Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogászként tudok majd találni...

Jogászként tudok majd találni normális munkát a szakmában ugye?

Figyelt kérdés
Csak gyűjtök egy kis ösztönzést a római joghoz, hogy nekiálljak tanulni. :)
2023. jan. 6. 20:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz. 🙂 Elég sok helyen van szükség jogászra, nagyon sok területen. Én is jogászok között dolgozom. (de én más szakteruleten).
2023. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Igen. Mi pl minisztériumba azonnal felvennénk, ha értelmes vagy. A római jogot ugyan nem kell tudni, de mit tegyünk, ha ilyen idejétmúlt f@szságokhoz kötik a diplomát :(
2023. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%
Nézd meg G.B.Shaw brit drámaíró Sosem lehet tudni c. darabját, fenn van a youtube-on. Ott hangzik el a pincér szájából (Mensáros László): akinek nem fűlik a foga a tisztességes munkához, az elmegy jogásznak.
2023. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én már nem is akarok jogász lenni.

Így hogy a Mensáros László a Sosem lehet tudni című darabban, mint pincér ezt mondja ki, így már meg is gondoltam magam. :))

2023. jan. 6. 20:58
 5/18 A kérdező kommentje:

Én beírtam, amit mondtál, de ez valami pusztító.

Így már inkább tanulom a római jogot.

2023. jan. 6. 21:05
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
😃😃😃 Na ugye ugye... Van még ami motivál... 😃😃
2023. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
Igen közalkalmazottként akkora kezdőbérrel, mint a pedagógusok, sok sikert hozzá.
2023. jan. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem egyszerű. Ha nincs a családban jogász, lehetőleg ügyvéd, aki kapásból maga mellé vesz, akkor szopás lesz.

Bíróságra, ügyészségre protekció kell magas szinten, mellé valószínűleg kenőpénz vagy extrém kiemelkedő eredmények, versenyek, summa cum laude diploma, stb. Kicsi az esélye, hogy kiemelkedő leszel.

Ügyvédjelöltnek Budapesten előbb-utóbb valamilyen irodába be tudsz kerülni, de ez nem biztos, hogy olyan hú de jó lesz. Vidéken nem nagyon fogsz találni olyan ügyvédet akinek kellesz, még akkor se, ha ingyen mész és magad után fizeted a járulékot.

Közjegyzőjelöltnek megint baromi nehéz bejutni, telített az egész és valószínűleg közjegyző sosem leszel, talán helyettes.

Végrehajtóirodákba kell jogász, szerencsével be lehet kerülni, de általában a végrehajtók sem keresnek túl sűrűn jelöltet, mellesleg végrehajtó se leszel nagy valószínűséggel sosem, legfeljebb helyettes és keresheted a pénzt a főnöködnek.

A közigazgatást azt inkább hagyjuk, oda nem nagyon van értelme menni.

Egyébként az állások nagy része olyan, hogy 8 órában egy számítógép előtt fogsz görnyedni, kivéve talán, ha ügyvéd leszel, de a közjegyző iroda, végrehajtó iroda, közigazgatás vagy elmenni valami multihoz az mind-mind számítógép előtt bszkódás, szóval még egy jó uborkás üveg vastagságú szemüveg is össze fog jönni, amit már az egyetemen a napi 10-15 óra könyv felett görnyedés is megalapoz majd.

A fizetés annyira nem király, ilyen 200-300 000 Ft között lehet vele keresni, kivéve ha beletenyerelsz valami jó dologba, de ez a legtöbbeknek nem sikerül.

Mellesleg, ha elmész egy közjegyzőirodába, végrehjtóirodába, ügyvédi irodába, akkor munka mellé hulla fáradtan még nekiállhatsz a szakvizsgára s¤ggelni megint, ha megakarod tartani az állásod, mert ugye örökké nem maradhatsz közjegyzőjelölt, ügyvédjelölt vagy végrehajtójelölt. Itt megjegyezném, hogy a jogi szakvizsga anyaga az egy másfél méteres papíroszlop és mellette egész nap dolgozni fogsz. A végrehajtói szakvizsga anyaga kisebb és eltér a jogi szakvizsgáétól, de az sem kellemes annyira.

Szóval nagy reményeid ne legyenek. Én a mai eszemmel már hagynám a picsbe az egészet.

Az állások 90%-a az amúgy le van zsírozva, el van döntve, hogy milyen s¤ggnyaló kapja, a 10% ami neked jut az meg nem olyan király.

2023. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
21%
Sereg. Katonai jogászként.
2023. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
#8 ezek szerint te elvégezted a jogot és nem sikerült elhelyezkedned vele?
2023. jan. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!