Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges két szakot vinni...

Lehetséges két szakot vinni két egyetemen egyszerre?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, és jogra szeretnék menni Miskolcra, vagyis az a cél, viszont a keleti nyelvek és tudományok is nagyon érdekel legfőképp a török nyelv, meg úgy az egész kultúra, így gondoltam arra hogy elvégezném a kettőt egyszerre, és mivel ilyen szak csak az ELTE-n van, így gondoltam azt levelezőn végzem államin, a jogot meg Miskolcon fizetősön.

Azért nem mennék az ELTE-re jogra, mert nem lennének elég a pontjaim sem márészt meg szerintem csak túl van hypeolva, a Miskolci jobban vonz.

Lehet ilyet,hogy 2 egyetemen végzek 2 szakot egyszerre?

Ez mennyire macerás?



2023. jan. 4. 22:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
87%

"Mi lenne ha saját vállalkozáson gondolkodnàtok?"


Cicuska, a szakmámmal akarok foglalkozni, nem cégvezetéssel.

2023. jan. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
16%

Joggal párhuzamosan tanulni valamit aminek semmi köze a joghoz, tényleg nem sok értelme. Etetnek anyuék, azért vagy így elragadtatva?


Tanulj valami értelmeset és fókuszálj arra az egy területre, különben semmihez sem fogsz érteni. Akkor lesz is értelme annak amit csinálsz.

2023. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Cicuska, a szakmámmal akarok foglalkozni, nem cégvezetéssel."


Nem te vagy a kérdező egyrészt, másrészt meg a szakmáddal se vagy muszáj másnak csicskàzni.


Ezt a mátrixos választ csak erre a karrierépítős maszlagra hoztam, hogy mindenki annyira görcsösen karrierista, aztán amúgy azon túl, hogy ezek az emberek azt hiszik magukról, hogy milyen jól haladnak előre, valójában totál nevetségesek ahogy egyre komolyabb mentális gondokkal néznek majd szembe, ezt látom én is a környezetemben, hogy 3 diploma meg túlóra, minden projektet elvállal, aztán otthon meg csak akkor látják, amikor aludni megy haza, ez aztán a karrier.


A kérdező problémájára reagálva még egyszer:


Elolvastam a válaszokat még egyszer én is, és ez a büdös paprikajancsi, aki ajánlgatja, hogy végezze a két szakot egyszerre, fel sem bírja fogni, hogy mekkora súlya van egy pályaválasztás előtt állónak ilyet tanácsolni, amikor se azt nem ismeri, hogy milyen tanuló, milyen eredményei vannak, mik a kedvenc tantárgyai, mennyire erőssége a nyelvek stb. Később meg kudarcnak éli meg majd ha nem bírja a kettőt esetleg, pedig ez nem természetes, hogy valaki jog mellett mást is csinál egyáltalán, vagyis nem kell ekkora terhet nyomni senkire hogy simán menjen. Ezt neki kell éreznie.


Kérdező: először is amit tudni kell, hogy egy felvételi eljárásban csak egyetlen helyre vesznek fel. Neked kell feltenned a kérdést, hogy a kettő közül melyiket szeretnéd jobban. Aztán ha nem jön be, egy félév után ott is lehet hagyni és következő éven mehetsz másik szakra.


Egyébként nagyon jó, amit írt valaki az első oldalon, hogy hobbiból is lehet nyelvet tanulni meg kulturát, és mivel valljuk be, ez a keleti nyelves cucc nem ad olyan érdemi végzettséget, ami a hétköznapokban használatos, és kapkodnának utána a munkaerőpiacon, én ezt hobbinak hagynám meg, persze nem akarlak befolyásolni, mert ez a te döntésed, és lehet nem is jön majd be a jog, az se kizárt. Azt jelöld, amit jobban szeretnél, és minden tényezőt vegyél figyelembe, kérdezz meg odajárókat, kérj tanácsot ha kell szülőktől, keress olyanokat, akik benne vannak valamelyikben, egyetemi csoportokban felsőbb évesektől, akár jegyzeteket is kereshetsz szabadidődben, hogy megnézd miket tanulnak, mondjuk első most az érettségi.


Egyébként az is baromság, hogy a jogot majd ráér valaki levelezőn is csinálni. Valóban sokan csinálják felnőtt fejjel, csak ott sokszor már közigből szakmai tapasztalattal nyomják, és előrelépés miatt csinálják, viszont ha ügyvéd vagy valami komoly pálya a cél vele, akkor azt el kell kezdeni, mert még jogi szakvizsga is kell majd egyetem után meg ügyvédbojtár stb. Szóval ez nem az a pálya, amit majd család mellett 35 évesen lazán hétvégi olvasgatással simán megcsinálni.

2023. jan. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
#19: Irónia: Köszönöm szépen, hogy az autista szót sikerült leminősítésként használni.
2023. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Mondom én, hogy egy büdös gyökér a 19es, azt még nagyra tartja magát meg itt fölényeskedik a semmire, közbe meg össze-vissza beszél, meg megsért más csoportokat csak mert az ő egója nem bírja a kritikát és épp olyan kifejezéseket használt, jól lejáratta magát, le is pontozták é smég itt verte magàt a válaszaira, meg a mások százalékaira. 🤣
2023. jan. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!