Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyéves mestert lehet...

Milyen egyéves mestert lehet elvégezni bölcsészdiplomával?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy van egyéves képzés a PTE-n és a Corvinuson. Történelem diplomával is lehet ezekre jelentkezni?

2023. jan. 12. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bementi követelmények, nézd meg mik ezek.
2023. jan. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van elegendő számú szakirányú kredited vagy releváns szakmai tapasztalatod.
2023. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Felvi 3. számú táblázat
2023. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mesterképzések között szerintem nagyon kevés lehet az egy év alatt elvégezhető, de a diplomára épülő szakirányú továbbképzések sokszor csak 1-1,5 évesek.
2023. jan. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És, ahogy előttem írták, a bemeneti követelményektől függ. Szakirányú továbbképzéseknél sok esetben bármilyen diplomát elfogadnak, a mesterképzés kötöttebb. De ha volt pl. minorod (vagy kellő számú szabválos tárgyad), annak a kreditjeit is be tudod számíttatni mesterképzésnél. Én nyelvszakon végeztem, és ahogy korábban utánanéztem, ezt a bölcsészdiplomát elfogadják pl. a szak saját mesterképzésén kívül nemzetközi tanulmányok MA-hoz, alkalmazott nyelvészet MA-hoz + irodalom- és kultúratudomány MA-hoz is.
2023. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!