Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Zoológia szak várható ponthatár?

Zoológia szak várható ponthatár?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy az Állatorvosi egyetemen indul ez a vadonatúj szak és láttam, hogy biológia és kémia kell hozzá, az egyik emelt szinten, nekem van egy biológia emeltem (77%) és egy angol felsőfokú nyelvvizsgám, és csinálnék mellé egy kémia közepet. Szerintetek írjam újra a bioszt? A kémiának kb hány százalék legyen?


Köszi előre is!



2023. jan. 21. 09:47
A kérdező szavazást indított:
Írd újra a biológiát
Nem kell újraírnod a biológiát
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Ez a szak az utóbbi 2 évben nem indult, lehet, hogy korábban sem, így nincs mihez viszonyítani.
2023. jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudunk úgy ponthatárt tippelni, hogy semmi viszonyítási alapunk nincs. A ponthatár elsősorban a jelentkezők pontjaitól fog függeni. Honnan tudjuk, hogy hány ponttal fognak jelentkezni a többiek, ha eddig nem indult ez a szak?

A 77%-os biosz amúgy egyáltalán nem rossz, úgyhogy szerintem nem kell újraírnod.

"A kémiának kb hány százalék legyen?"

Minél több. Bocsi, de tényleg nem tudom, milyen választ vársz. Igyekezz minél jobbra megírni az összes érettségit, hogy aztán annál kevésbé kelljen izgulnod, hogy bekerülsz-e.

2023. jan. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, kicsit elveszve éreztem magam :D
2023. jan. 21. 13:46
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy én nézem, 40 embert vennének fel, viszont szerintem nagyon kevesen is fogják megjelölni, max. ha 20 ember megjelöli az első helyen, tehát egyáltalán nem kell magas ponthatárra számítani, 77 százalékos emelt nem hiném, hogy rossz lenne ide.
2023. jan. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ide jelentkezek!

Írtam neked üzenetet. :)

2023. jan. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván biztosat majd júliusban fogunk tudni, de azért szerintem nagyjából be lehet lőni a ponthatárt.


Mivel ez a szak a biológia alapszak helyett indul, ezért én ahhoz hasonlítanám.

Ugye oda is kb 35 főt vettek fel minden évben és az utóbbi időben már bőven 430 fölött volt a ponthatár.

1) Mivel ez egy angol nyelvű képzés, ezért valószínűleg alapból kevesebben fogják megjelölni.

2)Az megint óriási megkötés a biológia alapszakhoz képest, hogy csak a biológia és kémia érettségiket fogadják el.

3) Illetve ugye itt nincs választási lehetőség 3 év után, hogy a biosz melyik részével szeretnél foglalkozni, ezért aki esetleg a zoológián kívül más szakirányon is gondolkozik, nagy eséllyel nem ezt fogja első helyen jelölni. (Bár nem volt kérdés, de emiatt én arra számítok, hogy az ELTE biológia szakon a korábbi évekhez képest meg fog nőni a jelentkezők száma és ezáltal a ponthatár is.)


Másrészről viszont elképzelhető, hogy az állatorvosira jelentkezők közül ezt a szakot többen meg fogják jelölni második helyen, mint korábban a biológiát, mert ez szintén állatokkal kapcsolatos és ráadásul osztatlan képzés, ebből kifolyólag több lehetőséget tartogat mint egy alapképzés. Akik pedig az állatorvosiról csúsznak le, azoknak emelt bioszuk és kémiájuk van, valószínűleg elég jó eredményekkel, így ők emelik majd a ponthatárt.


Én azt mondanám, hogy semmiképp sem 400 alattira és nem is 430 fölöttire, hanem kb 415-430 közötti ponthatárra lehet számítani az említett okok miatt.


Szerintem ha kémiából vagy olyan jó, hogy középszinten sikerül összehoznod legalább 80%-ot, akkor nem feltétlenül kell újraírnod a bioszt. Annyi a "baj" ezzel, hogy hiába van felsőfokúd, az "csak" 40 pontot ér és összességében 10 pontod hiányozni fog azzal szemben, aki 2 emelttel felvételizik. Ha biztosra akarsz menni, akkor én a helyedben lehet megpróbálnám újra a bioszt (de persze te érzed, hogy mennyire megy a kémia, ha nagyon biztos vagy benne, akkor felesleges a biosszal foglalkozni).

2023. febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!