Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés

El kellene döntenem milyen egyetemre menjek, de nem igazán van konkrét elképzelésem. Az egész felvit végignéztem, kizárólag a közsségszervezés és a történelem szak jöhet szóba.

Problémám a következő: "büfészak".

Tudni szeretném, tényleg a "tehetségem/tudásom" elvesztegetése lenne egy ilyen szak? Számomra múzeumban, művelődési házban, kultúrális rendezvényeken dologzni öröm lenne. Ez a közösségszervezéssel meg is valósulhhatna, nem?

Túlságosan visszahúz a szakról kialakított közvélemény. Ugyanakkor, máshol nem tudom elképzelni magam.

Aki esetleg közösségszervezés szakot végzett, tudna mondani pár szót, véleményt a kilátásokrók, szakról /egyetemekről?


Amit magamról mondanék: az életem szerves része a művészet, jó képességűnek tartom magam,jo kommunikációs képességekkel, és mindenképp valami változatosra vágyom, mintsem egy monoton irodai munkára.

A történelem érdekelne, de kutató nem szeretnék lenni, a tanári pálya pedig érthető okokból, nem vonz. Ezért gondolom, hogy még a közösségszervezés is célszerűbb lenne ennél.



2023. jan. 6. 02:28
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Egy muzeumba dolgozni nem eletcel! Se tehetséged nincs sem tudásod. Ha lenne, pontosan tudnád, hogy merre mennél tovább , nem fel 3-kor jutna eszedbe megkérdezni ezt. Zoldfülűkent úgy sem vesznek fel sehova pár évig a meri marad néhány jó kivétel van! Abból kene választani!
2023. jan. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Azt végezd el amit szeretnél csinálni. Ha ez az hát akkor ezt csináld.


Tapasztalatból mondom, hogy egyébként ez nem így működik. Én nekem is volt álom szakmám amit el is végeztem és szerettem csinálni de ha az ember családot szeretne egyszer alapítani és nem anyagi korlátok közt leélni az életét akkor úgyis váltani fog olyan szakra ami fizet rendesen.


De persze attól végezd el mert ezt úgysem lehet megértetni senkivel, meg kell tapasztalni.

2023. jan. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Elvégzed a 2 szak közül valamelyiket aztán viszontlátunk 3 év múlva a "külföld" rovatban szidni Orbánt / Gyurcsányt hogy milyen rossz az ország mert nem lehet megélni, hogyan lehet kijutni mosogatni ausztriába (szigorúan nyelvtudás nélkül!)


2023-ban csak piacképes szakot válassz, ne azzal törődj mi az amit "szeretsz" meg amit elképzelsz az agyadban. Egy piacképes szakmával 1000 helyre el tudsz helyezkedni akár Mo-n akár külföldön, ha nem jön be az egyik akkor mész a következőre. A legvégén úgyis az fogja meghatározni hogy tetszik-e a munka amit csinálsz, hogy milyen emberek vesznek körül, milyen a főnököd és mennyi bért kapsz. Pont a "büfészakosok" kerülnek olyan helyzetbe hogy nagynehezen bekerülnek hogy "álmaik állását" végezzék ha nem a mekiben kötnek ki aztán rádöbbennek a rögvalóságra, hogy körbe vannak véve megkeseredett, életunt emberekkel és még a fizetés is szar.


Ha eszed van olyan szakot végzel el amivel érvényesülni is tudsz diplomázást követően... nem csak az egyetemi évekre kell gondolni hogy 3 évig számodra érdekes dolgokat tanulsz, hanem az utána következő 40+ évre nyugdíjig is.

2023. jan. 6. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Számomra múzeumban, művelődési házban, kultúrális rendezvényeken dologzni öröm lenne. Ez a közösségszervezéssel meg is valósulhhatna, nem?"


Töriszakos ismerősöm is múzeumban dolgozik, tárlatvezetőként. Én inkább azt javasolnám.

2023. jan. 6. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 ami ma piacképes, 10 év múlva lehet, hogy sehol sem lesz már. Egyébként én jól keresek, mégis fejbelőném a malacot.
2023. jan. 6. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
100%
Amit szeretnél. Nem mi sem a pénz, és a jövőt sem tudjuk.
2023. jan. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Közösségszervezést végeztem el 1 éve és egy multinál helyezkedtem el. A szaktarsaim, akik a kulturalis szakiranyba mentek, ők művelődési házba és muzeumba is el tudtak helyezkedni. Én anno azert választottam mert szeretek szervezni, oktatni, jonni-menni, nem csak 8 orat egyhelyben ülni. Nekem bejott es imadom a munkam ^^
2023. jan. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kozossegszervezes olyan mint a muvelodesszervezes régen?
febr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kozossegszervezes multja: muvelodesszervezes -> andragogia -> kozossegszervezes
febr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50 éve még nepmuvelo" szak is volt.
febr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!