Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták hogyan készültök...

Egyetemisták hogyan készültök több tárgyból egyszerre?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy pl karácsonyi szünet van dec 24-január X-ig és egyszerre két vizsgát vesztek fel ugyan arra a januári napra.


Sajnos én olyan fajta vagyok aki csak egy tárgyra tud koncentrálni... van valami tippetek, hogyan lehetne ezen változtatni?


2023. jan. 16. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem készülök egyszerre kettőre. Minek, ha te is tudod, hogy nem megy? Szervezd mashogy.
2023. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
minden hétre csak egy vizsgát veszek fel, kivéve egy hetet, ugyanis nekünk csak 6 hét a vizsgaidőszak és 7 vizsgám van. Azon az egy héten (ami amúgy most van) egy olyan vizsgát raktam a nehezebb szóbeli mellé, ahol egy prezentációt kell előadni és így nem igazán kell tanulni rá. A többi vizsgámat nem merném egy hétre rakni, mert azok kőkemény szóbeli vizsgák, nem tudnék egyszerre kettőre tanulni.
2023. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem teszek ket vizsgat egy napra, inkabb ket-harom napot hagyok kozottuk.
2023. jan. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Napokra osztom, mikor melyik tárgyra készülök intenzíven, és folyamatosan ismétlem (átfutom a vázlatot reggel bemelegítésként) a másik tárgyat is.
2023. jan. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én volt, hogy két nehéz vizsgát felvettem egy napra, próba szerencse, és sikerültek. De soha többet nem csináltam ilyet, főleg, hogy a reggeli beugrós volt, szóval szinte 3-nak is vehető. Rohadt nagy megkönnyebbülés volt, de egész nap stresszes volt.
2023. jan. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy veszem fel a vizsgákat, hogy akkor kezdek készülni rá amikor a másik már kész.

Ha párhuzamosan kell valamit tanulni, akkor beosztom, hogy hogy kellene haladni naponta. A másik módszer, ha nagyon unom az egyiket akkor tanulom a másikat.

2023. jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanarra a napra nem vettem fel több vizsgát, ha csak lehetett (volt, hogy muszáj volt), általában törekedtem arra, hogy min. 1 nap legyen köztük.

- Vagy úgy tanultam, hogy egyikre délelőtt, másikra délután (de akkor a délutáni kevésbé volt hatékony, így az vagy eleve könnyebb volt, vagy kisebb elvárásokkal indultam)

- vagy úgy, hogy elosztottam a napokat, először tanultam a későbbi vizsgára, a második szakaszban a közelebbire, abból levizsgáztam, aztán egy gyors ismétlés a távolabbira.

2023. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak 3 hét volt az egész. Az 1. alatt betegen döglődtem, a 2. alatt már jobban voltam, szóval letoltam 2 vizsgát. Jött a karácsony, akkor összeszedtem magam és barátok, meg család volt leginkább a program. Szilveszter utáni héten kezdtem el tanulni az utolsó hétre maradék 3 vizsgával. Az egyikre nem kellett sokat készülni, a másik 2 tárgynak valamilyen szinten volt köze egymáshoz, az egyik a másik alapja kb. Szóval 2 meglett ezek közül és a 3.-ból vizsgakurzusra megyek. Arra sajnos nem volt már elég kapacitásom. Ha a betegség nem lett volna, akkor simán meglettem volna mindennel. Illetve több vizsgám volt, de ezek utolsó hétre már csak ezek maradtak, előtte letudtam még betegen az egyszerűeket.
2023. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A vége lemaradt, ne görcsölj, osszad be, hogy mit mikor tanulsz és ne csak 1-re koncentrálj, mert úgy nehéz lesz. Az egyszerűbbet sokszor olvasd át, az is több a semminél
2023. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!