Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért baj az, hogy nem akarok...

Miért baj az, hogy nem akarok érettségit?

Figyelt kérdés

A szüleim rám akarják kényszeríteni, és bármit teszek, nem tudok ezen változtatni.



Miért zavarja őket, hogy nem akarok??!! Miért nem értik meg??!! Én csak szakképzőbe szeretnék menni, szerezni egy szakmát, és csak 3 évet tanulni. Nem akarok érettségizni, és 5 évet tanulni.


Egyre jobban csodálkozok azon, hogy azt én döntöm el, hova fogok menni...


Bár azt leszögezem, az előző "tervemről" is le akartak beszélni, mert az nem tetszett nekik, pedig az technikumi képzés, tehát jár az érettségi a szakma mellé!


Miért ilyenek velem??! Ez nem az ő döntésük, és ők nem is voltak olyan jó tanulók! (Főleg apukám, akinek egyébként nincs is érettségije!) :(



2023. jan. 11. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Magában még nem lenne baj, de van pár dolog.

Jobb elhelyezkedés és fizetés érhető el két szakmával vagy egy szakma magasabb pl technikusi szintjével.

Könnyebb még most ezek jórészét nappalin megszerezni, mint munka és/vagy család mellett pl. tíz év múlva, ha már látod az értelmét, de időszűkében vagy.

2023. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Apukád nem kiszúrni akar veled, hanem ha valaki, ő pontosan tudja, hogy ha neki lett volna érettségije, több lehetősége lett volna az életben.
2023. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg apukád is tudja, hogy mennyi pluszt jelenthet egy érettségi megléte. Sok szakmából tök jól meg lehet élni, de ha valahol magasabb szintet várnak el (ahogy az első is írja), akkor máris hátrányból indulsz érettségi nélkül. Illetve ha egyszer kitalálnád, hogy elvégeznél valami egyetemi szakot vagy felsőoktatási szakképzést, akkor oda sem fogsz tudni így könnyen jelentkezni. Az érettségi tehát nem önmagában olyan fontos, hanem több lehetőséget ad a jövővel kapcsolatban. És hidd el, sokkal könnyebb úgy megcsinálni, hogy lényegében nincs más dolgod, mint 30-40 évesen, munka közben, családos emberként.
2023. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Akkor valószínűleg a technikumi képzésre megyek, és szerzek érettségit is. :)



De nagyon idegesített, hogy miért nem dönthetem el saját magam.

2023. jan. 11. 17:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy idegesít, de a szüleid valószínűleg csak jót akarnak. Még fiatal vagy, vannak dolgok, amikre nincs olyan rálátásod, mint nekik. Nem azt mondom, hogy feltétlenül igazuk van, felnőtt emberek is mondhatnak, gondolhatnak hatalmas hülyeségeket, de azért hallgasd meg őket, mert biztosan segíteni szeretnének.

"ők nem is voltak olyan jó tanulók!"

Erről eszembe jutottak az én szüleim. Mindketten főiskolai képzést végeztek annak idején, teljesen intelligens emberek, úgyhogy gondoltam biztos jó tanulók voltak ők is. Nem meséltek sokat a saját tanulmányaikról, de tudtam, hogy voltak egy-egy tárggyal nehézségeik, viszont nem gondoltam semmi komolyabbra. Aztán megtaláltam a bizonyítványaikat... Kettestől kezdve minden volt ott, és nem voltak azért olyan kicsik azok a nehézségek sem. :D Tőlem viszont mindig a legjobb jegyeket várták, előfordult, hogy a négyes sem volt elég jó. Én sem igazán értek azzal egyet, hogy ennyire piszkálni kell a gyereket egy-egy rosszabb jegyért (hiszen a négyes definíció szerint is "jó"), de tudom, hogy csak jót akartak, akkor is, ha az eszközeik nem mindig a legjobbak voltak. Pont az volt a céljuk, hogy én ne kövessem el azokat a hibákat, amiket ők, és ne elégedjek meg közepes eredményekkel, ha többre is képes vagyok. Végül az összes érettségim simán ötös lett, és a jelenlegi egyetemi végzettségem is magasabb szintű, mint az övüké. Nem miattuk csináltam, hanem magam miatt, de szerintem ők is csak azt szerették volna, hogy kihozzam magamból a legtöbbet.

2023. jan. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a technikumot válaszd, az a plusz 2 év hamar elmenne másmire is. Bár nekem van érettségim, nem szakiranyú, így kitörölhetem vele.
2023. jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!