Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy Honda gx25 25ccm...

Vettem egy Honda gx25 25ccm 1le fűkaszát . Az tényleg tönkremegy, ha nagyobb teruletet szeretnek vágni vele? Kb egyszerre fel focipalya nagysagu. Nem bozot, hanem füves terület funyiró helyett

Figyelt kérdés
2016. aug. 5. 00:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Azaz Honda gx25 1le szegélynyiró 4 ütemű benzines
2016. aug. 5. 00:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem fogja bírni,mert a nevében is benne van,hogy szegély nyíró.A fő baj az ,hogy négy ütemű,kis köbcentis,kis teljesítményű.A fűkaszát,hogy haladjon pörgetni kell.Az erre leg megfelelőbbek a 2 űteműek.Az akkor érzi jól magát ha pörgeted,de azt sem sínyli meg,ha lejjebb veszed a fordulatot,mert szegély nyírsz vele 1-2 percig.A 4 ütemű meg a pörgetést nem szereti.Azzal kihajthatod a belét.Egy 30 cm3 2 üteműnek nem lenne semmi baja ekkora területtől,de az sem ekkora területre van kitalálva.Ide 40cm3 feletti és 1,8le-s gép a minimum,mert azért néha magasabb lesz az a fű.Ha 20-30 cm-nél nem hagyod magasabbra a füvet,akkor jó a 30cm3 környéki is 1 ló feletti teljesítménnyel a rendszeres,egyhuzamú vágáshoz.Ezekhez a 2T gépekhez nem jó a benzinkúton kapható 2T olaj sem.Ha még nem használtad akkor cseréltesd ki egy olyanra mit írtam,vagy marad a tologatós gép,mert ez tönkre megy itt.
2016. aug. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tomcatters ***** válasza:
Ez egy érdekes dolog kérdező... nekem is Honda gx 25 szegelynyirom van .. mondjuk en arra is hasznalom amire kitalálták,tehat levagom a füvet ... es ott ahol nem fer be a nyiró ott vagom ezzel .... De viszont a Hondanak van hott ugyan ezzel a motorral(gx25ums castelgarden fükasza ,amin latszik,hogy nem szegelynyíró :) Egyenes a vége,akkor heveder van hozza es a kaszálashoz alkalmas nagy bicajkormány szerű fogórész :)
2016. aug. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

sokáig a honda négyütemű ötvenköbcentise volt a sebbességi rekorder..húszezer volt a fordulata..


a titok a tökéletes kenés, és a százas benya. a jó motorolaj az alap, és vigyázni kell, hogy a hűtése ne záródjon el..


A füvet bírni fogja. természetesen sűrűn kell ellenőrizni, van-e kenés.

2016. aug. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hogyha, egykezes akkor szívsz vele mert az tényleg csak ilyen szegélyeket vágni jó, de ha bicikli kormányos akkor nem b@.s.z.tad el a lépést, mert teszel rá egy vágókést és

és félgázon simán tudod vele nyírni a füvet


nekem sokáig oleo mac sparta 25 volt


[link]


egy lóerős kis mocsok, 10-15cm-es füvet még damillal viszonylag nagy erőlködés nélkül le lehetett vele vágni bár nem mondom hogy olyan szépen, de ha rátettem a vágókést 50-70 cm-es dzsungelt simán vágtam vele, mondjuk fél és 3/4-ed gáz között,


ezt csak azért írtam le mert 1 LE-től sokan fujjognak, de a kést ez az erő is nagyon szépen megtudja pörgetni és szépen lehet vele vágni.


ha ujj, és még bejáratós akkor nem kell csutka gázon egy tankot kihajtani, szép lassan ezt is be kell járatni úgy mint a 2T társait,

de viszont bejáratás után sem nagyon szabad full gázon erőltetni mivel 4T,

olajra kell majd figyelned (szint,minőség, megfelelő időnkénti(a gyártó által előírt üzemóránkénti) csere.


és hát ja ne nagyon húzd neki csutka gázon huzamosabb ideig mert azt nem nagyon tolerálják.


még valami, ha partnak nagyon fölfele vagy lefele nyírsz, akkor a kenés vagy túl sűrű lesz, vagy baromi híg, mivel az olaj nem normális hejzetben hejezkedik el benne, van a belsejében egy kis rotátor ami szórja az olajat, ugyan az az elv mint a például rotációs kapákban, azt is ha túl megdöntöd, vagy cibálod partnak le, fel, lehet hallani hogy nem ép szereti a kiképzést.


munka közben véletlenül se forduljon a tetejére, ha meg megállítod és átfordítod utána várj vele kb 1 percet hogy az olaj vissza folyjon a motor "teknőbe"

2016. aug. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a 2-es v.ltam.Nem az 1 ló a kevés,ha nem az hogy 4t és nem lehet vele folyamatosan csutkán dolgozni mint a 2t társaival.1/2-3/4 gázon nagyon leesik a teljesítménye,mert az 1 lovat nyélgázon adja le.Ez 2t-nél 1ló,mert csutkán nyomod neki.A damillal meg a 30 cm-es füvet is simán vágja,és nem kel késre váltani a 2t-nél.5-ös,Az Oleo mac neked 2 t volt,és az is vágja az 1 lóval,de vágtál volna vele 3/4 gázon,mint a hogyan ennél ajánlod?Mit vágtál volna le 0.7 LE-vel 6 000-7 000-es fordulaton? Nagyon lassú menet lesz ez ezzel a géppel kíméletes üzemmódban.Ez nem hiába van úgy eladva,hogy szegély nyíró.Ilyenek javításával is foglalkozom.Ha ehez a területhez is vásárolta,akkor nem a legjobb választás volt.
2016. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az Oleo mac neked 2 t volt,és az is vágja az 1 lóval,de vágtál volna vele 3/4 gázon,mint a hogyan ennél ajánlod?Mit vágtál volna le 0.7 LE-vel 6 000-7 000-es fordulaton?"


ha figyelmesen elolvasod pont azt írtam hogy fél és 3/4-gáz között vágtam vele pengével, fél méteres gazokat, mivel ekkora erő is elegendő hogy a pengét olyan fordulatra "vigye" hogy rendre lehessen kaszálni a géppel,


értem a lényeget amit írsz, én sem vagyok egy ilyen mini motor rajongó, jómagamnak is egy husqvarna 553 RS-van, de ha már egyszer megvette akkor próbáljon már vele "kezdeni" nem ?

2016. aug. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ ... Kiprobáltam ma a fűkaszát normál füvet azt kb fél gazzal levagja de volt hatul kb 5 nm 50-60cm vastagabb fasszarús csalános resz azt kb 3/4 gazzal sikerult levagnom fuldoklas erolkodes nelkul kicsit meglepődtem a dolgon


Viszont full gázon par mp utan megáll lefullad az mitől lehet ? Egyebkent erős mondom 50-60cm gazt 3/4 gazon fuldoklas nelkul vágja ... ez h igy megall lehet valami biztonsági dolog?

2016. aug. 5. 20:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs benne védelmi rendszer.Sztem túlmelegszik mivel 3/4 gázon már vágtál vele sokat és nem bírja a nyélgázt sokáig.Sajnos ez a gép ilyen.Ha esetleg legközelebb megint fűkaszát szeretnél venni,akkor csak kétütemű motorral,30 cm3 legalább,de ne KÍNAIT.
2016. aug. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!