Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges két szakot vinni...

Lehetséges két szakot vinni két egyetemen egyszerre?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, és jogra szeretnék menni Miskolcra, vagyis az a cél, viszont a keleti nyelvek és tudományok is nagyon érdekel legfőképp a török nyelv, meg úgy az egész kultúra, így gondoltam arra hogy elvégezném a kettőt egyszerre, és mivel ilyen szak csak az ELTE-n van, így gondoltam azt levelezőn végzem államin, a jogot meg Miskolcon fizetősön.

Azért nem mennék az ELTE-re jogra, mert nem lennének elég a pontjaim sem márészt meg szerintem csak túl van hypeolva, a Miskolci jobban vonz.

Lehet ilyet,hogy 2 egyetemen végzek 2 szakot egyszerre?

Ez mennyire macerás?



2023. jan. 4. 22:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

Lehetni lehet, minden további nélkül.

Kérdés, hogy fogod-e bírni.

2023. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy felvételi eljárásban nem lehet, csúsztatva lehet.
2023. jan. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Csúsztatva lehet, és nem ismerlek, viszont látatlanban merem mondani, hogy a jog mellett nem fogsz semmit csinálni, örülni fogsz, ha egymagában minden vizsgáddal végzel egy szemeszterben, valamiből lehet többször is menni kell hiába tanulod rendesen, mert esetleg olyan a tanár stb. Szóval ha még elsőre is sikerül minden vizsgád, akkor is el leszel bőven azzal a tanulással, ne szivasd magad feleslegesen, jog sztem amúgy is többet ér. Majd utána elvégzed a keleti nyelveket, ha még érdekel, habár sztem semmit nem érnek.
2023. jan. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Keleti nyelvek és kultúrák szakból nincs levelező! Sok gyakorlati óra van


Szintén keleti nyelvek és kultúrák szakon tanulok

2023. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok.


Szerintem először végezd el a jogot és utána menj törökre.

Egyik ismerősöm így csinálta.

2023. jan. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
Külön-külön is nehéz ez a két szak, hát még egyszerre.
2023. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
41%
Még egyetemre sem jársz, de már össze-vissza akarsz minden szart tanulni karrierépítés helyett. Őszintén, miért jó ez nektek? Nem ez az első ilyen kérdés.
2023. jan. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Két levelezőt ne csinálj együtt szerintem, nappali mellett levelezőt már inkább, DE az első évben szerintem csak próbáld ki nappalin azt, amit csak nappalin lehet tanulni, mert kezdetben ez bőven elég terhelés lesz a középiskola után. Mivel törököt csak így lehet (nappalin), így ez legyen az első helyen szerintem, mert ehhez később sokkal nehezebb lesz visszatérni, ha még érdekelne, és ha úgy érzed, hogy elbírnál még mellette egy szakot, akkor lehet esetleg értelmes ötlet belevágni a jogba levelezőn a második évtől. De azt azért vedd figyelembe, hogy nem könnyű a jogot (sem) elvégezni!


#7. Valóban általános probléma, mindenki aggódik, hogy kicsúszik az időből. Én is éreztem ezt magamon, és érzem is szinte mindig, tökre természetes szerintem.

2023. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%

#8. Még annyit, hogy ha a törököt elkezded az ELTE-n (csak ott lehet), akkor nyilván nem Miskolc lesz a legjobb döntés a levelező jogra sem, hanem az ELTE vagy a Pázmány, de ez talán triviális.


Egyébként ez messze nem példa nélküli (nyelvszak+jog párhuzamosan), még olyanokról is hallottam, akiknek a summa cum laude jogász oklevél is összejött az ELTE ÁJK-n úgy, hogy mellette még egy nyelvi szakot is vittek a BTK-n (gondolom, azt is nappali tagozaton, de nem tudom ennyire részletesen).

2023. jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
ELTE jog mellett viszont biztos, hogy szinte lehetetlen mas szakot csinalni (a terheles miatt, a logisztika mukodik). En tanulnam a jog mellett a nyelvet ami erdekel es bongesznem a plusz erdeklodes nevesebb kiadvanyait, cikkeit. Szerintem ez olyan terulet, amit autodidakta modon is meg lehet tanulni es nincs igazan nagy sulya a papirnak. Mondom ezt ugy, hogy abszolut az ossze-vissza tanulas hive vagyok
2023. jan. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!