Mit tegyek, ha egyszerre érdekel a mérnöki, orvosi és jogi terület?

Figyelt kérdés

3 teljesen eltérő szak, más kritériumokkal, idén fakultációt kell választanom, és nem tudom, miből.


Jelenleg emelt óraszámban tanulok matekot, fizikát és infót (ezeket nagyon szeretem). A biosz és a kémia is érdekel, de bioszból csak az, amikor az emberi testről tanulunk (meg ezeknek az alapja, gondolok itt állatok életműködéseire pl. idegrendszer). Kémiából a tananyagot kicsit unom, nem tartják valami érdekesen nálunk, de az orvosira nagyon szívesen elmennék, szabadidőmben is sok cikket olvasok a legújabb kutatásokról és műtétekről. A jog pedig szintén régóta érdekel, a humán tantárgyakat is kedvelem, vannak itthon tankönyveim büntetőjogról, alkotmányjogról, római jogról, stb.

Gondolkoztam az egészségügyi mérnökön, de nem nagyon tudom elképzelni, és amúgy sem lennék elég jó hozzá.



Ahogy az elején is írtam, pár hónap múlva le kell adnom, miket szeretnék felvenni faktnak, maradhatnék a matekos vonalon (de itt sem tudom, melyik kettőt vagy egyet vegyem fel; matek-fizika, fizika-infó, matek-infó), áttérhetnék biosz-kémiára, vagy esetleg emelt magyar-törire.


Bármi tipp, ami segíthet a döntésben?



#továbbtanulás #kémia #fakultáció #matematika-fizika-informatika #történelem-irodalom-nyelvtan
2023. jan. 12. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A mérnökit javaslom.
2023. jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Elmész matematika alapszakra, ártani nem árt, és közben kitalálod. A matek szak önmagában is nagyon értékes szak.
2023. jan. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányom hasonló dilemma után orvosira ment.
2023. jan. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Régebben a felvin volt olyan pályaválasztási teszt, ami konkrét szakokat javasolt, ezt már nem találom sajnos. Viszont az alábbi link lehet segít:

[link]

2023. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Jogot én nem erőltetném. Mernöki vonalat csak akkor ha infó-villamos-gepész trió az ami szóba jöhet. Szóval vagy orvos vagy mérnök sztem. Mondjuk orvosi esetében nem tudom, hogy mennyirevab mellette szabadideje az embernek.
2023. jan. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne az alapján válassz, hogy milyen tárgyakat szeretsz, hanem hogy milyen munkát tudsz elképzelni magadnak. Rajzolgatós-szoftverrel tervezős, számolgatóst, gyárban talpalnál? Szerződéseket írnál, jogi szövegeket véleményeznél? Emberekkel töltenéd a napjaid, ahol a kínjaikat oldódó meg vagy órákat állnál a műtőben?


A tantárgyakat kevéssé fogod magukban használni, és nagyon más szakterületekről van szó.

2023. jan. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Orvosit nem javaslom. Az emelt biosz anyaga az emberi test, növénytan, ökológia meg az állát, emelt biosz érettségin az embert nagyon kevésszer kérdezik meg úgy. Értsd: esszét kb majdnem mindig ökológia vagy novenytanbol kell írni. Ha csak az emberi test érdekel végig fogod szenvedni a faktot.


A joggal nehéz elhelyezkedni manapság, hacsak nem apukád, anyukád ügyvéd. nagyon telített a pálya, és nincs annyi allaslehetoseg mint amennyi jogász diplomázik le évente.


Képességeid alapján nagyon jó matekos vagy, így én a mérnöki vonalon maradnék a helyedben. A matek infó kombo azért jó mert infobol lehet előrehozottan emeltezni és kozepezni is ami = -1 tárgy az érettségin, és nagyon sok egyetemre jó. A fizika is, abból úgy tudom nem lehet előrehozottat tenni.


A mérnöki szakok jók, kivéve az agrár mérnököknek nem annyira jó az elhelyezkedesi lehetőségeik, de bármilyen más mérnöki diplomaval nem leszel szegeny (mellesleg, az építőipar se annyira gáz mint amennyire mondják)


Üdv: egy orvostanhallgato

2023. jan. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem menj el nyílt napokra, ismerkedj meg mind a 3 szakiránnyal alaposabban!

Ez a legjobb, amit tehetsz! Ne a faktválasztáson múljon az egész életed.


(Nálunk a családban van orvos, jogász én pedig a műszaki irányt választottam, annak ellenére hogy az érdeklődési köreink hasonlóak voltak mindig is)

Dióhéjban az alapvető különbségek a 3 irány között: az orvosin kész biológiai és biokémiai tényeket tanulsz, a jogin érvelned és gondolkoznod kell, a mérnökin pedig számolni és rajzolni)

2023. jan. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 "Értsd: esszét kb majdnem mindig ökológia vagy novenytanbol kell írni."

Ez nagyon nem igaz. Az esszénél mindig van választási lehetőség, sose kötelező az ökológiát/növénytant írni. Mindig úgy vannak párban, hogy ökológia/növénytan és embertan/sejtbiosz.

Nem tudom te mikor érettségiztél, de az utóbbi időben sokkal több embertan van emelt bioszon, mint növénytan. Most gyorsan megnéztem és abban a feladatsorban, amit én írtam, 3 embertanos, 2 sejtbioszos, 2 genetikás és csak 1 növénytanos feladat volt, az esszénél pedig sejtbiosz és ökológia közül lehetett választani.

Nálunk a faktot is ennek megfelelően tartotta a tanár. Tizenegyedikben végig embertanoztunk, 12. elején kb 3 hónap alatt átvettük a sejtbioszt és ökológiát párhuzamosan (a heti 5-ből, 3 óra sejtbiosz volt, a maradék 2 ökológia), a növénytan és állattan összesen nem tartott 1 hónapig, utána a maradék időben már csak feladatokat gyakoroltunk. Ennyi növénytan szerintem bőven kibírható/teljesíthető, még akkor is ha nem érdekli annyira. Arról nem is beszélve, hogy érettségi után (ha ezt választja) 6 évig embertant fog tanulni és az majd kárpótolja a kb 2 hónap ökológiára/növénytanra fordított időért. Egyébként szerintem az orvosisok 90%-a utálta a növénytant tanulni (többek között én is), ez ne tartson senkit vissza attól, hogy orvos legyen.


Kérdező, én is a #6-os válaszolóval értek egyet. Ne az legyen szem előtt, hogy mit szeretsz tanulni, hanem az, hogy milyen munkakörben éreznéd jól magad.

Egyébként ha nagyon nem tudsz dönteni, akkor a felsoroltak közül szerintem matek-fizikát lenne érdemes felvenni, mert azokat később, önállóan megtanulni nem lenne egyszerű.

Aztán ha végül mégis az orvosi mellett döntesz, akkor a fizika oda is jó lesz, az emelt biosz anyagát pedig szükség esetén meg lehet tanulni akár fél év alatt is. A kémia miatt ne aggódj, bőven elég ha egyetem előtti nyáron nagyjából átveszed az elméletet, ott úgyis az egészet elölről kezditek.

A humán tárgyakat meg alapból sokkal könnyebb önállóan tanulni, mint a reál tárgyakat és ha végül a jog lenne a befutó, akkor arra simán fel tudnál készülni akár önállóan is.

De tényleg azt gondold át, hogy milyen munkát tudnál magadnak elképzelni, amit írtam, az inkább csak ilyen utolsó utáni vészmegoldás legyen.

2023. márc. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!