Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a testnevelés-t...

Mennyire nehéz a testnevelés-történelem vagy magyar-történelem tanárit elvégezni?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokhoz szól a kérdés, akik ezen két szakpár valamelyikére járnak/jártak, de más tanárszakosok tapasztalataira is kíváncsi vagyok. Mennyire nehéz kettesekkel átcsúszni a vizsgákon? Mennyit tanultok szorgalmiban és mennyit vizsgaidőszakban?


Tavaly érettségiztem, a történelem emeltem 90% lett, a magyar pedig középszinten 85%


Bár az érettségim jól sikerült, utálok tanulni és nagyon nehezen veszem rá magam. Most egy a hobbimmal kapcsolatos képzést csinálok, de főállásban nem fogok tudni vele elhelyezkedni (ezt tudtam is). Szüleim nyomják az egyetemet és igazából nekem sincs jobb ötletem, nem érdekel igazán semmi, reál tárgyak, idegennyelvek nem mennek. Tanárként ha éhbérért is kell dolgozni,legalább könnyű állást találni..meg így anyuék is nyugodtak lennének, nem lenne ennyi veszekedés..de ez mellékes..


A miskolci és esetleg az egri egyetem jöhet szóba, ezek vannak a legközelebb hozzám, egyéb okok miatt messzebb nem nagyon szeretnék menni.


19/ L



2023. jan. 7. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ne menj egyetemre, nem fogod elvégezni ezzel a mentalitással.
2023. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A képességeimről még annyit, hogy kb napi 6-8 órát vagyok képes "magolni" ezt a tempót max 2 hónapig bírom, ha nagyon muszáj (érettségire utolsó pillanatban kezdtem készülni, előtte 4 évig épphogy nem bukdácsoltam)


A gyerekeket pedig szeretem, úgyhogy még talán meg is szeretném idővel ezt az egészet, csak nem vagyok biztos benne, hogy bírnám az egyetemet.

2023. jan. 7. 21:10
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha Te most azt lövöd be, hogy kettesekkel átcsússz, mit vársz majd a tanítványaidtól?


Semmit nem írtál, milyen sportolói múltad van, hogy felnerült a testnevelés, de egyébként ezek nem vészesen nehéz szakok. De ha csak magolni tudsz, tanulni nem, akkor tartós, a munkád során is alkalmazható tudásod nem lesz.

2023. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kettesre hajtok, mert úgy érzem többre nem vagyok képes, amit az érettségire készültem 2 - 3 hónapon keresztül, úgy érzem az volt a maximum( heti 6nap, 7 óra/nap volt az átlag, nagyon sok lemaradásom volt, végére hagytam mindent, de muszáj volt jóra megcsinálnom)


Versenyszinten atlétikáztam, 2 éve már csak hobbi, de edzőként nem nagyon tudnék megélni belőle.

2023. jan. 7. 21:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

De Te most trollkodsz, vagy mi? Emelt történelmen 90%-ot elérni rohadt nehéz, és 2-3 hónap nem olyan sok idő.


De Te tudod...

2023. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem trollkodok..Tudom, hogy nagyon nehéz ilyen eredményt produkálni, piszok sokat tanultam rá miután összekaptam magam és szeretem is magát a tárgyat. Komoly a kérdés, mindenképp az lenne a legjobb nekem is, meg a családomnak is ha tovább tanulnék és nem egy gyárba enne meg a fene..csak félek az egyetemtől, mert tényleg azt érzem 8 óránál nem tudok többet tanulni egy nap és mindenki azt mondja az egyetem sokkal durvább..
2023. jan. 7. 21:49
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

De ha van egy jó alapod, akkor egyszerűbb lesz.


Emellett lehet, hogy rosszul tanulsz: ezen lehet javítani.


Egyébként nem kell egyetemen sem feltétlenül napi 8 órát tanulni.

2023. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az adottságaidtól és a tudás szintedtől függ, hogy mennyire nehéz.
2023. jan. 8. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a középiskolai tanulást ennyire nehezen bírtad, az egyetemi tanulásba belegebedsz. Egyébként pedig tanárszakokon minden évben 3,5-ös súlyozott kreditátlagot kell elérned, hogy ne soroljanak át költségtérítésre, s ez 4 éven át nem kis pénz, milliós össszeg. Komoly ára lesz tehát a kettesekkel bukdácsolásnak.
2023. jan. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A magyar szak nagyon sok elfoglaltságot jelent. Hétről-hétre sokat kell olvasni és a nyelvészet része is nehéz. Folyamatos tanulás igényel. A történelem sem könnyű, de az inkább a vizsgák szempontjából húzós. Nem célszerű a kettest megcélozni, mert az gyakorlatilag egyes lesz. Tanárként végeztem, tudom.
2023. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!