Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztályozó vizsga a nyáron....

Osztályozó vizsga a nyáron. Van esélyem?

Figyelt kérdés

A 2011/2012-es tanévet úgy tervezem, hogy cserediákként töltöm az USA-ban. 17 éves vagyok, 2008 szeptemberében kezdtem a középiskolát nyelvi előkészítővel. Mivel az az év 0. osztálynak számít, ezért most vagyok 10.-es (tehát már így is + 1 évet "csúsztam"). Miután visszajöttem Amerikából, szeretnék a mostani osztályommal járni 12.-be.

Ehhez ugye az kellene, hogy a 11.-es anyagból osztályozó vizsgát tegyek a visszaérkezésem nyarán.

Arra lennék kíváncsi, hogy mekkora esélyem lehet egy nyár alatt megtanulni egy teljes év anyagát? Nem sok, igaz?

Mit tehetnék?

Tényleg nagyon fontos lenne nekem, hogy ezzel az osztállyal járjak, egyrészt, azért mert már nem akarok több évet szalasztani, másrészt pedig, mert nagyon megszerettem ezt az osztályt.

Kérlek írjátok meg, hogy mit gondoltok sikerülhet-e vagy hogy mit kellene tennem, hogy összejöjjön.

Ha van valami ötletetek, várom. (:


2010. okt. 2. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sikerülhet? Persze...

Mit kell tenned érte? Neki állni tanulni folyamatosan és foglalkozni az anyaggal... az más kérdés, hogy nem 4-5-ös lesz az osztályozó vizsgák átlaga a bizonyítványodban, hanem 2, esetleg 3-4... Nyilván nem egyenértékű az év közbeni folyamatos tanulással az osztályozó vizsga. De vigyázz könnyen visszaüthet a dolog... egyrészt a 11. évfolyam már beleszámít a felvételibe, így ha rosszul sikerülnének a vizsgák, akkor az kerül a bizibe és onnan majd a felvételi lapodra... Másrészt meg van az esélye, hogy esetleg megbuksz valamelyik vizsgán és így nagyon könnyen évismétlés lehet az egészből...

2010. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Van duplázás is, nem muszáj vinni a jegyeit. Ki kéne vinni a tankönyveidet és ott is tanulni, nem tragédia, ha rosszabb jegy lesz, csak meglegyen. Ha szeretnek a tanáraid, akkor valószínűleg megértik a helyzetedet és rásegítenek. De ha véletlenül nem sikerül, akkor sincs tragédia, az egy év Amerikával mindenképpen rengeteget nyersz, még akkor is, ha ez egy év késedelmet jelent.
2010. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Arra én is gondoltam, hogy kiviszem a könyveket vagy megkérem az osztálytársaimat, hogy küldjék el az anyagot, csak nem vagyok benne biztos, hogy lesz időm/energiám arra, hogy az amerikai és a magyar tananyagot párhuzamosan tanuljam.

De mindent megfogok tenni (:.


Köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 2. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!