Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék magántanuló...

Hogyan lehetnék magántanuló ha nem vagyok sem élsportoló sem tartós beteg?

Figyelt kérdés
Nem bírom már tovább akkora stressz van rajtam és most már hétfő óta stresszelek mert mindjárt kezdődik a suli. Én a szünetbe olyan boldog voltam, nem volt rajtam semmi stressz és nem hiszem hogy ez normális lenne hogy gyomorgörcsöm van minden reggel és a hetedik óra után a fejem mintha szét akarna hasadni úgy érzem. Most a szünetbe semmi bajom nem volt én csak szeretnék megint boldog lenni. Anya is mondta hogy milyen jó volt hogy nem volt rohanás otthon voltam és mondta nekem hogy ő is észrevette hogy mennyire más voltam az elmúlt 2 hétben

2023. jan. 7. 13:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és kifelejtettem hogy az sem normális szerintem hogy a suli miatt már olyan gondolataim vannak hogy bárcsak rákos lennék vagy valami baleset történne velem és akkor nem kéne suliba mennem
2023. jan. 7. 13:23
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Sehogy.

Ha elmúltál 16, menj át estire. Vagy válts iskolát.

De felmerül a kérdés, mi lesz veled, ha munkába állsz?

2023. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Én is hasonló okok miatt végeztem el így a gimnázium nagy részét.


El kell menni pszichiáterhez és az ő általa adott szakvéleménnyel lehet kérvényezni. (pszichológuséval nem foglalkoznak, mert ő nem orvos)


Ha részletesebben érdekel, hogy milyen a magántanulóság vagy magának a kérvényezésnek a menete akkor nyugodtan írj.

2023. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Suli váltás sem megoldás? Pszichológus azért lenne jó, mert a stresszt meg kell tanulni kezelni, nem elmenekülni előle. Egész életünkben rengeteg stressz ér minket (6 éve dolgozom rajta, próbálom kezelni én is, mostmár úgy ahogy megy, szóval tudom miről beszélek, pánikrohamjaim is vannak, de egyre ritkábban szerencsére már). Ha az iskolát sem bírod akkor mi lesz később? Egy hülye főnök, vagy rossz kolléga, lakáskeresés, munkakeresés ezerszer nagyobb stressz.


Nekem stresszre MagneB6ot javasolt a pszichológus, jógázást és meditálást (kipróbáltam, hatásos mindegyik).

Az sem mindegy mitől stresszelsz, mi váltja ki, mert először az okot kell megkeresni (nekem a nagy teljesítmény elvárások váltották ki a stresszt, a maximalizmusom), ha az ok az meg van, azon kell dolgozni, az elmenekülés az legyen az utolsó amit teszel, semmit nem old meg, csak szőnyeg alá söpröd a problémát.

2023. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Pszichológusi szakvéleménnyel elengednek, de pszichiátertől származó mégjobb, ha mindenképpen otthon akarsz maradni. Életem legjobb döntése volt kérvényezni, pedig olyan nagy indokom nincs is rá, egyszerűen untam az órákat, ezért "rosszul viselkedtem", meg nem szerettem korán kelni és későn hazaérni. Így félévente vizsgázok, de az is 2 hét csak, ami abszolút vállalható
2023. jan. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 unknown user 345693486 válasza:
24%
ez majdnem minden a korodban lévő gyerekkel megtörténik. jó esetben elmúlik egy idő után , rossz esetben megölöd magad! (nem ajánlom) azért sok sikert próbáld észre venni a saját tehetségeid és építsd köréjük az életed
2023. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!