Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Marketing bsc mellé milyen...

Marketing bsc mellé milyen alap/mesterszakot érdemes elvégezni, amivel jól kiegészítik egymást?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok, még nincs előttem teljesen tiszta kép, hogy hogyan tovább. Szeretnék majd mesterre is menni, egyelőre a survey statisztika és adatanalitika mestert néztem ki.

Mindenképp valami keresett, akár nehezebb mestert is bevállalnék, mert ez a bsc nagyon könnyű nekem. De egy másik alapképzésen is gondolkozom. Érdekel a grafika, webdesign (bár ezekért felesleges lenne egyetemen tanulni még), a természettudományok közül főleg a biológia, egészségügy, táplálkozás, anatómia.

Túl sok minden érdekel jelenleg, így elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi, milyen irányba érdemes elindulni.

Mindenképp a versenyszférában képzelem el magam, örülnék, ha a munkámat akár távolról is lehetne végezni.



2023. jan. 13. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amiket néztél szerintem tökéletesek, az a baj a közgáz mesterek többségével, hogy minimális plusz tudást adnak csak és nagyon tömeg szakok (mint a vezszerv, vállfelj, marketing) szóval minden 2. közgáz mesteres e három közül kerül ki.


Viszont a survey és az adatanalitika sokkal hasznosabbnak tűnik, emellett a Pénzügy mestert említeném még érdemesnek, de az egy sokkal kötöttebb és merevebb szakmát adna, ami nem biztos, hogy illene az érdeklődési körödhöz.

2023. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Data Scientist ***** válasza:
86%

Mint ugyanilyen szakon végzett és szakmabeli, teljesen egyetértek az első válaszolóval.


Ha analitikus természet vagy, szereted a statisztikát, esetleg tudsz is már kicsit programozni, akkor én is az elte survey statisztikát mondanám, vagy külföldön is nagyon klassz data science szakok vannak. Az Erasmuson (nem az ösztöndíjon, hanem a holland egyetemen) van pl. Marketing Data Analytics 1 éves mesterszak, potom pénzért (€3000 a tandíj).

[link]


Backup tervnek szerintem is tökéletes egy pénzügy mester.


Egyébként a web programozás se rossz ötlet (én is tudok), de ehhez nem kell mesterszak, csak meg kell tanulnod. Maximillian Schwarzmüller tanfolyamait ajánlom a Udemy-n (amikor éppen leértékelés van, nyilván).


Mondanám, hogy gazdasági informatika, de nem tudom, ennek a mesterszakja milyen minőségű. Vagy computer science mesterszak külföldön, de (szerintem) ennél már jobbak akkor az első opciók (data science, adatanalitika stb.).

2023. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!