Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisték, ti hogy készültö...

Egyetemisték, ti hogy készültök a vizsgaidőszakra? Hány órát tanultok egy nap? Hogyan osztottátok el a vizsgáitokat?

Figyelt kérdés
Én már most kivagyok idegileg, és még el sem kezdődtek a vizsgák. :D Egy beadandót meg kell írnom, decemberben 7 vizsgám lesz, azt se tudom, épp mit tanuljak, mert ha egynek nekiülök, közben azon stresszelek, mi lesz a többivel... Próbáltam tanulási tervet kialakítani, de így is aggódom nagyon. :(
2018. dec. 3. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Múlt héten már volt egy ZH, ezen a héten is lesz még 2. Decemberre 2 könnyebb vizsgát tervezek felvenni, Karácsonykor pihenni, utána meg jan 4, 10, 14-én lesznek a vizsgák, legalábbis így tervezem felvenni holnap.


Hétköznap nagyon nincs időm és energiám se tanulni, szerdán és csütörtökön 9 előtt érek haza, és már korán indulok, szóval marad a hétvége. Meg persze próbálok órán úgy jegyzetelni, hogy közben már memorizálok és megértem a lényeget. Hajrá!

2018. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel a szorgalmi időszak vége mindig bolondokháza (megajánlott jegyek, zh-k stb.), én decemberre csak 1-2 nagyon könnyű vizsgát szoktam felvenni. Mivel én szeretek a két ünnep között tanulni, január elejére szoktam felvenni a legnehezebbet, aztán fokozatosan az egyre könnyebbeket.

A nyári vizsgaidőszak is hasonló: az elején azok, amikre szinte nem is kell tanulni, utána a legnehezebb és az egyre könnyebbek.

Most úgy tervezem, hogy január 4-én lesz a legnehezebb vizsgám, az utolsó pedig 23-án.


Egyszerre ideális esetben egy vizsgára tanulok, ha muszáj, akkor kettőre párhuzamosan még tudok tanulni. Nagyon pontos beosztást nem szoktam csinálni, úgyis megdőlne:)

2018. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

(Elsoeves vagyok)

Hetente volt egesz evben zh-m, holnap lesz egy szobeli vizsgam, jovoheten egy irasbelim. Karacsony elott par nappal megyek a legnehezebb targyra, addig csak arra fogok tanulni, utana januar 4-ig keszulok a masik nehezre es parhuzamosan a tobbire is, aztan egyre konnyebbek jonnek amik osszefuggenek temaban kb es ilyen 3-7 napok lesznek 1-1 vizsga kozott amikor csak az epp kovetkezore fogok tanulni, de dec 20-jan 4 kozott mindenre tanulok reggeltol estig nem kimelve magam, az 5-osert megyek mert kell a tanulmanyi osztondij es az allamin is szeretnek bentmaradni :)

2018. dec. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy vizsgám lesz karácsony előtt, az is egy könnyebb, ezért inkább még a szorgalmi időszakra koncentrálok. Lesz még zh-ám, több beadandóm, és egy kiselőadásom is. A vizsgára a jövőhéten tervezek elkezdeni tanulni. A január viszont nem lesz egyszerű, 7 vizsga, abból vannak jó nehezek is. Majd valamikor karácsony környékén nekilátok. Sok sikert nektek:)
2018. dec. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!