Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon tanuljak tovább?

Milyen szakon tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Szeretem a matekot, nem tudom, hogy műszaki vagy gazdasági irányba menjek tovább. A Debreceni Egyetemre szeretnék menni, csak nem tudom még milyen szakra.

2023. jan. 16. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Matek mellé vagy fizikát, vagy informatikát vagy gazdasági/pénzügyi dolgokat érdemes tenni. A kérdés az, hogy téged mi érdekel igazán, őszintén és miben tudok elképzelni azt, hogy évekig dolgozol. Én az informatikára szavaztam és nem bántam meg, de neked kell érezned, hogy téged mi érdekel jobban. Azt javaslom, hogy nézd meg mindhármat, álláslehetőségeket, és képzeld el, hogy milyen lenne!
2023. jan. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Matek szak? Sokat tudok mesélni róla, én ezt választottam. Rengeteg lehetőség van ezzel. Én is így voltam, mint te, hogy a matek volt fix, de nem tudtam milyen szakra menjek vele.


Szívesen mesélek róla, ha érdekel.


Ja és nem kell kiemelkedő zseninek lenni hozzá.

2023. jan. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mesélhetsz róla, mindent elmondhatsz amit érdemes tudni, tudsz róla.
2023. jan. 16. 11:33
 4/8 A kérdező kommentje:
Például arra is kíváncsi lennék, hogy az alapszak után hogyan tovább, szoval mit anulhatok még vagy hol dolgozhatok?
2023. jan. 16. 12:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyire megy a matek? Sima ötös vagy belőle? Középszinten vagy emelten tanulod?

Gazdasági szak könnyebb matek szempontjából, műszakin sokkal több és nehezebb, meg ott sok szaktantárgy is van matekos, fizikás stb.

Vagy matek szak, ahogy írták, nekem onnan egy ismerősöm közgáz mesterre ment, meg gazdasági elemző mesterre is lehet. Sok irány van sima matekkal is, bár ha gyorsan akarsz piacképes szakot elvégezni, akkor lehet egy jó gazdaságival is jól jársz.

2023. jan. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Középszinten tanulom a matekot, mindig ötös voltam.
2023. jan. 16. 18:30
 7/8 A kérdező kommentje:
És mondjuk matek alap után mennyi idő a közgáz elemző? És ezalatt az idő alatt dolgozhatok valahol sima matek szakkal?
2023. jan. 16. 18:32
 8/8 anonim ***** válasza:

A mesterképzések általában 2 évesek. És többnyire szoktak mellette dolgozni.

Az, hogy matek alapszakkal mennyire tudsz gazdasági vonalon elhelyezkedni, az rajtad múlik. De szokott lenni specializáció, meg lehet elmerülni 1-1 témában, lehet cégeket felkutatni gyakornokoskodás miatt stb, szóval egyáltalán nem lehetetlen, ha valaki szeretné ezt, de ha csak végignyomod 2-essel a szakot és lediplomázol, attól ne várj csodát.

2023. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!