Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE-RTK mellett jogi egyetem...

NKE-RTK mellett jogi egyetem párhuzamosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy az esetleges jövőbeni RTK-s tanulmányaim mellett (ha felvesznek) van-e lehetőségem jogász szakon is tanulni duálisan (1 év különbséggel),ha az utóbbit levelezőin kezdeném?


Előre is köszönöm!



2023. jan. 9. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Van lehetoseg ket kepzest folytatni egyszerre, (ha az RTK nem tiltja a hallgatoinak ezt valahol, mondjuk a tanulmanyi szabalyzatban, vagy valami szerzodesben. Errol nem tudok.) A jogot csak addig tudnad ingyen vegezni, amig el nem fogynak a szabadon felhasznalhato feleveid attol fuggoen, hogy az RTK-n melyik szakot valasztanad, hany feleveset. Lehet, h eleve koltsegteritesesen tervezed a jogot (?), az RTK-n viszont tudod, csak allamilag finanszirozott formaban indulnak a szakok. Majd meglatod, amikor mar az RTK-n bent vagy, h birnad-e a kettot parhuzamosan. Amennyiben a jogi egyetem elfogad az RTK-rol kurzusokat, esetleg beszamit tanulmanyi idot is, (ennek nezz utana!) akkor celszerubb lenne eloszor az RTK-n vegezni, de legalabbis jol elhaladni, es csak utana foglalkozni a jogi tanulmanyokkal. De ettol fuggetlenul is a szemelyes tapasztalatom szerint jogot tanulni onmagaban boven eleg tanulmanyi elfoglaltsag egy embernek egyszerre... A dualis kepzes pedig nem azt jelenti, amire az irasodbol kovetkeztetni lehet. Az egy olyan kepzesi forma, amelyben tanulsz is, es ezzel parhuzamosan gyakorlaton vagy, azaz dolgozol egy cegnel vagy intezmenynel, ami kesobb esetleg a munkaltatodda valhat. Jogi teruleten nem inditanak dualis kepzeseket.
2023. jan. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy az NKE-n van olyan állami ösztöndíj, amivel nem fogynak az állami féléveid. Az oldalukon fent van, érdemes utánanézni hogy mit íratnak alá. Valószínűleg x évig az országban kell dolgoznod, bár az említett diplomákkal gondolom amúgy is ez a terved.
2023. jan. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!