Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus szakon...

Gazdaságinformatikus szakon szeretnék továbbtanulni melyik lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Elsősorban a Corvinusra szeretnék menni, azonban nagyon magas a ponthatár, igy elég könnyű lecsúszni róla

A többi egyetemen kb 280-300 között mozog ez a pont, de nem tudom eldöntenni melyiket kéne másodikként megjelölni

Elsősorban az óbudai egyetemen, bge-n vagy az szte-n tanuló gazdinfósok véleménye érdekelne erről szakról, de más egyetemekről is szivesen olvasok.



2023. jan. 14. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Óbudai, BGE bármelyik jó.
2023. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg tudsz valamelyikről bővebben mesélni?
2023. jan. 15. 13:49
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem ismerem ezeket a képzéseket belülről, csak BGE-t más szakról.


Itt találod a tanterveket:

Óbudai: [link]

BGE: [link]


Röviden, nem létezik ilyen diszciplina, hogy "gazdasági informatika". Ez egy felületesen összerakott praktikus tanmenet, amellyel be fogsz tudni tölteni rengeteg féle állást, ahová elég a felületes ismeret. Ettől a szaktól nem leszel se informatikus, se közgazdász (a BGE tanmetében eleve nincs is mikro- és makroökonómia... legalább őszinték).


Közgazdász ezek után nem is leszel, mert 99.9999% százalék, hogy nem fogod venni a fáradtságot végigvenni a komoly közgazdasági szakiradalom még legalapvetőbb irodalmát sem. Azaz közgazdasági szempontból fogalmatlanul fogsz kijönni.


Részlegesen önképzett informatikus még lehetsz, már amennyiben rászánod az időt, és megtanulsz komolyan programozni, végigcsinálsz pár komolyabb kurzust a Udemy-n/Courserán. Ezen a téren nem nagyon jutsz hátrányhoz, bár mivel nem vagyok informatikus, ezért nem tudom megítélni, hogy mondjuk egy programtervező informatikus szakból mi az, ami ide égetően fog hiányozni.


Tehát ha nincsenek olyan ambícióid, hogy kutató legyél, vagy te legyél a legélesebb kés a fiókban a Stanford PhD programon, azaz magyarul dolgozni, akkor teljesen jó ez a szak is, ha mellette szorgalmasan tanulsz youtube-ról, udemyről stb. Olyan, mint a gazdasági szakok (gazdmen, marketing stb.). Nem egy Nobel-díjas képzők.


That being said, teljesen mindegy, hogy melyikre jársz, mindkettő jónevű, elismert egyetem itthon, külföldön nem ismerik, cserébe a BGE angol neve iszonyú menőn néz ki a CV-ben (Budapest Business School). Az oktatás középszerű. Nem felejtős, hanem elfogadhatóan hullámzó a színvonal. Ha nem vagy elégedett vele, majd továbbmész jobb egyetemre külföldre.


A Corvinus túl van hájpolva, ilyen jellegű szakokra egyáltalán nem érdemes oda menni. Ha GPME vagy AK szakon gondolkodnál, akkor mondanám, hogy Corvinus vagy PTE, de gazdaságinformatikára... nem jobb, mint a BGE vagy az Óbudai.


Az Óbudai kétségtelen előnye, hogy a fő profilja az informatika, ebből következően legalább abban lehet reménykedni, hogy az informatikai képzések között van jó. A BGE előnye meg a statisztika lehet, nem tudom, melyik intézet vagy tanszék tanítja, de nálunk annak idején a statisztika kifejezetten jó volt.


Összefogalalva:

1) Első helyre Óbudai

2) Második helyre BGE


... de ha amúgy jó vagy matekból, akkor gondolkodj el egy komolyabb szakon, pl. matek alapszakon. Ugyanúgy könnyű bekerülni, és egyrészt igazi egyetemi szakra járhatsz, másrészt meg középtávon sokkal jobb lehetőségeid lesznek vele. De ha annyira nem érdekel a matek, akkor jó a gazdinfó is.

2023. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a részletes választ

Igazából azért jutott erre a szakra a döntésem, mert matekból jó vagyok (nem kiemelkedően, de jobb mint az átlag), így általában az info is könnyebben megy és az érdekel is

Először műszaki informatika iránya érdekelt, de rájöttem, hogy a fizika túlságosan távol áll tőlem, hogy azt egyetemi szinten tanuljam.

Szóval jelenleg igazából az informatika az, amivel szeretnék hosszútávon foglalkozni.

2023. jan. 15. 16:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Értem, de ha megy a matek, miért nem mész akkor sokkal többet érő rendes alapszakra? (Programtervező informatika vagy sima matek vagy például GPME a Corvinuson?)
2023. jan. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

A #3-as látszik, hogy jól tájekozott és jól átlátja a dolgokat, ám a cudar valóság az az, hogy kutyát nem érdekli(legalábbis itthon 100%), hogy hol végeztél. Az oktatás színvonalát meg mindenki ítélje meg maga, itthon M.O-n egyébként semelyik egyetem sem áll olyan magas nívón. Abban amúgy borzasztóan igaza van, hogy habár egy jó diploma, tehát elég könnyű vele elhelyezkedni, úgy igazán sem közgazdász, sem informatikus nem leszel vele. Én emiatt kicsit úgy érzem mellé fogtam vele.Inkább mentem volna pénzügyre(na majd talán Msc-re).

Amúgy az ÓE valóban sokkal infósabb, matekosabb, de rengetegen jönnek át a BGE-re mert teljesíthetőbb,alacsonyabbak az elvárások.

2023. jan. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

én pont ezért gondolom azt, hogy jó döntés idejönni, mert mindkét oldalba belelátok, lehet később egyik oldalra átszakosodom, de nem is feltétlen kell már ahhoz egyetem, ahogy mondtad nem az a legfontosabb

valahol úgyis sikerül elhelyezkednem, de az is lehet, hogy átmegyek máshová, nehéz belelátni egy szak leírása alapján, hogy tényleg élvezni fogom e

2023. jan. 18. 20:23
 8/8 October15 ***** válasza:
71%

Én DE-re megyek Proginfóra nívó<10 percre van az egyetem + nem vihetem koleszba a kígyóimat. :D Ha törire jó volt akkor erre is jó lesz a DE...


Amúgy ne legyenek illúzióid akár gazdaságinfóra, akár proginfóra mész qrvára nem fogod élvezni. :D Kb. Minden haverom proginfóra jár és mióta ez a hülye ötletem támadt, hogy fszom megyek én is azóta mondják, hogy qrva gyorsan felejtsem el. :D

2023. febr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!