Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha két egyetemet végeznék...

Ha két egyetemet végeznék egymás mellett, az állam csak az egyiket finanszírozza?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk tanulsz A egyetemen és annak a 2.évében kezded el a B egyetemet,akkor pont beleférsz a támogatott félévekbe,mert ha párhuzamosan végzed a képzéseket,akkor azt úgy számítják mintha csak egyet végeznél.Tehát annak ellenére hogy két iskolán végzel el 1-1 félévet csak 1 félévnek számítják.Remélem érhető
2010. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, értem. De ha teljesen egyszerre szeretném elkezdeni?
2010. okt. 2. 17:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt elég nehéz, mert egyszerre csak egy helyre vehetnek fel. Halasztással megoldható, hogy mindkét egyetemet ugyanakkor kezdd, de nem tudom, hogy ekkor mi a helyzet az állami finanszírozással.
2010. okt. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól mondta az előző válaszoló, egyszerre nem kezdheted el. Viszont 1 év csúsztatással elkezdheted a másodikat is. Én úgy tudom(asszem az OH vagy a felvi oldalán olvastam, hogy úgy kell csinálni, hogy egyszerre fejezd be a kettőt.

Van 12 félévet amit az állam finanszíroz. Ebbe a keretbe bele kell férnie mindkét képzésnek. Viszont az is meg van szabva, hogyha már szereztél egy diplomát, akkor onnantól nem járhatsz államira. Vagyis ha te elkezdesz egy 3 éves(6 féléves) szakot és egy év múlva egy másik 3 évest(6 félévest) akkor az oké mert beleférsz a 12 félévnyi keretbe, viszont mivel az egyiket hamarabb kezdted egy évvel ezért ha abból lediplomázol rendes időben akkor a másodjára elkezdett szakod onnantól kezdve fizetőssé válik, tehát érdemes vhogy úgy időzíteni a dolgokat hogy a kettőn egyszerre végezz.

2010. okt. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem, az állam 12 félévet finanszíros, ami azt jelenti, hogy 2db 6 féléves egyetem belefér. (Szóval egy 8 féléves, meg egy 6 féléves már nem)


Egyszerre nem kezdhetem el öket, tehát valamelyiket elöbb kell kezdenem, viszont elöbb sem fejezhetem be, szóval amit elöbb kezdtem, halasztanom kell, jól értem?


Szóval van két lehetöség, vagy az, hogy az egyiket elkezdem, majd a következö évben a másik, halasztás nélkül elvégzem az elsöt, és a második utolsó 2 féléve fizetössé válik, vagy az elsöt halasztom, és akkor egyszerre végzek.

2010. okt. 3. 12:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan:) Féltem, hogy túlbonyolítottam, de látom megértetted:)
2010. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!