Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a nyelvi követelmények...

Ha a nyelvi követelmények miatt csúszok a diplomámmal, mikor kaphatom azt kézhez? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most, a tavaszi félévben végeznék, viszont a nyelvi követelmények miatt azzal számolok, hogy csúszni fogok. Két nyelvből kell nyelvvizsgáznom, egy megvan, a másodikra jelenleg is készülök. Úgy gondolom, hogy májusig nem fogok tudni levizsgázni. A következő vizsgaalkalom pedig csak egy év múlva lenne (ritkább nyelv..), így azt tervezem, hogy ősszel elmegyek emelt szintű érettségizni az adott nyelvből.



Két lehetőség van:

-ősszel sikerül megszereznem az emelt érettségeivel

-amennyiben pedig nem, 2024 februárjában tudnék rendes nyelvvizsgára menni


Ennek fényében szerintetek mikor tudnám megkapni a diplomát?



2023. jan. 22. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért, te már tudod hogy az egyetem ahol tanulsz továbbra is kéri a nyelvvizsgákat? Elvileg arról még nincs döntés hogy az idén végzősöknek kell-e nyelvvizsga és ha igen akkor milyen/mennyi
2023. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Egyelőre még nincs bejelentve változás, szóval inkább úgy készülök, hogy kell, minthogy aztán pofára essek… Amúgy sem szeretnék kibújni a “kötelességek alól”.


Emellett szerintem az én szakomon nem fog változni, mert elég fontos a nyelvtudás. Max azt tudnám elképzelni, hogy a két nyelvvizsga közül egyet elengednek :)

2023. jan. 22. 14:51
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

"Amúgy sem szeretnék kibújni a “kötelességek alól”."


szerintem ez nem kötelesség, hanem rohadt nagy igazságtalanság, mivel semmi köze nincs egy nyelvvizsgának a diplomához - feltéve, ha nem nyelvszakosként végzel.

2023. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezzel egyetértek, hiszen nemzetközileg rohadtul semmit sem jelentenek ezek a papírok. Viszont vannak olyan emberek, akik ilyen kijelentések miatt leszedik az ember fejét :D Ezért jegyeztem meg, hogy nem kibújni akarok..
2023. jan. 22. 19:58
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

"Viszont vannak olyan emberek, akik ilyen kijelentések miatt leszedik az ember fejét"


Nyilván, de ők azért teszik ezt, mert már megszenvedtek, megkínlódtak, kiperkálták, megcsinálták és baromira fájna nekik, ha mának könnyebb lenne az élete.:)

2023. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
És te inkább kifizetsz több tízezret csak azért, mert XY mit gondol majd, ha nem csinálod meg?
2023. jan. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ummmm inkább kiadok több tízezret azért, hogy munkakereséskor több nyelvtudást tudjak felmutatni xdddd
2023. febr. 1. 13:00
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Mi köze a nyelvvizsgának a nyelvtudáshoz?
2023. febr. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

vagy gyerek vagy még, vagy tudatlan… mutass már egy munkahelyet, ahol az állításaidat elfogadják papírok helyett lol


a progresszívabb helyeken is kérik a nyelvvizsgát ÉS emellett egy szóbeli elbeszélgetés keretein belül tesztelik a tudásod.


a személyes véleményem és preferenciám szerint nem szívesen csinálok nyelvvizsgát, de sajnos valahogy érvényesülni kell, az én területemen méginkább elvárják.

2023. febr. 2. 09:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"nem szívesen csinálok nyelvvizsgát, de sajnos valahogy érvényesülni kell"


Nagyon sokan csak kényszerből csinálják és elszomorító, hogy magyar földön csak idegenek kapcájaként lehet érvényesülni! :(

2023. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!