Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lenne esélyem bejutni...

Hogyan lenne esélyem bejutni programtervező informatikus szakra?

Figyelt kérdés

11. osztályos vagyok, és most kezdtem el gondolkozni azon, vajon mihez kezdjek majd középiskola után. Sosem voltam biztos abban, hogy tovább szeretnék-e majd tanulni, viszont igyekszem minél jobban tanulni, hogy ha mégis úgy hozza az élet, hogy szeretnék továbbtanulni, akkor ne azért ne jussak be sehova, mert nem tanultam középiskolában.


A probléma ott kezdődik, hogy én technikumban tanulok pénzügyi-számviteli ügyintéző szakon, ahol én nem tanulok sem informatikát, sem fizikát, pedig programtervező informatikus szakon felvételi követelmény legalább az egyikből letenni az érettségit. Más képzés egyelőre nem keltette fel az érdeklődésem, és mindig is imádtam a matekot meg az infót, sőt eredetileg matek-infó tagozatra jelentkeztem egy gimiben, de végül pénzügyön kötöttem ki.


Úgy terveztem, hogy jövőre leteszem a középfokút matekból, magyarból és töriből, angolból pedig emeltezem, aztán 13.-ban úgyis végig szakmai tantárgyaink lesznek, abban az évben fel tudnám valahogy magam készíteni infóra, meg a szakmai érettségit is letenném. (Bár ez még számunkra sem tiszta, hogy most jövőre kell-e valamiféle vizsgát/érettségit tennünk szakmából, nekem úgy logikus, hogy az ötödik évben készülünk majd fel rá.) Bár eddig úgy akartam, hogy majd 13. alatt az emelt matekra készülök, de az így is elég nehéz lenne magamtól magántanár nélkül, nemhogy még infóból is készüljek fel. Nem tudom eldönteni, hogy mire tanuljak, mit csináljak egyáltalán. Azt sem tudom, hogy egyáltalán bent tudnék-e maradni a felsőoktatásban, mert mindig azt hallom, hogy ott sokkal, de sokkal többet kell magolni, mint középiskolában. Olvastam, hogy ezen a szakon sok a matek, azt biztosan szeretném (legalábbis remélem), még ha nagyon nehéz is.


Nézegettem az iskolákat, hogy hol alacsonyabbak a ponthatárok, dehát ez nyilván változni fog 2 év alatt. Gondolom Budapesten esélytelen, de nekem vidéken is bármi megtenné, bár Egerrel szimpatizálok a legjobban. Mindenképpen nappalira szeretnék menni, akár fizetősre is, ha úgy adódik.


Ti mit gondoltok, lehetséges-e így felkészülni és bejutni erre a szakra?


2023. jan. 13. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is a te cipődben jártam még jó pár éve:D

Két fajta infó érettségi van, legalábbis volt 4 éve, az egyik ilyen általános és word, excel meg ilyesmik vannak benne, szóval nagyon egyszerű:D a másik pedig egy nehezebb, abba kell programozni, azt azok teszik le akik ilyesmiket tanulnak középsuliban. Neked a sima infó tökéletes lesz és nem lesz nehéz felkészülni rá:)

Ugye kell kötelezően egy emelt, nekem még nem kellett, így lehet érdemes lenne megnézned, hogy az angol is jó-e, de szerintem 95% hogy igen.


Ami a programozást illeti és egyéb infós alapokat... Egyetemen a nulláról kezditek, tehát papíron nem gond, ha nem tudsz programozni, ugye csak lasabban haladsz majd az elején. Elméleti tudást pedig az infó érettségi szóbeli része fog annyira eleget adni, hogy ne fekete mágiaként tekints erre a területre:D Meg ahogy írtad 13.-ban majd készülsz pluszban, szóval akkor programozhatsz majd eleget:)

2023. jan. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Igen, olvastam, hogy ott mindent elölről kezdenek infóból, de minimális tudásom így is van. Egyrészt én már az a generáció vagyok, aki számítógépek és okostelefonok mellett nőtt fel, így meglehetősen könnyen megtanulom a "gépes dolgokat". Másrészt én mivel mindig is érdeklődtem a programozás iránt, már tanítgattam magamat ilyen téren, bár tény, hogy mindig felejtek belőle idővel. De minimális html meg python tudásom az van, a css-sel is már ismerkedtem, viszont magamtól nem tudom őket használni (tehát nem tudnék most fejből összerakni egy weboldalt, de voltak rá próbálkozásaim a múltban).


Rendben, majd utánanézek ennek, hogy valóban van-e "könnyebb verzió" az infóból, ahol csak az egyszerűbb programokat kell tudni használni. Őszintén, a szövegszerkesztés például elég jól megy, hiszen 10. évvégén szakmai gyakorlati alapvizsgán is voltak hasonló feladatok (egyszerű ügyiratok szerkesztése).


Nem akarom magam beleélni, nem szeretem elbízni magam, de azért örülnék, ha ezzel foglalkozhatnék a jövőben. Gyakran van olyan, hogy valami nagyon elkezd érdekelni, egyből belevágok a közepébe, aztán megunom egy életre. De az infó valahogy mindig is érdekelt, még ha időnként félre is tettem, hamar újra érdeklődni kezdtem iránta, úgyhogy ha van, amit szerintem szívesen csinálnék akár munka gyanánt is, az ez lenne.

2023. jan. 13. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!