Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon tanuljak tovább?

Vilu2003 kérdése:

Milyen szakon tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 hónapom van eldönteni hova tanulok tovább és nagyon bepánikolta. Nincs semmilyen szak ami így nagyon-nagyon tetszene, az anglisztikát néztem meg jobban, de nem vagyok abban sem biztos, mivel nem kiemelkedő az angoltudásom, egy 92% előrehozott közép angol érettségim van eddig, májusba tervezek emeltezni, viszont az angol az egyetlen tantárgy amit szeretek. Tudnátok nekem segíteni, ötleteket adni?

2023. jan. 10. 21:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj ám továbbtanulni. Ha még nem tudod egyértelműen, hogy mit akarsz, kár belefogni, nagyon lehet ám szenvedni. Nézd csak meg itt, miket írnak, akik csak bekerültek az egyetemre, de fogalmuk sincs, minek...
2023. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Mindenekelőtt szerintem érdemes feltenni egy pár kérdést magad számára: Mit szeretek csinálni? Mi az, ami igazán érdekel (akár tantárgy, hobbi)? Mi az, ami a szívemhez közel áll?


Az én esetemben például sokat gondolkoztam az informatika, egészségügy és tanárszak között, hiszen szeretek az emberekkel jót tenni, átadni a tudásomat, azonban a hobbim a számítógép és az érdekel a legjobban a 3 említett dolog közül, így ilyen szakot is választottam egy éve, és bár voltak rezegős pillanatok, kibírtam és első félévem után nem bántam meg.


Az angollal az a szerencséd, hogy manapság bárhova kellhet és online is több ismeretet szerezhetsz, jobban tájékozódhatsz vele, akár külföld, vagy akár tanulmányi dolgokról beszélünk. Szerintem egyébként a 92%-os előrehozott közép angol nem rossz eredmény, nekem még rosszabb is lett, duzzogtam én is egy kicsit, de pontszámításban jó volt, segített az átlagomon.


Én azt javaslom, hogy mindenképpen tedd le az angol emeltet, és ha anglisztikában gondolkodsz, olvass a szak után. Volt osztálytársaim például nagyon sokat fordítanak (talán ELTE-Anglisztika?), olvasnak angolul irodalmat, ezzel szereznek gyakorlatot. Ha ez a szak sem tetszik, az sem ciki, ha kihagysz egy évet gondolkodásra, és többfelé kacsintgatsz, több dolgot próbálsz ki az életben, több dologról tájékozódsz.


Nem tudom a többi tantárggyal hogyan állsz, de semmi sem lehetetlen. Egyik barátom egy évet kihagyott érettségi után, 180 fokos fordulatban orvosi helyett most építészmérnökire megy, mert az szeretett volna lenni gyerekként, erre tanult magában az elmúlt egy évben, néha magántanárral, és most 70%-os próba emelt matekokat ír. Csak azért írom, hogy tudd nem kell pánikolni, nem vagy elkésve sehonnan sem, ne stresszeld magad ha nem tudsz dönteni, de próbálj naponta legalább 1-2 olyan szakról tájékozódni, ami fentebb említett szempontok alapján eszedbe jut.

2023. jan. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van, nem muszáj egyetemre menni, ha nincs ötleted. És ne csak abban gondolj, hogy melyik tantárgyat szereted, mert sok foglalkozás van, aminek nincs túl sok köze a középiskolában tanult
2023. jan. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

(bocsi, véletlen elküldtem előbb)

És ne csak abban gondolj, hogy melyik tantárgyat szereted, mert sok foglalkozás van, aminek nincs túl sok köze a középiskolában tanultakhoz. Gondold át, mit szeretnél csinálni. Emberekkel dolgozni? Inkább irodai munka érdekel? Mennyire fontos számodra a változatosság, az önállóság, a csapatmunka? Mennyire vagy kreatív? Ezek is nagyon fontosak, nem csak az, hogy pl. hogy megy a matek.

2023. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"az angol az egyetlen tantárgy amit szeretek"

Megtarthatod hobbinak. Vagy szeretnél magával az angol nyelvvel foglalkozni mondjuk napi 8 órában? Ha igen, inkább fordítanál, tolmácsolnál, vagy tanítanád? Vagy az angol inkább csak eszköz lenne, nem annyira a cél?

Saját magadat kell előbb megismerned, akkor fogsz tudni jó döntést hozni. És ehhez nem nagyon valószínű, hogy elég lesz egy hónap...

Tudom, hogy az iskolák nagyon arrafelé hajszolják az embert, hogy tanuljon tovább, hogy minél jobb legyen a statisztikájuk, de tényleg csak akkor érdemes valóban nekifutni, ha már tényleg te magad is akarod, és azt is tudod, hogy mit. Lehet, hogy érdemes kihagyni egy-két évet, mert annyi már elég lehet, hogy rájöjj, mit is akarsz kezdeni az életeddel.

Lehet, hogy érdemesebb elmenned dolgozni. Dolgoztál már egyáltalán? Ha igen, miket, mennyi ideig és melyik miért tetszett meg miért nem?

2023. jan. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Más tárgyakból milyen vagy? Melyikek a kedvenc tárgyaid és miért szereted őket? Mikből fogsz érettségizni és milyen szinten? Ez jó kiindulási alap lehet.


Amúgy nem kell feltétlenül idén jelentkezni valahova. Semmit sem veszítesz azzal, ha elmész dolgozni és gondolkodni ezen a témán.

2023. jan. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%
Igen, csak az a baj, hogy nagyon nehéz lesz munkát találni egy érettségivel, és mi a garancia arra hogy közben megjön az ihlet?. Okj szakmát is lehet tanulni
2023. jan. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Na és arra mi a garancia, hogy ha azonnal elkezd valamit, arra nem basz ki egy csomó pénzt és időt majd fölöslegesen?


Munkával legalább pénzt keres.

2023. jan. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 NTBS ***** válasza:
Valamilyen angolhoz kötődő szakon.
2023. jan. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Az első két szakma ingyenes. Igen hát az energia...igen pénzt kereshetne, de mondom hogy egy érettségivel nagyon nehéz találni valamit. És mi van ha csak 1 év után talál munkát? Addig is mit csinál?
2023. jan. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!