30 éves, rossz esetben 100 éves elméleteket puffogtat többnyire középkorú nőknek. "Volt szerencsém" egy ilyen előadását végighallgatni még a nagyobb botrányok előtt. Lényegében végig arról beszélt, hogy nőként igenis meg kéne elégedni azzal a szereppel, hogy otthon vagy, és kiszolgálod a férjed (nyilván nem pont így fogalmazott, de elképesztő volt ezt hallani a 21. században). Mindezt úgy, hogy ő maga sem ezt csinálta annak idején, iker gyerekek mellett... Ez se nem hiteles, se nem tudományos, és kifejezetten káros is lehet. Mindenkinek szíve joga azt csinálni az életével, amit akar. Ha nőként háziasszony lesz, akkor azt, ha PhD-s klinikus, akkor azt, ha meg kőműves vagy ügyvéd, akkor azt. De az manapság nem tudományos tény, hogy a nők dolga a háztartás vezetése, és az, hogy ő szakemberként ezzel haknizik (meg Németh Szilárddal :D), az egyszerűen abszurd.

2023. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!